Arbeid på Anda ferjekai natt til tysdag
16.5.2025 08:00:00 CEST | Statens vegvesen | Pressemelding
Statens vegvesen gjer arbeid på Anda ferjekai natt til tysdag 20. mai.

Siste avgang frå Anda vert klokka 23.15, og siste frå Lote klokka 23.00.
Etter stenginga blir første avgang frå Anda klokka 06.15, og frå Lote klokka 06.00.
Oppdaterte rutetider ser du på www.fjord1.no.
– Jobben vi skal gjera er å erstatta den gamle hydraulikkoljen med miljøvæske, noko mvi kjem til å gjera på dei fleste ferjekaiar. Dette har store positive påverknadar på miljøet dersom det skulle oppstå lekkasje, sier byggjeleiar Kim Dagsland i Statens vegvesen.
Nøkkelord
Kontakter
Kim DagslandByggjeleiar Statens vegvesen, Drift og vedlikehald
Tel:41695627kim.dagsland@vegvesen.noLars Olve HesjedalKommunikasjonsrådgjevarStatens vegvesen Drift og vedlikehald
Tel:95245839lars.olve.hesjedal@vegvesen.noOm Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
E6 i Kåfjord åpner i løpet av kort tid10.6.2026 13:45:06 CEST | Pressemelding
Ryddingen av raset som gikk over E6 ved Nordnes i Kåfjord natt til onsdag er i gang. Statens vegvesen regner med å ha veien klar for åpning rundt kl. 14:00 i dag.
Nytt ras i Kåfjord – undersøkelser pågår10.6.2026 10:40:32 CEST | Pressemelding
Det er usikkert når E6 kan åpne igjen. Statens vegvesen vil komme med oppdatert informasjon i løpet av dagen.
Nå forbedrer Statens vegvesen E39 i Tysvær for alle trafikanter10.6.2026 10:29:57 CEST | Pressemelding
Vegvesenset starter nå å bygge gang og sykkelveg Hetland-Apeland, og skal i tillegg utbedre E39.
Dette gjer Statens vegvesen for å unngå trafikkork på og ved Hardangerbrua9.6.2026 13:38:04 CEST | Pressemelding
Riksveg 13 Bu-Kyrkjenes i Hardanger, frå Hardangerbrua og sørvestover, er ein flaskehals kvar sommar.
Arbeid på Vestnes ferjekai9.6.2026 10:39:09 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen skal bytte kjørebrua på Vestnes ferjekai.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom