OBOS-banken setter ned renten igjen
19.6.2025 14:55:06 CEST | OBOS | Pressemelding
OBOS-banken var en av få banker som satte ned renten i april. Nå følger de Norges Bank og setter ned renten på ny.

– Det var overraskende og fint at Norges Bank kuttet renten. Da kan vi følge etter og tilby våre medlemmer enda bedre lånebetingelser, sier banksjef Tore Weldingh.
Rentekuttet er på inntil 0,25 prosentpoeng og gjelder både for privatkunder, samt borettslag og sameier.
Dobbelt kutt
I starten av april kunngjorde OBOS-banken at de satte ned renten med inntil 0,2 prosentpoeng som følge av lavere markedsrenter.
– Telefonene våre glødet da vi satte ned renten i april, og låneinngangen har vært god siden. I dag har kundene allerede begynt å ringe, så vi forventer hektiske dager fremover, sier direktør for personmarked Silje Strand Ekelund.
Nøkkelord
Kontakter
Tore WeldinghAdministrerende direktør i OBOS-bankenOBOS-banken
Tel:99693860tore.weldingh@obos.noThomas SkjennaldKommunikasjonsdirektør
Tel:926 86 100thomas.skjennald@obos.noBilder

Om OBOS
OBOS BBL er en medlemsorganisasjon med over 600.000 medlemmer. Siden 1929 har vi skaffet våre medlemmer bolig, samt forvaltet disse på en trygg måte.
Følg pressemeldinger fra OBOS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra OBOS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra OBOS
Ny OBOS Prosjekt-sjef i Trondheim21.5.2026 11:50:27 CEST | Pressemelding
Marius Fossback (38) skal lede OBOS Prosjekts satsing i Midt-Norge.
Dette er årets boligprosjekt20.5.2026 08:21:56 CEST | Pressemelding
OBOS-prosjektet Nansenløkka på Fornebu er kåret til årets leilighetsprosjekt.
OBOS-banken setter opp renten11.5.2026 13:30:53 CEST | Pressemelding
OBOS-banken følger utviklingen i markedet og setter opp rentene på lån og innskudd med inntil 0,25 prosentpoeng.
Nytt OBOS-prosjekt på gang i Asker7.5.2026 11:46:13 CEST | Pressemelding
Et nytt OBOS-prosjekt med rundt 190 leiligheter tar form sentralt i Asker. Nå har OBOS sendt inn planforslag for prosjektet som blir skreddersydd for et aktivt og sosialt liv på tvers av generasjoner.
Resultatnedgang for OBOS5.5.2026 13:25:57 CEST | Pressemelding
Sviktende nyboligmarked og høyere finanskostnader gjorde at OBOS gikk 253 millioner kroner i minus i første kvartal.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom