Peab signerte kontrakt for Kolvika brygge i Ålesund
Peab K. Nordang har blitt tildelt oppdraget med byggingen av Kolvika brygge, et moderne kontorbygg i Nørvevika, Ålesund. Oppdraget har en verdi på ca. 104 millioner kroner eks. mva. med planlagt ferdigstillelse i 2026.

Mandag 11. november ble avtalen inngått for prosjektet som gjennomføres som en totalentreprise. Kontorbygget som skal oppføres er på ca. 4100 kvadratmeter BTA og vil bestå av tre etasjer med tilhørende parkeringskjeller.
Byggherre er eiendomsselskapet Kolvika Brygge AS som er eid 50/50 av Ocean Supreme Holding AS og Norseaco AS. Eierne kontrollerer lakseeksportøren Ocean Supreme AS og hvitfiskeksportøren Norwegian Seafood Company AS, som begge vil ha kontorer i bygget.
- Vi har tro på at et slikt kontorbygg vil være positivt for å opprettholde et sterkt sjømatmiljø i Ålesund, sier styreleder Botholf Stolt-Nielsen i Kolvika Brygge as.
- Prosjektet har vært under utvikling i samspill siden våren 2024. Det markerer et tillitsfullt samarbeid mellom Peab K Nordang og byggherre for å skape et bygg som bidrar til å styrke det lokale næringslivet i regionen, sier prosjektleder Vegard Grønstad i Peab K. Nordang.
Byggestart er planlagt til tidlig i 2025, med en forventet ferdigstillelse 18 måneder senere.
Kontorbygget vil blant annet inneholde parkeringskjeller og et energibesparende varmesystem gjennom en brønnpark. Peab K. Nordang vil benytte egne fagarbeidere og lærlinger til betongarbeid, tømrerarbeid og elementmontasje. Prosjektet bidrar dermed til å skape lærings- og arbeidsmuligheter for unge håndverkere i regionen.
- Å bli tildelt oppdraget for byggingen av Kolvika brygge er et godt bevis på at tillitsbaserte samarbeidsmodeller gir resultater. Dette prosjektet passer svært godt inn i vår portefølje og vi er stolte av å bidra til arbeidsplasser og støtte det lokale næringslivet i Ålesund, sier Geir Rødseth, distriktssjef i Peab K. Nordang.
Nøkkelord
Kontakter
Stine GabrielsenKommunikasjonssjef - Peab Norge
Tel:+47 416 51 414stine.gabrielsen@peab.noKjetil NordangAdm. direktør - Peab K. Nordang
Tel:+47 908 67 000Kjetil.Nordang@nordang.noBilder



Om oss
Peab er Nordens samfunnsbygger med 14 000 medarbeidere og en omsetning på 59 milliarder svenske kroner. Med lokal tilstedeværelse og fokus på egne ressurser utvikler, anlegger og bygger vi hverdagen der livet leves. Hovedkontoret ligger i Förslöv i Skåne, Sverige. Aksjen er børsnotert ved Nasdaq Stockholm. I Norge har Peab ca. 1800 ansatte og en omsetning på ca. 7,5 milliarder kroner.

Følg pressemeldinger fra Peab
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Peab på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Peab
Peabs kvartalsrapport januar – september 2025: Resultatforbedring og styrket kontantstrøm24.10.2025 08:43:23 CEST | Pressemelding
– Trenden fra tidligere kvartaler fortsetter med en positiv utvikling innen anleggs- og asfaltvirksomheten samt bygg. Peab rapporterer i tredje kvartal en noe økt omsetning, forbedret driftsmargin og styrket kontantstrøm, sier Jesper Göransson, konsernsjef i Peab.
Peab oppgraderer Fjordgate 5 i Harstad24.10.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Peab Bogstrand har fått oppdraget med å rehabilitere fasade og tak på bygget i Fjordgate 5, i Harstad sentrum. Arbeidene starter i uke 43, og kontrakten har en verdi på 5,4 millioner kroner ekskl. mva.
Peab moderniserer Kvartsvegen Borettslag i Tromsø25.9.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Peab Bogstrand skal oppgradere fasader og vinduer i Kvartsvegen Borettslag i Tromsø. Prosjektet omfatter 111 boenheter og har en kontraktsverdi på 16,1 millioner kroner ekskl. mva.
Ny avdelingsleder for Peab Bygg, Vestfold og Telemark22.9.2025 08:58:35 CEST | Pressemelding
Torgeir Nilsen startet 22. september i jobben som ny avdelingsleder for Peab Bygg i Vestfold og Telemark.
Ny sjef for Kvalitet, HMS og Ytre Miljø i Peab Anlegg17.9.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Med bred erfaring fra bygg- og anleggsbransjen og et sterkt engasjement for utvikling og bærekraft, har Tanja Kvalsvik tiltrådt som ny leder for Kvalitet, HMS og Ytre Miljø i Peab Anlegg.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom