Universal Music Norge

Tause menns talsmann gjør Badebussen!

Del
Foto: Vegard Breie

I dag slipper Stein Torleif Bjella ny låt i forbindelse med Hver Gang Vi Møtes. Denne gangen står Kjartan Lauritzen i sentrum. 

I beste Stray Cats-stil slipper Stein Torleif Bjella i dag sin versjon av Badebussen. Den opprinnelige hiten til rapartist Kjartan Lauritzen har allerede etablert seg som en moderne klassiker, mye takket være Lauritzens humoristiske og tidvis absurd-vittige tekstunivers. Bjella beholder i stor grad samme tekst som originalen, men har gitt den et musikalsk løft inn i americana rockabilly-verdenen! Med heftige gitarriff og kontrabassens karakteristiske slap-teknikk, har Bjella gitt låten en helt ny dimensjon. Til og med TV2-legende Nils Gunna Lie er med på soundtracket. Og er det ikke et nikk til Sweden, Roxette og The Look i slutten av gitarsolen? Rumble in Badebussen!

«Eg trur me har laga Badebussen for vaksne folk, og eg trur verda treng mange songar om akkurat denne tematikken,» ler Bjella.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Artwork
Artwork
Foto: Vegard Breie
Last ned bilde
Foto: Vegard Breie
Last ned bilde
Foto: Vegard Breie
Last ned bilde

Lenker

Om oss

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Andrea Bredesen Holm slipper etterlengtet versjon av «Lykkelig uten meg»29.8.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding

Etter å ha gått viralt på TikTok med sin egen tolkning av Sebastian Zalos «Lykkelig uten meg», slipper årets The Voice-vinner Andrea Bredesen Holm endelig sin versjon av låta. Responsen på TikTok var enorm, med tusenvis av likes, og mange ønsker om en utgitt versjon. “Jeg har valgt å covre «Lykkelig uten meg» fordi det er en skikkelig fin låt, men en veldig vakker tekst. Jeg er veldig opptatt av tekst og formidling og elsker låter som dette. Jeg har selv ikke hatt det så lett blant annet i oppveksten, så kjenner sårheten i teksten. Føle at man står fast i en vanskelig periode kanskje. Første gang jeg hørte låta satt jeg med en stor klump i halsen. Den traff virkelig. Uten at jeg vet helt hvorfor egt. Den er ganske melankolsk, og handler om å gå igjennom noe vondt å vanskelig. Men at det ofte kan ordne seg til slutt ❤️ Mange måter å relatere til låter på. Finnes ikke en fasit!! Gleder meg til å vise den, og håper folk liker versjonen.❤” Andrea Bredesen Holm Andrea, bare 19 år gammel, ha

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye