Sony Music Norway

Tyr tar med Bianca på ny låt

Del

Tyr får med seg Bianca på et nytt nikk til 2000-tallet – «Bianca Er Back» ft Bianca er tredje singel for året, og siste låt ut før vi får TyrTape 2 i sin helhet.

«Hun kjører den låten så hardt, at det var ikke noe tvil om at den måtte hete «Bianca Er Back»».

Pressebilde
Pressebilde Sony Music/Eric Carswell

Landets mest produktive og allsidige rapper har siden debuten på norsk sommeren 2022 streamet drøye 35 millioner ganger, sluppet fire prosjekter, vært på Norgesturnè, solgt ut Rockefeller, delt scene med noen av landets største artister, spilt på noen av de største festivalene i landet, spilt med KORK i Operaen, avsluttet P3 Gull og spilt på VG-Lista. På veien har han også samlet en P3-gull-nominasjon i kategorien «Årets artist» og to Spellemannsnominasjoner i kategorien «HipHop».

«Jeg har kjent Bianca siden 2020. Hun hadde et lite moment i 2022 der hun var rundt og spilte veldig mye, før hun tok seg en pause. Så husker jeg at jeg i løpet av den perioden hun var borte, tenkte mye på at rap-gamet savnet henne og at vi kunne trengt mer av hennes energi.» - sier Tyr

Bianca har siden gjennombruddet som Urørt-finalist i 2020 sluppet debut-EPen «Bianca» og medvirket på soundtracket til TV2-serien «Kasko». Det gikk ikke ubemerket, og hennes energi ble fort savnet.  

«Jeg har kjent både Mads og Tyr i flere år, og det var veldig gøy å leke med denne låta. Vi samarbeider godt, og gjør det for RapNorge!» - fortsetter Bianca.

«Bianca Er Back» er produsert av Mads Brodin, som også står bak Tyr-låtene «2 trekk» og «Put Em Up».

Gjennom vinteren har Tyr brukt 2-tallet flittig, fra some-poster og singelcovere til drakten han brukte på P3-Gull - noe som har ført til at fansen lenge har spekulert i betydningen bak tallet 2. Nå har Tyr endelig avslørt det mange har håpet på, nemlig at TyrTape 2 nærmer seg.

«Bianca Er Back» er ute fredag 18.april.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Last ned bilde
Sony Music/Erik Carswell
Last ned bilde

Lenker

Om Sony Music Norway

Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.

Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.

Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Kamelen, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Labrinth, Madcon, Mari Bella, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Zara Larsson med mange fler.

Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye