E18 ved Tvedestrand stengt på grunn av skred
6.9.2024 10:38:58 CEST | Statens vegvesen | Pressemelding
Like etter kl. 03.00 i natt har det gått et skred ved Lundevann like øst for Tvedestrand. Jord, stein og trær sperrer nå begge kjørefeltene på E18.

– Status nå er at vi har geolog og geotekniker på stedet for å vurdere skredet. Vi og vår entreprenør kan ikke gå inn i skredområdet før vi har fått klarsignal, sier Ina Rognlid, byggeleder i Statens vegvesen.
Det er derfor for tidlig nå å si noe om når E18 vil åpne for trafikk igjen.
Omkjøring via Vegårshei
Siden E18 nå er stengt, er det skiltet omkjøring via Vegårshei.
Omkjøring for nordgående trafikk er skiltet fra Grenstølkrysset til Vegårdshei via fylkesvei 415 og 414 og videre til Molandkrysset, via fylkesveg 416.
– Vi er klar over at det er en utfordrende omkjøringsveg. Det kan bli vanskelige trafikkforhold hvis det blir mye trafikk. Vi har satt ut trafikkdirigenter på ulike punkter langs omkjøringsvegen, men vi oppfordrer alle trafikanter til å beregne god tid. Ta gjerne en vurdering om du må kjøre også. Det er fredag og normalt en dag med mye trafikk etter hvert, sier Rognlid.
Omkjøringsvegen er ikke godkjent for modulvogntog.
I dag tidlig ble fylkesvegen via Laget nevnt som omkjøringsveg, men Statens vegvesen fraråder å bruke denne vegen for E18-trafikk og ber trafikanter benytte den nevnte omkjøringsvegen som er skiltet.
Nøkkelord
Kontakter
Ina RognlidStatens vegvesen Drift og vedlikehold
Tel:40016646ina.rognlid@vegvesen.noPressenummer til VegtrafikksentraleneVegtrafikksentralene svarer på spørsmål om situasjonen på vegnettet og hendelser i trafikken hele døgnet.
* Oslo, Viken og Innlandet: 23237860, * Nordland, Troms og Finnmark: 75113821, * Trøndelag og Møre og Romsdal: 72474588, * Vestland: 55577464, * Rogaland: 55577465 og * Agder, Vestfold og Telemark: 35572730
Pressevakt Drift og vedlikehold
* Drift, vedlikehold og forvaltning av riksvegnettet * Brøyting/strøing/salting * Asfalt * Rekkverk * Bruer * Tunneler * Fjelloverganger * Rasteplasser * Inspeksjoner * Ferje
Bilder




Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Inspeksjon stenger Stavanger-tunneler5.10.2026 14:34:07 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen skal neste uke, uke 42, ha inspeksjoner i tre Stavanger-tunneler, noe som gjør det nødvendig å stenge.
Nattarbeid i Hardanger-tunnelar på rv. 13 og rv. 7 denne veka og neste5.10.2026 11:26:04 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen legg sprøytebetong i tunnelar på rv. 13 og rv. 7 i uke 41 og 42, altså denne veka og neste.
E39 ved Vigeland stenges i fire uker2.10.2026 11:59:10 CEST | Pressemelding
E39 ved Vigeland blir stengt på dagtid fra 5. til 30. oktober mens Statens vegvesen gjennomfører fjellsikringsarbeid. Trafikken blir ledet via fylkesveg 460 og fylkesveg 4054 gjennom sentrum.
Ny døgnkvileplass i Seljord bidreg til grøn tungbilsatsing i Telemark2.10.2026 08:46:10 CEST | Pressemelding
Ein ny døgnkvileplass i Seljord står klar til å ta imot tungbilsjåførar på veg gjennom Telemark.
Trygg høstferie bak rattet starter før du setter deg i bilen1.10.2026 09:25:49 CEST | Pressemelding
Mange skal ut på veiene i høstferien. Men husk at høstværet kan være lunefullt! Det er lurt å være godt forberedt, særlig om du skal på fjellet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom