Mariell Tverrå Løkås ny redaktør i Bodø Nu
Styret i Bodø Publishing har ansatt Mariell Tverrå Løkås (50) som ny ansvarlig redaktør og daglig leder i Amedias heldigitale byavis Bodø Nu.

– Jeg er stolt og glad over å gjøre comeback både i avisa og Amedia. Jeg gleder meg til å komme i gang, og til å spisse både penna og konkurranseinstinktet sammen med resten av gjengen, sier hun.
– Bodø Nu er en underdog i aviskonkurransen i byen. Det motiverer, og jeg ser fram til både spennende, travle og artige dager på jobb framover.
Løkås er i dag redaktør i fagbladet barnehage.no, utgitt av Private Barnehagers Landsforbund (PBL). Hun bor i Bodø og har mange års erfaring som redaktør og journalist i lokalavis og fagpresse. Blant annet har hun vært ansvarlig redaktør i Opdalingen, nyhetsredaktør i Helgelendingen og var i en periode også journalist i Bodø Nu.
– Jeg har mange gode minner fra min forrige tid i avisa, og fikk virkelig kjent på pulsen i byen. Siden har det skjedd mye, både i Bodø og Bodø Nu. Når jeg nå kommer tilbake i en ny rolle, regner jeg med at det blir minst like spennende og utfordrende. Og med Amedia i ryggen ligger alt til rette for at vi skal kunne bite skikkelig fra oss, sier Mariell Tverrå Løkås.
Hun er på plass i Bodø Nu fra 1. juni.
– Jeg har trivdes veldig godt med å jobbe med nyheter fra barnehagesektoren, men det kjennes litt som å komme hjem når jeg returnerer til å jobbe med lokale nyheter igjen, sier hun.
Mariell Tverrå Løkås kommer opprinnelig fra Valnesfjord, og bor i dag i Løpsmarka i Bodø
– Hun er en erfaren redaktør med et sterkt engasjement for Bodø og Bodø Nu, en god kombinasjon i en by med stor konkurranse om leserne og brukernes oppmerksomhet, sier Ole Morten Ona Ringdal, styreleder i Bodø Publishing.
Kontakter
Mariell Tverrå Løkås, ansvarlig redaktør og daglig leder i Bodø Nu.
Epost: mariell.lokas@gmail.com. Telefon: 97 52 10 37
Ole Morten Ona Ringdal, styreleder i Bodø Nu.
Epost: ole.morten.ona.ringdal@amedia.no. Telefon: 90 91 89 59
Om Amedia
Amedia er landets største utgiver av lokale medier. Daglig når konsernets medier to millioner lesere.
Amedias redaksjonelle medarbeidere er hver dag til stede i lokalsamfunn over hele landet for å rapportere om det som skjer. Samtidig bidrar våre selgere til å skape lokale markedsplasser gjennom å koble lokale næringsdrivende med kunder. Sammen dekker disse funksjonene vårt samfunnsoppdrag i alle lokalesamfunn hvor Amedia er til stede. Verdiene som ligger til grunn for Amedias tolking av samfunnsoppdraget finner man i vår forretningsidé og vår utgivererklæring.
kommunikasjon@amedia.no
Følg pressemeldinger fra Amedia
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Amedia på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Amedia
Redaktørbyte i Hordaland og Firda6.3.2025 09:03:09 CET | Pressemelding
Firda-redaktør Kai Aage Pedersen (59) blir konstituert som ansvarleg redaktør og dagleg leiar i avisa Hordaland på Voss. I den perioden Pedersen skal leie Hordaland, blir nyheitsredaktør Øystein Silde Frønsdal (29) konstituert i tilsvarande rolle i Firda.
Amedia med rekordstor dekning under ski-VM26.2.2025 15:57:52 CET | Pressemelding
Over 70 redaksjonelle medarbeidere fra Amedia er til stede under vinterens skieventyr i Trondheim.
Tonje Elisabeth Skjørtvedt blir ny ansvarlig redaktør og daglig leder i Telemarksavisa24.2.2025 15:01:22 CET | Pressemelding
Tonje Elisabeth Skjørtvedt (40) er ansatt som ny ansvarlig redaktør og daglig leder i Telemarksavisa. – Det blir både gøy og utfordrende “å hoppe” etter Ove Mellingen , sier hun.
Sikrer drift av 50 lokale og regionale medier i Ukraina24.2.2025 13:46:44 CET | Pressemelding
Styret i Amediastiftelsen har besluttet å tildele 3,2 millioner kroner til organisasjonen Association of Independent Regional Print Publishers in Ukraine (AIRPU) for å sikre drift av opp til 50 lokale og regionale medier i Ukraina frem til sommeren.
Alexandra Beverfjord blir ny konserndirektør i Amedia10.2.2025 14:32:49 CET | Pressemelding
Alexandra Beverfjord er ansatt som konserndirektør for innhold, produkt og teknologi i Amedia.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom