Peab signerte kontrakt for Kolvika brygge i Ålesund
Peab K. Nordang har blitt tildelt oppdraget med byggingen av Kolvika brygge, et moderne kontorbygg i Nørvevika, Ålesund. Oppdraget har en verdi på ca. 104 millioner kroner eks. mva. med planlagt ferdigstillelse i 2026.
Mandag 11. november ble avtalen inngått for prosjektet som gjennomføres som en totalentreprise. Kontorbygget som skal oppføres er på ca. 4100 kvadratmeter BTA og vil bestå av tre etasjer med tilhørende parkeringskjeller.
Byggherre er eiendomsselskapet Kolvika Brygge AS som er eid 50/50 av Ocean Supreme Holding AS og Norseaco AS. Eierne kontrollerer lakseeksportøren Ocean Supreme AS og hvitfiskeksportøren Norwegian Seafood Company AS, som begge vil ha kontorer i bygget.
- Vi har tro på at et slikt kontorbygg vil være positivt for å opprettholde et sterkt sjømatmiljø i Ålesund, sier styreleder Botholf Stolt-Nielsen i Kolvika Brygge as.
- Prosjektet har vært under utvikling i samspill siden våren 2024. Det markerer et tillitsfullt samarbeid mellom Peab K Nordang og byggherre for å skape et bygg som bidrar til å styrke det lokale næringslivet i regionen, sier prosjektleder Vegard Grønstad i Peab K. Nordang.
Byggestart er planlagt til tidlig i 2025, med en forventet ferdigstillelse 18 måneder senere.
Kontorbygget vil blant annet inneholde parkeringskjeller og et energibesparende varmesystem gjennom en brønnpark. Peab K. Nordang vil benytte egne fagarbeidere og lærlinger til betongarbeid, tømrerarbeid og elementmontasje. Prosjektet bidrar dermed til å skape lærings- og arbeidsmuligheter for unge håndverkere i regionen.
- Å bli tildelt oppdraget for byggingen av Kolvika brygge er et godt bevis på at tillitsbaserte samarbeidsmodeller gir resultater. Dette prosjektet passer svært godt inn i vår portefølje og vi er stolte av å bidra til arbeidsplasser og støtte det lokale næringslivet i Ålesund, sier Geir Rødseth, distriktssjef i Peab K. Nordang.
Nøkkelord
Kontakter
Stine GabrielsenKommunikasjonssjef - Peab Norge
Tel:+47 416 51 414stine.gabrielsen@peab.noKjetil NordangAdm. direktør - Peab K. Nordang
Tel:+47 908 67 000Kjetil.Nordang@nordang.noBilder
Om oss
Peab er Nordens samfunnsbygger med 14 000 medarbeidere og en omsetning på 59 milliarder svenske kroner. Med lokal tilstedeværelse og fokus på egne ressurser utvikler, anlegger og bygger vi hverdagen der livet leves. Hovedkontoret ligger i Förslöv i Skåne, Sverige. Aksjen er børsnotert ved Nasdaq Stockholm. I Norge har Peab ca. 1800 ansatte og en omsetning på ca. 7,5 milliarder kroner.
Følg pressemeldinger fra Peab
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Peab på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Peab
Christian Mæhre ny assisterende regiondirektør i Peab22.1.2025 08:03:55 CET | Pressemelding
Christian Mæhre (40) er ansatt som assisterende regiondirektør i Peab Bygg region Nord. Han jobber i dag som prosjektsjef i Harstadbygg og starter i Peab i februar.
Peab tildelt kontrakt for utvidelse av Saga skole i Alta14.1.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Peab Bygg AS har signert kontrakt med Alta kommune om utvidelse av Saga skole. Prosjektet har en verdi på ca. 65 millioner kroner eks. mva., med planlagt ferdigstillelse i januar 2026.
HGT oppgraderer Nøstegaten i Bergen3.1.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
HGT, et datterselskap av Peab Anlegg, har vunnet en kontrakt verdt 22,5 millioner eks. mva. for oppgradering av Nøstegaten i Bergen. Prosjektet er en del av byutviklingen på Nøstet, som skal omgjøres til et attraktivt boligområde.
Peab bygger omsorgsboliger for Drammen kommune15.11.2024 08:11:04 CET | Pressemelding
Peab Bygg har signert kontrakt med Drammen Eiendom KF om bygging av åtte omsorgsboliger med tilhørende fellesarealer. Kontrakten har en verdi på 38 millioner kroner ekskl. mva. og prosjektet forventes ferdigstilt høsten 2025.
Peab skal rehabilitere Knausen borettslag i Tromsø7.11.2024 08:00:00 CET | Pressemelding
Peab Bygg AS har inngått kontrakt om rehabilitering av Knausen borettslag, som består av 193 leiligheter fordelt på 12 blokker. Oppdraget har en verdi på 141 millioner kroner eks. mva., og forventes ferdigstilt i 2027.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom