Tre enkle favoritter med reinsdyrskav til helgen
Reinsdyrskav er velsmakende og allsidig råvare som passer perfekt til helgekosen. Her er tre retter som gir kebab, burger og pasta en vilt god smak. Hvilken blir din favoritt?

Med reinsdyrskav kan du raskt lage smakfulle retter som imponerer. Her er tre favoritter når du ønsker å servere noe som smaker litt utenom det vanlige.
En av oppskriftene du kan lage er kebab med reinsdyrskav. Den er både rask og enkel, samtidig som den gir en smaksopplevelse som kombinerer det tradisjonelle med det moderne. Lefsene kan enten lage selv, eller kjøpe ferdig.
– Kebab er alltid en vinner, og når du lager den med reinsdyrskav, sopp og tyttebærrømme, får du en unik miks av smaker som virkelig bringer norsk natur til bordet, sier Britt Marlene Kåsin, matfaglig rådgiver i MatPrat.
Det beste fra naturen
Har du lyst på en skikkelig god burgeropplevelse med en vri, hvorfor ikke prøve reinsdyrskav i briochebrød?
– Det saftige reinsdyrskavet, sammen med kremet eple og bladpersille, er rett og slett fantastisk sammen.
Om du er glad i det italienske kjøkkenet, så er pasta med reinsdyrskav en helt egen smaksopplevelse.
– Kremet pasta med reinsdyrskav er en rask og smakfull rett som er klar på under halvtimen. Fennikel tilfører en spennende smak. Dette er retten for deg som vil ha noe godt uten å bruke hele kvelden på kjøkkenet.
Vil du ha flere inspirerende oppskrifter med reinsdyrskav, sjekk ut MatPrat sin temaside om reinskav.
Nøkkelord
Kontakter
Cathrine UdeKommunikasjonsrådgiver
Tel:93802707cathrine.ude@matprat.noBilder




Lenker
Om MatPrat
MatPrat er Opplysningskontoret for egg og kjøtt. Gjennom MatPrat bidrar vi med matinspirasjon, -informasjon og -kunnskap. MatPrat er merkenøytralt og vi jobber på oppdrag fra den norske egg-og kjøttproduserende bonden.
Følg pressemeldinger fra Matprat
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Matprat på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Matprat
Flere lyspunkter for norsk matproduksjon i 202519.12.2025 07:30:00 CET | Pressemelding
Historisk eplesesong, teknologiutvikling og flere unge bønder er blant en rekke positive utviklingstrekk fra norsk landbruk i 2025. Matprat har samlet noen av årets nyheter.
Matprat ansetter ny direktør3.11.2025 15:05:42 CET | Pressemelding
Mariann Sletten ansettes som direktør i Matprat. Hun kommer fra stillingen som marketingsjef og har vært konstituert som leder siden desember.
Nordmenns middagsvaner kartlagt: Høsten er smaken av Norge!2.10.2025 07:30:00 CEST | Pressemelding
For 7 av 10 nordmenn er middagen dagens høydepunkt. Nye tall fra Matprats matkulturundersøkelse viser at norske tradisjoner står sterkt, og at høsten er tiden da fellesskap og norske råvarer virkelig setter preg på middagsbordet.
Nordmenn vil ha grovere brød25.9.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Flere vil ha grovt brød og vi er opptatt av mer energi og tarmhelse når vi velger mat. Dette viser Matprats nyere undersøkelser gjennomført av Opinion. Grovt brød leverer på begge deler.
Halvparten av unge kvinner får i seg for lite jern30.6.2025 08:45:00 CEST | Pressemelding
Jernmangel rammer særlig unge kvinner, og de må få bedre informasjon om hvilken mat som inneholder jernet de trenger - rødt kjøtt er en av våre beste kilder.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom