Omkjøring på E6 i Bardu
Statens vegvesen skal skifte en kulvert på E6 ved Utby i Bardu kommune. Det blir omkjøring og lysregulering tre uker i mai.

Mandag 28. april starter arbeidet med å bygge en midlertidig omkjøringsveg til E6. I perioden 5.-25. mai blir det lysregulering og envegstrafikk forbi arbeidsstedet nord for Setermoen. Omkjøring blir skiltet, og trafikken vil gå via Tunevegen og den midlertidige omkjøringsvegen. Farten på omkjøringsvegen blir satt ned til 30 kilometer i timen.
– Det kan bli litt ventetid for trafikken. Ta hensyn og kjør etter forholdene, slik at vi unngår skader eller ulykker, sier byggeleder Tor Knedahl i Statens vegvesen.
Mye tungtrafikk
E6 forbi Tune har en gjennomsnittlig trafikk på 3400 kjøretøy i døgnet. En fjerdedel av disse er store kjøretøy.
– Grunnen til at vi skal bygge en midlertidig omkjøringsveg, er at vi ikke kan belaste Tunevegen med sterk trafikkøkning, inkludert tungtrafikk, i tre uker, sier byggelederen.
Må skifte kulvert
Kulverten som ligger under E6 ved Utby har fått setningsskader.
Den nye kulverten blir levert 13. mai, og før dette skal det graves en bred grøft over E6. Deretter vil plassering av ny kulvert, tilfylling av masser, asfaltering og montering av rekkverk ta om lag ei uke.
Det er Narvik-firmaet Visinor Rehab som utfører jobben på oppdrag fra Statens vegvesen.
Nøkkelord
Kontakter
Tor KnedahlByggelederStatens vegvesen, Drift og vedlikehold
Tel:99257710Tor.Knedahl@vegvesen.noPressevakt Drift og vedlikehold
* Drift, vedlikehold og forvaltning av riksvegnettet * Brøyting/strøing/salting * Asfalt * Rekkverk * Bruer * Tunneler * Fjelloverganger * Rasteplasser * Inspeksjoner * Ferje
Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Parkeringskaos: Innfører strengere regler i Lofoten og på Stegastein4.7.2025 12:20:27 CEST | Pressemelding
Fra midten av juli tester Statens vegvesen ved Nasjonale turistveger om strengere parkeringsregler kan løse flokene med camping og parkering i Lofoten og på Stegastein på Aurlandsfjellet.
Må asfaltere E16 Dysterud–Sandnesmoen også på søndag3.7.2025 13:41:21 CEST | Pressemelding
Asfalteringen på E16 i Sør-Odal er godt i gang, men været har gjort at det også blir asfaltering førstkommende søndag.
Bruk sommeren til å øvelseskjøre3.7.2025 09:06:48 CEST | Pressemelding
Øvelseskjøring gir bedre sjåfører og fører til at flere består teoriprøven og oppkjøring første gang de prøver.
Bru på E6 på Saltfjellet blir lysregulert2.7.2025 15:08:55 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen har avdekket skader på kantdragerne på Viskisbrua på E6 i Saltdal kommune. Derfor blir det lysregulering og nedsatt fart over brua fremover.
Siste delstrekning åpnet på Rv. 4 Hadeland2.7.2025 14:21:51 CEST | Pressemelding
Statssekretær Tom Kalsås klippet 2. juli snoren på Rv. 4 Almenningsdelet – Lygnebakken. Det markerer slutten på tolv år med vegbygging.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom