Amedia avvikler trykkeri i Larvik
Amedia har besluttet å avvikle konsernets trykkeri i Larvik. – Opplagsnedgangen på papir, i kombinasjon med frekvensreduksjoner i mange aviser, gjør det nødvendig å ta ned trykkerikapasiteten på Østlandet, sier styreleder John Kvadsheim i Amedia Trykk.

– Dette er et tiltak for å videreføre lønnsomheten i papiravisene og på den måten forlenge levetiden deres, sier han.
På Østlandet har Amedia avistrykkerier på Biri og på Lillestrøm, i tillegg til Larvik.
– Vårt trykkeri i Larvik er kjent for sine dyktige medarbeidere, effektiv produksjon og god produktkvalitet. Derfor kjennes det tungt å måtte ta denne beslutningen og formidle den triste beskjeden til de ansatte, sier John Kvadsheim.
Han peker på at flertallet av leserne foretrekker avisenes digitale utgaver, noe som innebærer at papiravisopplaget går ned. Det påvirker oppdragsmengden til trykkeriene.
– Dessverre peker utviklingen av papiravisproduksjon én vei. Som ansvarlige eiere er vi nødt til å sørge for god og lønnsom drift av vår samlede medievirksomhet, sier Kvadsheim.
I underkant av ti årsverk ved Amedia Trykk Larvik vil bli berørt av avviklingen.
Beslutningen innebærer at Amedias aviser som i dag produseres i Larvik, blir overført til trykkeriet på Lillestrøm. Endringene gjennomføres i løpet av andre halvår 2025.
Foruten Østlandet har Amedia trykkerier i Egersund og på Voss.
Kontakter
John Kvadsheim, styreleder i Amedia Trykk. Telefon: 913 88 284 Epost: john.kvadsheim@amedia.no
Om Amedia
Amedia er landets største utgiver av lokale medier. Daglig når konsernets medier to millioner lesere.
Amedias redaksjonelle medarbeidere er hver dag til stede i lokalsamfunn over hele landet for å rapportere om det som skjer. Samtidig bidrar våre selgere til å skape lokale markedsplasser gjennom å koble lokale næringsdrivende med kunder. Sammen dekker disse funksjonene vårt samfunnsoppdrag i alle lokalesamfunn hvor Amedia er til stede. Verdiene som ligger til grunn for Amedias tolking av samfunnsoppdraget finner man i vår forretningsidé og vår utgivererklæring.
kommunikasjon@amedia.no
Følg pressemeldinger fra Amedia
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Amedia på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Amedia
Anders Nordheim Dahl redaktørvikar i Vestby Avis7.5.2025 14:17:00 CEST | Pressemelding
Nyhetsredaktør Anders Nordheim Dahl i Østlandets Blad skal vikariere som ansvarlig redaktør og daglig leder i Vestby avis fra 1. juni 2025 til 19. august 2026.
Amedia gir 400.000 unge gratis tilgang til sine aviser7.5.2025 08:30:21 CEST | Pressemelding
Alle mellom 15 og 20 år skal få gratis avistilgang med Amedias nasjonale initiativ.
Sindre Slethei konstitueres i Gjesdalbuen7.4.2025 20:05:04 CEST | Pressemelding
Sindre Slethei (28) er konstituert som ansvarlig redaktør i Gjesdalbuen. Han har vært journalist i avisa de fire siste årene.
Magne Storedal til Lofot-Tidende4.4.2025 12:01:56 CEST | Pressemelding
Når Mariell Tverrå Løkås tiltrer som ny ansvarlig redaktør og daglig leder i Bodø Nu 1. mai, konstitueres Magne Storedal i en tilsvarende stilling i Lofot-Tidende. Storedal er for tiden konstituert som toppleder i Bodø Nu.
Gustaf Eriksson slutter i Amedia - blir til arvtaker er avklart26.3.2025 11:00:33 CET | Pressemelding
Gustaf Eriksson, direktør for Amedia abonnement er ansatt i Schibsted Media, men fortsetter i sin rolle i Amedia frem til hans arvtaker er avklart.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom