Felleskjøpet deler ut settepoteter på Oslo S
INVITASJON TIL PRESSEN: Landbruksministeren blir med når årets «Klar, ferdig, så»-aksjon starter i Oslo mandag 28. april.

Kommende uke gjennomfører Felleskjøpet Agri årets utgave av «Klar, ferdig, så», en aksjon fra nord til sør som setter fokus på matberedskap og økt sjølforsyning i Norge.
Gjennom å overføre litt av bondens kunnskap om matproduksjon, kommer flere i gang med hjemmedyrking. På denne måten kan alle bidra til økt sjølforsyning.
Gjennom flere arrangementer skal bondesamvirket dele ut nesten 30.000 sertifiserte settepoteter, mange satt i en gul Felleskjøpet-bøtte med litt jord.
Årets aksjon starter utenfor Oslo S mandag morgen. Landbruks- og matminister Nils Kristen Sandtrøen er bekreftet, og blir med utenfor Oslo S fra kl 0900. Statsråden vil være med i cirka en time.
Vi ønsker pressen hjertelig velkommen til å være med å sette fokus på viktigheten av økt sjølforsyning.
Fakta - «Klar, ferdig, så»:
- En ektefølt oppfordring til å komme i gang med hjemmedyrking.
- Økt hjemmedyrking bidrar til økt sjølforsyning.
- Gjennom «Klar, ferdig, så» vil Felleskjøpet dele ut 12.000 Felleskjøpet-bøtter, alle med en sertifisert settepotet satt i jord.
- Til sammen deler Felleskjøpet ut nesten 30.000 sertifiserte, norske settepoteter gjennom «Klar, ferdig, så».
- Én settepotet kan gi én kilo poteter.
- Én settepotet pr person.
Her skjer det:
- Mandag 28. april: Oslo S fra kl 0830
- Tirsdag 29. april: Tønsberg torv fra kl 0900
- Onsdag 30. april: Fredrikstad, Stortorvet fra kl 0900
- Lørdag 3. mai: Utdeling av bøtter og potet i alle butikkene til Felleskjøpet Agri fra nord til sør.
Nøkkelord
Kontakter
Sigbjørn VedeldSeniorrådgiver kommunikasjon
Tel:+47 932 45 367sigbjorn.vedeld@felleskjopet.noBilder
Felleskjøpet Agri hadde i 2024 en omsetning på 21,2 milliarder kroner og 4 217 ansatte. Felleskjøpet Agri er viktigste leverandør av teknologi og driftsmidler til norsk landbruk, og har rundt 100 butikker rettet mot bønder og forbrukere i Norge.
Felleskjøpet Agri eier Granngården i Sverige som også har over 100 butikker rettet mot samme målgruppe. Vår virksomhet omfatter også eiendomsdrift, brød og bakervarer, samt utstyr til park, anlegg og kjæledyr. Felleskjøpet Agri er et samvirke eid av om lag 36 000 bønder.
Felleskjøpet Agri er markedsregulator og innkjøps- og salgssamvirke for medlemmene. Felleskjøpet Agri sitt formål er å bidra til å styrke medlemmenes økonomi i landbruksvirksomheten på kort og lang sikt.
Følg pressemeldinger fra Felleskjøpet Agri
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Felleskjøpet Agri på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Felleskjøpet Agri
Felleskjøpet lanserer ny kampanje: – Vi er butikken for alle15.4.2025 12:55:21 CEST | Pressemelding
Denne uka lanserer Felleskjøpet en ny, nasjonal reklamekampanje med ett tydelig mål: Å vise at den grønne og gule butikken er for langt flere enn mange tror.
En ny standard for elektriske kompaktlastere11.4.2025 07:39:05 CEST | Pressemelding
Under Bauma 2025 i München ble Avant Tecnos nye e700-serie lansert, og den løfter elektriske kompaktlastere til et nytt nivå. Den finske produsenten er først i verden med en kompaktlaster i denne størrelsesklassen med 47 kWh batteri og direkte elektrisk drivlinje.
Jens Lippestad ny styreleder i Felleskjøpet Agri8.4.2025 11:35:40 CEST | Pressemelding
Tirsdag formiddag valgte årsmøtet i Felleskjøpet Agri det nye styret i samvirket.
Felleskjøpet inngår avtale med danske Linddana om levering av TP flishuggere2.4.2025 09:06:43 CEST | Pressemelding
Høy kvalitet og bredt sortiment er to stikkord som står igjen når bondesamvirket nå blir eksklusiv forhandler av danske TP flishuggere i Norge.
Økte robotklipper-salget med 200 prosent21.3.2025 08:40:18 CET | Pressemelding
Felleskjøpet befester posisjonen som en ledende aktør innen hagemaskiner. I fjor tredoblet de salget av robotklippere.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom