Hypnotisk spenning fra Sør-Korea
I Sitron utvikler en tilsynelatende tradisjonell krimfortelling seg til en gripende utforskning av sorg og menneskets natur.

19 år gamle Kim Hae-on blir drept, og den rystende saken blir konsekvent omtalt som «mordet på den vakre videregåendeskoleeleven». Mistanken faller på to tenåringer, Shin Jeongjun og Han Manu.
17 år senere er saken fremdeles uløst og de som kjente og var glad i Hae-on kommer seg ikke videre i livet. Romanen følger de følelsesmessige reisene til tre kvinner knyttet til offeret.
Gjennom grundige karakterstudier undersøker Kwon Yeo-sun temaer som skjønnhet, klasse og rettferdighet, og tar opp viktige spørsmål om skyld, soning og meningen med livet – så vel som døden.
Om forfatteren
Kwon Yeo-sun ble født i Andong i Sør-Korea i 1965. Hun debuterte med romanen Niche of Green som ble tildelt The Sangsang Literary Award i 1996. Romanen handler om demokratiseringen av Sør-Korea. Bøkene hennes er oversatt til ni språk.
Sitron er Kwon Yeo-suns første utgivelse på norsk. Ta kontakt for anmeldereksemplar og intervju.
«Hennes hypnotiske fortellerkunst vil bli hos leseren lenge etter at siste side er lest. Du kommer til å ønske at det var mer; men være takknemlig for at det endte som det gjorde.» Oyinkan Braithwaite, The New York Times
Nøkkelord
Kontakter
Kim Daniel LindegaardPressesjef i Bonnier Norsk Forlag
Tel:920 61 162kim.daniel.lindegaard@bonnierforlag.noBilder



Følg pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bonnier Norsk Forlag på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Birger Emanuelsen får Riksmålforbundets litteraturpris 202529.10.2025 12:39:36 CET | Pressemelding
Med Odysseen har Birger Emanuelsen skrevet noe så sjelden som en roman om omsorg mellom menn. Nå får han Riksmålforbundets litteraturpris 2025.
Stjerneduo kuppet filmrettighetene til Eivind Sæthers nye bok29.10.2025 07:07:04 CET | Pressemelding
Stjerneregissør Per-Olav Sørensen og hans The Global Ensemble Drama har kjøpt opsjon på filmrettighetene til Den store flukten av Eivind Sæther. Og det FØR boka er gitt ut!
Hvor ble det av Markus Neby?27.10.2025 07:07:00 CET | Pressemelding
Den populære TV-personligheten er kanskje borte fra skjermen i år, men han er straks på plass både med og – bokstavelig talt! – i en bok!
Krimpris til Kaja Nygaard24.10.2025 18:30:00 CEST | Pressemelding
Et mørkere vann av Kaja Nygaard er vinner av «Maurits Hansen-prisen – Nytt Blod» for beste krimdebut 2024.
Tore Strømøy: – Den neste historien starter nå21.10.2025 13:18:12 CEST | Pressemelding
Om et halvt år skulle «Tore på sporet» ha feiret 30 år, og Tore Strømøy skulle ha avsluttet sitt livsprosjekt. Slik ble det ikke.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom