Victor Sotberg og Odin Helgheim er endelig klare med mer Edelmot!
3.4.2025 07:09:00 CEST | Bonnier Norsk Forlag | Pressemelding
Hvordan er det når vennene dine kjenner deg best inne i et dataspill, men ikke i virkeligheten? Dette er et sentralt tema i bestselger-serien Edelmots tredje bind, «Skyggene».

Victor Sotberg (forfatter) og Odin Helgheim (tegner) har vært høyt oppe på bestselgerlistene med begge de første bindene av tegneserien.
– Tilbakemeldingene fra leserne av de to første bøkene, er at det er en serie de elsker å lese, sier Victor. – Og ikke bare leser de bøkene én gang, men også to og tre ganger, fordi de er så glade i dem. Så det er en ære.
Edelmot er et spill, en virtuell fantasiverden der man lever akkurat som man vil. Spillerne drar ut på eventyr, slåss mot monstre og lever ut alle sine drømmer.
– Det er mange lesere som har sagt at de skulle ønske Edelmot-spillet var et ekte VR-spill, kommenterer Odin. – Da må Victor og jeg ha gjort noe riktig, tenker jeg!
Om «Skyggene» sier Victor:
– I bok 3 står våre venner overfor utfordringer både i spillet Edelmot og utenfor, på skolen. I tillegg til å måtte godta seg selv og hvem man er, må de navigere i kjærlighetens verden. Første kjærlighet er aldri enkel. Spesielt ikke når den kommer fra et ukjent sted. Ellers vil jeg jo nevne, at vi i en tid hvor verden dessverre har begynt å bevege seg bakover, så velger vi fortsatt å fortelle historier som er viktige å fortelle. I Edelmot 3 er også kjærlighet mellom to gutter en stor del av plottet, noe som gjøre at denne boken sikkert hadde blitt ulovlig i flere land.
– Dette er en emosjonell bok, istemmer Odin, – de skal slåss mot andre boss! Victor har virkelig puttet sjelen sin inn i skrivingen. Det som skjer i siste kapittel, er ... Nei da! Jeg kan ikke spoile mer. Dere må nesten lese og finne det ut selv.
Sagt om Edelmot
«Det å begynne å lese kan være en kneik, men redningen ble en tegneseriebok fra en norsk YouTube-stjerne.» ⚅
– Pål Nisja-Wilhelmsen, Nettavisen
«Etter barneboken Edelmot går det ikke an å si at gaming er hjernedød pausefiskunderholdning.» ⚄
– Kristine Isaksen, VG
Nøkkelord
Kontakter
Atle Ose
Tel:+47 476 48 948atle.ose@bonnierforlag.noBilder


Følg pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bonnier Norsk Forlag på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Reiste til Russland for å redde kroppen. Skrev og tegnet for å holde fast i verden25.9.2026 08:49:35 CEST | Pressemelding
I 2024 reiste Fabian Heffermehl til Russland for å gjennomgå en risikofylt stamcelletransplantasjon. Samtidig oppstod et stadig sterkere behov for å skrive og tegne alt han opplevde, i tilfelle det var for siste gang.
Thomas Korsgaard inviterer inn i en verden der alt kan skje23.9.2026 07:09:51 CEST | Pressemelding
I Gutten som gikk i ett med tapetet bruker Thomas Korsgaard humor og absurditet til å fortelle moderne eventyr om å bli sett, høre til og være seg selv.
Hvor ble det av Ormen Lange?18.9.2026 16:02:39 CEST | Pressemelding
Vetle Lid Larssen med ny historisk trilogi om kompromissløse kvinner, nazistenes jakt på kulturminner og et vikingskip på vei mot utslettelsen.
Bestselgerforfatter flytter til Norge16.9.2026 07:08:03 CEST | Pressemelding
Australske Amanda Geard har forelsket seg i Norge. Nå gir hun ut romanen Glassnøkkelen, med handling lagt til Nord-Norge. Og ikke nok med det: Hun har kjøpt seg hus i Narvik.
Unni Lindell har 30-årsjubileum som krimforfatter11.9.2026 07:46:35 CEST | Pressemelding
30 år etter brakdebuten med Slangebæreren er Unni Lindell aktuell med nok en spenningsroman, denne gangen med en frittstående krimthriller Rødt flagg.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom