Iskaldt mysterium fra Sveriges krimdronning
Norgesvenn Viveca Sten har solgt ni millioner bøker. Nå er hun endelig tilbake med ny høyfjellskrim fra vinterlandskapet i Åre!

«Forsoneren» er tredje bok i Mordene i Åre-serien, der Viveca Sten vever sammen storslått natur og minneverdige karakterer til mordgåter som trollbinder leserne.
I Sverige har Sten solgt én million eksemplarer av krimserien fra Åre, og totalt har bøkene hennes nå passert ni millioner over disk.
Brutalt drap
Forretningskvinnen Charlotte Wretlind blir funnet drept i en suite på luksushotellet Copperhill Mountain Lodge i Åre, og panikken brer seg umiddelbart blant de tilreisende påsketuristene. Det viser seg snart at offeret hadde store planer: Et gammelt og forfallent høyfjellshotell i Storlien skulle rives og erstattes med et moderne skihotell, noe som satte sinnene i kok hos lokalbefolkningen.
Etterforsker Daniel Lindskog har i hemmelighet oppsøkt en psykolog for å jobbe med aggresjonsproblemene som har skapt vanskeligheter for ham. Også kollega Hanna Ahlander forsøker å få orden på følelseslivet sitt. Sammen ledes de nå inn i en uoversiktlig etterforskning av en dypt tragisk hendelse utløst av brutte relasjoner, vanskelige familiekonflikter og vonde barndomsminner.
Internasjonal suksess
Stens bøker er utgitt i over 40 land, og har høstet strålende kritikker. Hun er ellers kjent for bokserien Sandhamn, som er blitt filmatisert med nærmere 1,7 millioner seere per episode.
Viveca Sten debuterte som forfatter i 2008 med krimromanen «Farlig farvann», første bok i serien som utspiller seg på Sandhamn i Stockholms skjærgård. Hun er utdannet jurist, men jobber nå som forfatter på fulltid med ni millioner solgte bøker.
«Forsoneren» er tredje del av Mordene i Åre, en serie hvor Sten bruker storslagen natur og sterke karakterer til å skape mordgåter så spennende at de fengsler leserne.
Lansering er 15. mars. Ta kontakt for intervju eller anmeldereksemplar.
Nøkkelord
Kontakter
Kim Daniel LindegaardPresseansvarlig i Bonnier Norsk Forlag
Tel:920 61 162kim.daniel.lindegaard@bonnierforlag.noBilder




Følg pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bonnier Norsk Forlag på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Fru Timian: – Legg vekk mobilen når du skal spise middag8.8.2025 09:27:48 CEST | Pressemelding
Marit Røttingsnes Westlie, best kjent som Fru Timian, vet hvor hektisk og stressende hverdagen kan være. En mobilfri ettermiddag gjør dagene bedre - både for henne og familien.
Hva om du bare trenger én brødoppskrift?4.8.2025 07:11:00 CEST | Pressemelding
Martin Johansson vil forenkle baking. Én oppskrift gir hundre brødvarianter – og kanskje enda flere. Målet er at vi skal bake mer. Gjerne hver dag!
Edelmot-serien er solgt til Tyskland!23.7.2025 08:25:00 CEST | Pressemelding
Victor Sotbergs og Odin Helgheims populære barnebokserie «Edelmot» er solgt til det tyske forlaget Loewe.
Jørn Lier Horst og Thomas Enger er endelig tilbake!13.6.2025 07:17:27 CEST | Pressemelding
Serien om Alexander Blix og Emma Ramm er enormt populær. Nå lanseres bok nummer seks i rekken, Utskudd.
Ny bok av dronningen av TikTok og romantasy!6.6.2025 07:02:18 CEST | Pressemelding
Sarah J. Maas går viralt og har solgt nærmere 40 millioner bøker. Nå er Ildens og skyggens hus, tredje bok i den populære Crescent City-serien, klar i norsk oversettelse.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom