Nytt toppmoderne Montér byggevarehus i Verdal åpnet i dag
Byggevarekjeden Montér fortsetter sin satsing i Trøndelag og Midt-Norge, og åpnet i dag et 2200 m2 stort byggevarehus i Verdal.

Det splitter nye og toppmoderne byggevarehuset er under etablering, og vil bli eid av vekstselskapet Byggevare Midt Norge, hvor KI Investeringselskap og Optimera er eiere.
– Dette er en stor dag for oss, og vi gleder oss til å vise frem vår flotte nye butikk til både proffkunder og privatkunder. Det er en butikk på 2200 kvadratmeter – hvor 1000 kvadratmeter er innvendig, og de resterende 1200 kvadratmeterne er en stor utebutikk under tak, med drive-in. Dette feirer vi nå med ekstra gode tilbud de første åpningsdagene, sier daglig leder i Montér Verdal, Per Arne Hoff.
Lyse og innbydende lokaler med egen proff-inngang og kaffekrok
Det helt nybygde lyse og åpne byggevarehuset har i tillegg til et eget spesiallagd klimarom for listverk, gulv og innedører, fått en egen stor interiøravdeling med utstilling av kjøkken, bad og garderobe. Det har også blitt satset mye på å gi kundene et spennende og inspirerende utvalg av en rekke forskjellige interiørprodukter.
For det profesjonelle markedet har de også fått på plass en egen inngang – hvor de som har behov raskt kommer i kontakt med dedikerte medarbeidere for proffmarkedet. Her finner du også en egen kaffekrok.
– Optimera-samarbeid og erfarne medarbeidere gjør oss mer konkurransedyktige
– Med vår kjedetilknytning til Montér har vi et bredt tilbud av varer og tjenester til både privatkunder og proffmarkedet. Vi har også ansatt åtte svært kompetente og erfarne medarbeidere og satser hardt på å bli best på kundeservice. Vi holder til i en region hvor det er høy aktivitet og tøff konkurranse, men hvor vi har stor tro på at vårt samarbeid med Optimera – på alt fra varesortiment til den beste logistikken, skal gjøre oss enda mer konkurransedyktige, sier Hoff.
Til sammen vil Byggevare Midt Norge eie åtte byggevarehus med kjedetilknytning til Montér i regionen. I oktober i fjor åpnet det et nytt Montér byggevarehus i Stjørdal.
Byggevarekjeden består i dag av rund 140 byggevarehus. Montér henvender seg både til proff- og privatkunder, og tilbyr markedets største utvalg av produkter, fleksible og bærekraftige logistikkløsninger og digitale verktøy som forenkler hverdagen for kundene sine.
Vil doble omsetningen i regionen de neste tre til fem årene
Med mål om å doble omsetningen innen byggevare i regionen i løpet av tre til fem år, oppretter nå KI Investeringsselskap og Optimera sammen vekstselskapet Byggevare Midt-Norge. Ekspansjonen i regionen skal etter planen skje både organisk og ved oppkjøp av flere byggevarehus.
– Åpningen av nye Montér Verdal er sammen med Montér Stjørdal, som ble åpnet for under ett år siden, to gode eksempler på vår storstilte satsing i Trøndelag. Sammen med vår regionale partner KI, vil dette klart forsterke vårt tilbud til både proff- og privatmarkedet i en region som er i vekst. Dette er en satsing som vi virkelig ser frem til, sier direktør i Optimera Handel, Sondre Opheim.
Selskapet, Byggevare Midt-Norge AS er under etablering, og vil gjennomføre en rettet emisjon mot Optimera etter Konkurransetilsynets godkjenning.
Nøkkelord
Bilder
Om Optimera
Optimera er Norges ledende aktør innen salg og distribusjon av byggevarer, trelast og interiør med 200 utsalgssteder, 2000 ansatte og over 15 milliarder i omsetning. Virksomheten innbefatter Montér, Montasjeutstyr, Optimera Proff, Optimera Byggsystemer, Optimera Logistikk, Optimera Handel, Rencon og Igland Garasjen. Optimera er en del av Dahl Optimera Norge som er eid av det internasjonale konsernet Saint-Gobain.
Følg pressemeldinger fra Optimera
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Optimera på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Optimera
Åpner nye Montér Gulskogen: En av Drammens lengste drive-through4.6.2025 09:57:47 CEST | Pressemelding
I morgen gjenåpner Montér Gulskogen i Drammen som et betydelig oppgradert og toppmoderne byggevarehus. Det skjer på den samme tomten som det har vært drevet med treforedling og trelast i mer enn 100 år.
Kathrine Lyngstad blir ny direktør for Woodfab2.6.2025 14:23:43 CEST | Pressemelding
Kathrine Lyngstad blir i høst ny direktør for Norges største prefab-aktør, Woodfab. Hun vil også inngå i ledergruppen i eierselskapet Optimera.
Optimera hovedleverandør til et av verdens mest bærekraftige bygg: En milepæl for norsk byggebransje23.5.2025 10:29:14 CEST | Pressemelding
Med 100 prosent BREEAM-toppscore på både materialer, transport og ledelse, er Optimera en svært stolt hovedleverandør til det er som er det sjette mest bærekraftige bygget i verden, Forskningsparken i Tromsø, Bygg 4.
Optimera med kraftig reduksjon i CO₂-utslipp7.4.2025 08:37:17 CEST | Pressemelding
Bare i løpet av 2024 har Optimera redusert CO₂-utslippene fra sin nasjonale distribusjon av byggevarer med hele 17 prosent fra året før.
Optimera satser videre i vest: Nytt Montér byggevarehus i Os3.4.2025 11:38:20 CEST | Pressemelding
Mens den nye innebutikken har blitt dobbelt så stor med et større vareutvalg, kan du nå også laste materialene direkte på bilen innendørs. I dag nyåpnes byggevarehuset Montér Os.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom