Agora Økern ser dagens lys: Arkitekturstudenter bygger materialbevisst møteplass
Førsteårsstudentene i arkitektur ved Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo (AHO) inviterer til åpning av høstens 1:1 byggeprosjekt: Agora Økern.

Fredag 27. oktober klokka 15:00 inviterer AHO, Resirqel, Ombygg og Betongfokus til Agora Økern, et splitter nytt møtested for alle som jobber med eller vil lære om materialbevissthet i byggenæringen.
Betongen som er brukt i prosjektet er den mest miljøvennlige betongbedriftene som er med kan tilby per nå. AHO-studentene har også brukt prosjektet til å eksperimentere med nye oppskrifter.
Arrangementet er åpent for alle. Grillen fyres opp og det blir servert varm drikke. Stedet er Økern Torgvei 6 i Oslo, rett utenfor Ombyggs hvite telt.


Prosjektet er viktig praksisnært kurs for studentene på første studieår ved AHO. På førsteåret møter studentene arkitekturfaget gjennom oppgaver som er nettopp praksisrettet og prosjektbasert.
Et prosjekt som det på Økern gir lærerstaben anledning til å gi opplæring i både metoder, verktøy og material- og konstruksjonslære.

Kontakter
Cecilie KlemSeniorrådgiver
Avd. utdanning, forskning og formidling
Jeppe Sophus LaiSeniorrådgiver
Fagansvarlig for kommunikasjon
Avd. utdanning, forskning og formidling
Lenker
Om Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo (AHO)
Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo (AHO) er en ledende, internasjonal vitenskapelig høgskole som gir utdanning innen arkitektur, design, landskapsarkitektur og urbanisme. AHOs kunnskapsfelt har formgiving som fokus og virksomheten omfatter alle skalaer; gjenstander, systemer, bygninger, by- og landskapsforming. Skolen er organisert i tre institutter, og har crika 800 studenter og 270 ansatte.
Følg pressemeldinger fra Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo
AHO rangerer som nummer ti i høyest konkurranse om studieplassene28.4.2025 13:54:38 CEST | Pressemelding
Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo (AHO) har i år mottatt 2508 søknader. Det er 26 prosent færre enn i fjor. Fortsatt er det hard konkurranse om studieplassene.
Skal samarbeide om design for enklere bruk av teknologi8.4.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Kongsberg Gruppen (KONGSBERG) har inngått samarbeidsavtale med Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo (AHO) om design av løsninger for å øke brukervennligheten til avansert teknologi.
Invitasjon til boklansering: Byen som erfaring5.3.2025 13:59:43 CET | Presseinvitasjon
Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo (AHO) inviterer til lansering av Jonny Aspens bok «Byen som erfaring» torsdag 13. mars kl. 18.00.
Forskningsprojektet Re:Structure får 16 millioner fra Forskningsrådet for å forebygge ungt utenforskap6.12.2024 08:05:01 CET | Pressemelding
Én av ti unge mellom 15 og 29 år faller utenfor utdanning, arbeid og opplæring. Forskningsprosjektet Re:Structure skal utforske hvordan vi kan forebygge og redusere utenforskap sammen med utsatt ungdom.
– Statsbudsjettet svekker innovasjonsevnen9.10.2024 16:59:17 CEST | Pressemelding
Regjeringens forslag til statsbudsjett for 2025 prioriterer i mindre grad forskning, utdanning og internasjonalisering. – Det kan svekke vår innovasjonsevne og konkurransekraft, advarer rektor Irene Alma Lønne ved Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom