Tar i bruk ledende skyteknologi for å skape fremtidens studentreise
Handelshøyskolen BI har signert avtale med Sopra Steria om å levere Salesforce EducationCloud som nytt kundeoppfølgingssystem for søknader og opptak av nye studenter.

Salesforce Education Cloud er markedets mest fremtidsrettede bransjeløsning innen høyere utdanning og et resultat av samarbeid mellom ledende universiteter og handelshøyskoler globalt.
– BI har store ambisjoner for å skape bedre kundereise for våre studenter, og har igangsatt en større digital transformasjon for å ruste oss for nye krav og løsninger for fremtiden. Et viktig ledd i dette er en modernisering og erstatning av eksisterende søke- og opptaksløsning, sier Elin Borrebæk, digital direktør ved Handelshøyskolen BI.
Etter en omfattende anskaffelsesprosess, hvor de ledende konsulentselskapene i Norge ble invitert til å være med i en anbudskonkurranse, falt valget på Sopra Steria som digital transformasjons- og implementeringspartner.
– Det er veldig positivt at BI satser på å gi studentene en god brukeropplevelse allerede fra de skal i gang med å søke høyere utdanning, og vi er veldig glade for at vi i Sopra Steria får lov til å bistå BI som det første universitetet i Norge til å implementere Salesforce Education Cloud, sier Alf Gilroy, direktør for rådgivning, systemutvikling og -forvaltning i Sopra Steria Skandinavia.
Sopra Steria vil bistå BI i alle deler av endringen med å understøtte BIs mål om å etablere en kundesentrisk søke- og opptaksopplevelse.
Nøkkelord
Kontakter
Kristin Blix-EltonMarketing and Communications DirectorSopra Steria
Tel:970 28 616kristin.blix-elton@soprasteria.comBilder
Om Sopra Steria
Sopra Steria er Norges ledende konsulentselskap innen digitalisering, innovasjon og bærekraft. Selskapet har gjennom en årrekke vært rangert som en av Norges beste arbeidsplasser. Som et av Europas største konsulentselskaper, bistår Sopra Steria store private selskaper og offentlige virksomheter med deres omstilling.
Selskapet er opptatt av å skape verdi for sine kunder og samfunnet, og har som mål å skape en bedre og mer bærekraftig fremtid.
Sopra Steria har 55 000 medarbeidere i 30 land, og hadde en omsetning på € 5,1 milliarder i 2022. I Norge sørger 3000 medarbeidere for en årlig omsetning på over 4 milliarder kroner i 2022. Selskapet har kontorer i Oslo, Stavanger, Trondheim, Bergen, Drammen, Hamar, Fredrikstad, Kristiansand og Tromsø.
Følg pressemeldinger fra Sopra Steria
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sopra Steria på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sopra Steria
DIO velger Sopra Steria23.6.2025 17:11:47 CEST | Pressemelding
Sopra Steria skal etablere og drifte en sikker infrastruktur for departementsfellesskapet, som omfatter blant annet Statsministerens kontor, alle departementene og utenriksstasjonene.
Sopra Steria EGGS: Styrker Sopra Sterias merkevare4.6.2025 16:00:00 CEST | Pressemelding
Innovasjon- og designmiljøet EGGS, Part of Sopra Steria blir til Sopra Steria EGGS.
Kjell Rusti er valgt inn i styret til IKT-Norge14.5.2025 12:49:20 CEST | Pressemelding
IKT-Norge en svært viktig interesseorganisasjon for det digitale næringslivet. Nå går administrerende direktør i Sopra Steria, Kjell Rusti, inn i styret.
Bane NORs portal er en av de beste i verden8.5.2025 13:00:01 CEST | Pressemelding
Prestisjetung pris viser at Bane NOR er på rett spor!
Sopra Steria på topplisten hos kunder og medarbeidere6.5.2025 14:25:54 CEST | Pressemelding
Sopra Steria får sterk anerkjennelse både som arbeidsgiver og konsulentpartner i nye kåringer av Randstad og Konsulentguiden.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom