De Haes Gartneri vinner regional landbrukspris
11.11.2024 12:21:42 CET | Innovasjon Norge | Pressemelding
Gartneriet på Jevnaker er vinneren av årets bedriftsutviklingspris for Akershus.

- Det var en stor overraskelse å vinne prisen for hele Akershus. At vi har blitt lagt merke til og arbeidet vi gjør her med våre ansatte er vi svært takknemlig for, forteller prisvinnerne.
- At interessen for dyrking, selvforsyning, beredskap, skolehager, markedshager med flere er økende i samfunnet er veldig bra. Det gjør at vi kan betjene dette markedet med våre økologiske planter, kurs og kjøkkenhager. Både vanlige folk, bedrifter og offentlige virksomheter benytter seg av våre tjenester, sier de.
De Haes Gartneri er et økologisk familiegartneri som jobber med planter som kan brukes til noe nyttig. De har bygd opp en bærekraftig bedrift med fokus på økologiske planter og bred kompetanse. Videreutvikling av bedriften har hele tiden vært viktig. I dag driver de med kursvirksomhet, prosjektering av kjøkkenhager og nyttehageanlegg.
Imponert jury
Juryleder og regiondirektør for Innovasjon Norge i Akershus, Kristin Willoch Haugen, forteller at de ble imponert over prisvinneren av flere grunner:
- Juryen lot seg imponere over en solid bedrift som treffer et svært dagsaktuelt tema. Med salg av sine planter, kurs og prosjektisering av kjøkkenhager hjelper de mange i gang med selvberging, mener hun.
- De Haes Gartneri har betydelige ringvirkninger også utover egen verdiskaping gjennom kunnskapsformidling om økologisk dyrking av nyttevekster, sier Kristin Willoch Haugen.
Bedriftsutviklingsprisen i landbruket
Innovasjon Norge deler hvert år ut bedriftsutviklingsprisen i landbruket på oppdrag fra Landbruks- og matdepartementet. Det er en bedrifts- og næringsutviklingspris for de som har etablert en vellykket bedrift eller næring med basis i bygdenes og landbrukets ressurser. Hvert år blir det kåret en vinner i hvert fylke som får 50 000 kroner. De fylkesvise vinnerne kjemper deretter om den nasjonale prisen på 250 000 kroner.
Nøkkelord
Kontakter
Herman RingstadKommunikasjonsrådgiver
Tel:480 40 535herman.ringstad@innovasjonnorge.noFølg pressemeldinger fra Innovasjon Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Innovasjon Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Innovasjon Norge
På lag med næringslivet i 202517.4.2026 14:00:00 CEST | Pressemelding
Innovasjon Norge med nesten ti milliarder i finansieringer i 2025.
Norge selges til verden i Lofoten – Bergen blir neste15.4.2026 18:06:51 CEST | Pressemelding
Mens over 800 deltakere fra 32 land møtes i Lofoten for å selge Norge som reisemål under Norwegian Travel Workshop (NTW), er det nå klart at Bergen blir vertskap for arrangementet neste år.
Nå er næringshager og inkubatorer flyttet fra Siva til Innovasjon Norge14.4.2026 15:29:22 CEST | Pressemelding
Samlingen av innovasjonsvirkemidlene hos Innovasjon Norge skal bygge en sterk innovasjonsstruktur, som kommer hele Norge til gode.
En av tre som får STUD-ENT-støtte er fra NTNU27.3.2026 10:00:53 CET | Pressemelding
20 prosjekter fra ni institusjoner får en million kroner i tilskudd fra Innovasjon Norge. Sju av prosjektene kommer fra NTNU i Trondheim. KI, helse og robotikk er stikkord for prosjektene.
Innovasjon Norge deler ut millioner til studenter etter rekordstor interesse27.3.2026 09:59:04 CET | Pressemelding
20 prosjekter fra ni institusjoner får en million kroner i tilskudd fra Innovasjon Norge. Det var kommet inn 87 søknader fra 16 universiteter og høyskoler. KI, helse og robotikk er stikkord for prosjektene.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom