Magnus Taugbøl Brekke ansatt som regiondirektør i Peab
1.11.2024 08:09:15 CET | Peab | Pressemelding
Magnus Taugbøl Brekke (42) er ansatt som regiondirektør i Peab Bygg region Øst. Han jobber i dag som distriktssjef i Skanska og starter i Peab i januar 2025.

– Jeg er veldig glad for at Magnus har takket ja til å lede vår byggvirksomhet på Østlandet. Han er en ung og moderne leder med rett kompetanse og erfaring for stillingen. Han vil få ansvar for å videreutvikle våre distrikter på Østlandet, med kompetansebygging i form av egne fagarbeidere og lærlinger som en tydelig strategi, sier Arild Østgård, administrerende direktør i Peab Bygg.
Brekke er utdannet ingeniør ved Høyskolen i Oslo og sivilingeniør ved NTNU Trondheim. I 2007 startet han i Reinertsen, og gikk i 2012 over til Skanska. I Skanska har han blant annet jobbet som distriktssjef og regiondirektør, i tillegg til flere ulike roller innen prosjektutvikling og -gjennomføring. Bolig- og næringsbygg er segmentene han har jobbet med gjennom hele karrieren.
– Jeg er ikke en type som hopper fra det ene til det andre, men noe ble trigget i meg da jeg fikk muligheten til å starte i Peab. Merkevaren Peab har noe solid i seg og nå som jeg har blitt mer kjent med selskapet ser jeg at mye er på plass for å kunne lykkes godt i markedet. Et solid konsern i bunnen, medarbeidere med høy fagkompetanse, strategisk satsing på egne fagarbeidere og lærlinger og gode styringssystemer, for å nevne noe, sier Brekke.
– Jeg er veldig takknemlig for tiden i Skanska, hvor jeg har lært mye og fått jobbe med mange flotte mennesker. Nå ser jeg frem til å bli bedre kjent med Peab og alle mine nye kollegaer. Dette blir spennende og gøy, sier han.
Nøkkelord
Kontakter
Stine GabrielsenKommunikasjonssjef - Peab Norge
Tel:+47 416 51 414stine.gabrielsen@peab.noBilder

Om oss
Peab er Nordens samfunnsbygger med 14 000 medarbeidere og en omsetning på 59 milliarder svenske kroner. Med lokal tilstedeværelse og fokus på egne ressurser utvikler, anlegger og bygger vi hverdagen der livet leves. Hovedkontoret ligger i Förslöv i Skåne, Sverige. Aksjen er børsnotert ved Nasdaq Stockholm. I Norge har Peab ca. 1800 ansatte og en omsetning på ca. 7,5 milliarder kroner.

Følg pressemeldinger fra Peab
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Peab på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Peab
Byggestart for Einerhagen i Tromsø19.6.2026 12:22:39 CEST | Pressemelding
Peab og Arnestedet Eiendom har startet byggingen av boligprosjektet Einerhagen på Langnes i Tromsø. Første byggetrinn er nesten utsolgt allerede ved byggestart, og markerer starten på utviklingen av en ny bydel med over 600 boliger.
Asfalteringen i gang ved Nye Bodø lufthavn18.6.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Asfalteringen av rulle- og taksebaner ved Nye Bodø lufthavn er nå i gang. Arbeidet markerer en viktig milepæl i et av Norges største samferdselsprosjekter, der rundt 200 000 tonn asfalt skal legges de neste sesongene.
Klart for byggestart på Veiavangen skole27.5.2026 08:30:27 CEST | Pressemelding
Etter et forprosjekt med samspill mellom Peab og Drammen Eiendom KF er det nå klart for oppstart på oppgraderingen av Veiavangen ungdomsskole i Mjøndalen. Peab er valgt som totalentreprenør.
Gir nytt liv til byggeavfall – blir til insektshoteller22.5.2026 07:31:16 CEST | Pressemelding
Restmaterialer fra byggeplasser får nytt liv som insektshoteller. Peab har satt i gang et tiltak der rent trevirke ombrukes til nye formål, med produksjon hos Kirkens Bymisjon.
13 000 ansatte deltok på Peabs Sikkerhetsdag30.4.2026 12:06:13 CEST | Pressemelding
Tirsdag 28. april gjennomførte Peab sin årlige Sikkerhetsdag på samtlige arbeidsplasser i konsernet. Rundt 13 000 ansatte i Norden deltok i felles aktiviteter med mål om å styrke sikkerhet, helse og trygghet på jobb.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom