Palestinas statsminister besøker Stortinget
13.1.2025 15:05:43 CET | Stortinget | Pressemelding
Palestinas statsminister Mohammad Mustafa skal møte stortingspresident Masud Gharahkhani og utenriks- og forsvarskomitéen på Stortinget onsdag 15. januar 2025, som del av sitt offisielle besøk til Norge.

– Jeg ser frem til å ta imot Palestinas statsminister Mohammad Mustafa. Den forferdelige humanitære situasjonen i Gaza vil bli et viktig tema i møtet. Som stortingspresident er det også viktig for meg å understreke Norges sterke støtte til en tostatsløsning. Dette er det eneste som kan føre til varig fred, selv om det målet kan synes svært langt unna akkurat nå, sier stortingspresident Masud Gharahkhani.
Etter møtet på stortingspresidentens kontor, skal statsminister Mustafa møte utenriks- og forsvarskomitéen.
Praktisk informasjon
Journalister og fotografer som ikke er medlemmer av Stortingets presselosje, og som ønsker å overvære besøket, bes vennligst akkreditere seg til presse@stortinget.no innen onsdag 15. januar klokken 08:30. Oppmøte på Løvebakken senest klokken 12:25 onsdag 15. januar.
Fotomuligheter:
12:55: Stortingspresidenten tar imot gjestene ute på Løvebakken
Ca. 12:57: Oppstart av møtet på stortingspresidentens kontor (fotopool)
Ca. 13:18: Signering av gjesteboken og foto i Eidsvollsgalleriet
13:25: Oppstart av møtet med utenriks- og forsvarskomitéen (fotopool)
Kontakt:
Stortingets pressevakt tlf. 920 10 681. (Vennligst ring, ikke send sms.)
E-post: presse@stortinget.no
Om oss
Stortinget er Norges nasjonalforsamling. De viktigste oppgavene til Stortinget er å vedta lover, bestemme statens budsjett og kontrollere regjeringen.
Følg pressemeldinger fra Stortinget
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Stortinget på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Stortinget
Stortinget kjøper inn kunstverk om 22. juli28.1.2026 14:20:16 CET | Pressemelding
I anledning 15-årsmarkeringen for 22. juli avduket Stortinget i dag et nytt kunstverk. – 22. juli var et angrep på demokratiet vårt. Det må vi ikke glemme, sier Tage Pettersen (H) som leder Stortingets kunstutvalg.
Utenriks- og forsvarskomiteen besøker Brussel28.1.2026 10:54:03 CET | Pressemelding
Stortingets utenriks- og forsvarskomité besøker Brussel torsdag 29. og fredag 30. januar.
Grønland og Ukrainia på agendaen i Europarådets parlamentarikerforsamling23.1.2026 10:14:36 CET | Pressemelding
USAs trusler mot Grønland og situasjonen i Ukraina blir viktige temaer når Stortingets ferske delegasjon til Europarådets parlamentarikerforsamling møtes i Strasbourg 26.- 30. januar.
Utenriks- og forsvarskomiteen besøker San Fransisco og Washington D.C.17.1.2026 09:19:36 CET | Pressemelding
Stortingets utenriks- og forsvarskomité vil være i USA i perioden 18.-23. februar.
Stortingspresidenten på offisielt besøk til Storbritannia15.1.2026 13:09:50 CET | Pressemelding
Stortingspresident Masud Gharahkhani reiser på offisielt besøk til Storbritannia 19.-21. januar. Med seg har han en delegasjon stortingsrepresentanter. De møter blant annet speakerne i både underhuset og overhuset.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom