Flere bør levere nødnummertjenester i Norge
– Norge må få på plass løsninger som sikrer nødnummer bedre enn i dag.

Det sier direktør i Nasjonal kommunikasjonsmyndighet (Nkom), John-Eivind Velure. I dag er det Telenor som håndterer alle nødnummeranrop i Norge, men i flere andre europeiske land planlegger de, eller har allerede på plass, flere leverandører av nødnummertjenester.
I høst har det vært flere hendelser der problemer i Telenors mobilnett blant annet har medført at nødsamtaler til 110, 112 og 113 ikke kom gjennom. I en delrapport utarbeidet i forbindelse med oppfølgingen av alle fire hendelsene hos Telenor, anbefaler nå Nkom at også Norge får nødnummersentraler hos flere teleoperatører.
– Nødnummer-tjenesten er av kritisk betydning for befolkningen, og det er åpenbart at nødetatene må sikre en løsning som gir andre muligheter enn i dag, og som gjør oss mindre avhengig av en leverandør, sier Velure.
Han sier videre:
– For å få en løsning på plass raskt er det viktig at norske myndigheter og bransjeaktører går sammen for å sikre Norge en tryggere løsning for nødnummertjenestene.
– Hvis nødnummer er nede, kan i verste fall liv gå tapt. Rapporten som Nkom har utarbeidet gir en god oversikt over mulige tiltak for å styrke sikkerheten til nødnummertjenesten, og er et godt utgangspunkt for vårt videre arbeid, sier digitaliserings- og forvaltningsminister Karianne Tung.
Slik er det i andre land
- I Frankrike har alle teleoperatørene en linje inn til nødetatene.
- I Sverige håndterer et offentlig eid selskap – SOS Alarm – 112 som et felles nummer for alle nødetatene, og tar imot nødnummeranrop fra alle teleoperatørene.
- I Belgia har man nylig gått fra en til to nødnummertilbydere.
- I Ungarn har man én leverandør i dag - som i Norge - men skal få et system med flere leverandører i 2025.
- I Nederland og Portugal har man én nødnummerleverandør i dag, men planlegger å gå over til et system med flere tilbydere.
Nøkkelord
Kontakter
Rita Lund ThuneKommunikasjonsdirektørNasjonal Kommunikasjonsmyndighet
Tel:+47 922 06 466rlt@nkom.noBilder



Dokumenter
Lenker
Følg pressemeldinger fra Nasjonal kommunikasjonsmyndighet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nasjonal kommunikasjonsmyndighet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nasjonal kommunikasjonsmyndighet
Vil ha bedre oversikt over datasentre31.1.2025 09:49:49 CET | Pressemelding
Datasenternæringen har vokst betydelig i Norge. Ny ekomlov vil gi norske myndigheter muligheten til å få bedre oversikt over næringen og føre tilsyn med aktørene.
Nye regler skal hindre ID-tyveri14.1.2025 09:56:26 CET | Pressemelding
I ny ekomforskrift skjerpes kravene til identifisering når du skal kjøpe kontantkort eller mobilabonnement. De nye reglene skal gjøre det vanskeligere for kriminelle å misbruke identiteten din.
Hva gjør du hvis mobil og nett faller ut?6.1.2025 14:28:49 CET | Pressemelding
Uværet på Sørlandet og Østlandet er i full gang. Det er lurt å forberede seg på at strømmen kan gå.
Tilsynsrapport mot Telenor klar på nyåret17.12.2024 09:31:05 CET | Pressemelding
Dei gjentekne hendingane hos Telenor som har råka naudnummer-tenestene i haust, har ført til omfattande arbeid med tilsynsrapporten for myndigheitene. – Vi treng meir tid til å kvalitetssikre informasjonen og analysane våre før vi kan ferdigstille rapporten.
Nå har det blitt vanskeligere å “spoofe” mobilnummeret ditt9.12.2024 14:45:08 CET | Pressemelding
I januar i år ba myndighetene mobilselskapene om å samarbeide tettere for å hindre telefonsvindel. Det har gitt resultater.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom