Nytt byggevarehus innenfor Ring 3
10.1.2023 08:40:00 CET | Optimera | Pressemelding
Optimera åpner 5000 kvadratmeter proffsenter på Helsfyr. Senteret innenfor Ring 3 får en nøkkelrolle i Optimeras videre satsing i Oslos proffmarked.

Det er Flisekompaniets tidligere sentrallager i Østensjøveien 9 som fra slutten av januar 2023 blir Optimera Proff Helsfyr. Anlegget har sentral beliggenhet og enkel adkomst fra både E6 og Ring 3.
Optimera har allerede fem byggevarehus i Stor-Oslo, i tillegg til et stort regionalt distribusjonslager i Østre Aker vei for utkjøring til kunder i Oslo, Akershus og Østfold.
– Etableringen på Helsfyr blir et sterkt supplement til de allerede eksisterende betjeningspunktene vi har, sier Erlend Gjelsvik, Regiondirektør for Optimeras Region øst.
I tillegg til et tradisjonelt sortiment med trelast, tyngre byggevarer og maling, vil anlegget også romme temperert listverksrom og spesialistkjeden Montasjeutstyr. Montasjeutstyr er en fullsortimentsbutikk for verktøy, festemidler og arbeidstøy.
Fellesnevneren er at alt skjer under tak, med drive-through, opplastingssoner og parkering til butikk.
Optimera har allerede en stor organisasjon som betjener hele det profesjonelle markedet i Oslo. Optimera Proff Helsfyr får 12 nye medarbeidere som skal bistå kundene på anlegget inkludert rådgivning på løsninger og produktvalg.
– Selv om mange kunder gjerne velger tilkjøring til byggeplassen, ser vi at fysisk tilstedeværelse for tilgang på varer og rådgivning også er svært viktig, spesielt for små og mellomstore kunder. Enkel adkomst, gjerne ved trafikknutepunkter slik som Helsfyr, er da en kritisk suksessfaktor, sier Gjelsvik.
Nøkkelord
Bilder

Om Optimera
Optimera er Norges ledende aktør innen salg og distribusjon av byggevarer, trelast og interiør med 200 utsalgssteder, 2000 ansatte og over 15 milliarder i omsetning. Virksomheten innbefatter Montér, Montasjeutstyr, Optimera Proff, Optimera Byggsystemer, Optimera Logistikk, Optimera Handel, Rencon og Igland Garasjen. Optimera er en del av Dahl Optimera Norge som er eid av det internasjonale konsernet Saint-Gobain.
Følg pressemeldinger fra Optimera
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Optimera på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Optimera
Optimera åpner nytt proffsenter i Oslo: En av Norges råeste verktøyavdelinger7.5.2026 08:31:17 CEST | Pressemelding
Montér Orring på Bjørndal i Oslo åpnet i dag som nye Optimera Proffsenter Bjørndal. Med større proffsortiment, en av Norges råeste verktøyavdelinger og full integrasjon mot Optimera, styrkes tilbudet til byggmestere, entreprenører og håndverkere i Oslo sør kraftig.
Nye Montér Gol åpnet: Et flaggskip i Hallingdal5.5.2026 12:32:36 CEST | Pressemelding
Med ny innendørs trelastbutikk, egen interiørarkitekt og en stor interiøravdeling åpnet Montér Gol i dag i fornyet utgave – som et toppmoderne byggevarehus for både proff- og privatkunder.
Jesper Gunnerling blir ny direktør for VFA i Optimera30.4.2026 08:07:43 CEST | Pressemelding
Jesper Gunnerling er ansatt som ny direktør for verktøy, festemidler og arbeidsklær (VFA) i Optimera. Han kommer fra rollen som kategorisjef i samme virksomhet, og har tidligere erfaring fra blant annet IKEA.
Montér Molde styrker satsingen mot proff – og flytter inn i nytt anlegg27.4.2026 08:00:12 CEST | Pressemelding
Montér Molde blir fra i dag et rendyrket Optimera Proffsenter. Våren 2027 flyttes virksomheten inn i nye moderne lokaler I Hendenvegen i Molde.
Optimeras største enkeltprosjekt noensinne: Nå starter leveransene8.4.2026 08:50:18 CEST | Pressemelding
Optimera er valgt som hovedleverandør når Veidekke bygger Kongsberg Defence & Aerospace sitt nye kontorbygg «Utsikten» i Kongsberg Teknologipark. Prosjektkontrakten er den største i Norges ledende byggevareaktørs historie.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom