Omkjøring på E6 i Bardu
Statens vegvesen skal skifte en kulvert på E6 ved Utby i Bardu kommune. Det blir omkjøring og lysregulering tre uker i mai.

Mandag 28. april starter arbeidet med å bygge en midlertidig omkjøringsveg til E6. I perioden 5.-25. mai blir det lysregulering og envegstrafikk forbi arbeidsstedet nord for Setermoen. Omkjøring blir skiltet, og trafikken vil gå via Tunevegen og den midlertidige omkjøringsvegen. Farten på omkjøringsvegen blir satt ned til 30 kilometer i timen.
– Det kan bli litt ventetid for trafikken. Ta hensyn og kjør etter forholdene, slik at vi unngår skader eller ulykker, sier byggeleder Tor Knedahl i Statens vegvesen.
Mye tungtrafikk
E6 forbi Tune har en gjennomsnittlig trafikk på 3400 kjøretøy i døgnet. En fjerdedel av disse er store kjøretøy.
– Grunnen til at vi skal bygge en midlertidig omkjøringsveg, er at vi ikke kan belaste Tunevegen med sterk trafikkøkning, inkludert tungtrafikk, i tre uker, sier byggelederen.
Må skifte kulvert
Kulverten som ligger under E6 ved Utby har fått setningsskader.
Den nye kulverten blir levert 13. mai, og før dette skal det graves en bred grøft over E6. Deretter vil plassering av ny kulvert, tilfylling av masser, asfaltering og montering av rekkverk ta om lag ei uke.
Det er Narvik-firmaet Visinor Rehab som utfører jobben på oppdrag fra Statens vegvesen.
Nøkkelord
Kontakter
Tor KnedahlByggelederStatens vegvesen, Drift og vedlikehold
Tel:99257710Tor.Knedahl@vegvesen.noPressevakt Drift og vedlikehold
* Drift, vedlikehold og forvaltning av riksvegnettet * Brøyting/strøing/salting * Asfalt * Rekkverk * Bruer * Tunneler * Fjelloverganger * Rasteplasser * Inspeksjoner * Ferje
Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
E39 stengt ved Kongeparken – beregn ekstra tid på omkjøring18.12.2025 20:11:07 CET | Pressemelding
E39 ved Kongeparken, sør for Sandnes, er stengt på grunn av fare for utglidning. Geolog gjør ny vurdering ved 12-tida fredag.
Ny bilberger-avtale skal holde vegene åpne i vinter18.12.2025 14:13:07 CET | Pressemelding
Statens vegvesen har inngått en rammeavtale med bilbergerselskapet Redgo om tungbilberging og beredskap. Hensikten er å få fjernet tungbiler som setter seg fast på vinterføre.
Bygger støyskjerm med verdens første karbonfangst-betong18.12.2025 13:43:45 CET | Pressemelding
For første gang er betong laget med karbonfangst tatt i bruk i et av Statens vegvesens vegprosjekt. Det skjer i ny støyskjerm ved E18 på Ramstadsletta.
Hull i fem av sju tunneler17.12.2025 08:56:03 CET | Pressemelding
Tidlig i dag fikk ordfører i Harstad, Else Marie Stenhaug, æren av å fyre av den siste salven på Hårbergtunnelen. Nå er fem av sju tunneler på ny E10 er ferdig drevet.
Juleutfarten starter 19. desember – flest reiser lillejulaften17.12.2025 07:27:12 CET | Pressemelding
Den store juleutfarten starter 19. desember, med en topp lillejulaften. 2. juledag er det igjen mange biler på veien. Vi oppfordrer til god planlegging, ekstra kjøretid og vinterklar bil.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom