GET Academy får støtte av både Kronprinsparets Fond og Ferd Sosiale Entreprenører
GET Academy i Larvik gir unge utenfor arbeidslivet yrkesrettet IT-utdanning. Nå går både Kronprinsparets Fond og Ferd Sosiale Entreprenører inn for å bidra til kvalitet, vekst og bærekraft.

- GET Academy gir unge i utenforskap kompetanse i IT og hjelper dem videre inn i arbeid. Vi gleder oss til å bidra til at tilbudet kan vokse og nå enda flere unge, sier Katinka Greve Leiner, daglig leder i Ferd Sosiale Entreprenører.
Både Ferd SE og Kronprinsparets Fond har i år sett etter nye prosjekter å støtte.
Av de mange søkerne inviterte Kronprinsparets Fond fire finalister, UngRehab i Rauland, Garasjin ved Valdres Gatebil på Fagernes, Pitstop fra Sotra og GET Academy fra Larvik, til å presentere seg for Kronprinsparet, Fondets styre og partnere. Etter en avstemning der, tok Fondets styre den endelige beslutningen.
- Dette er fire veldig dyktige sosiale entreprenører, som alle bidrar til å gi unge nytt håp og ny motivasjon. Kronprinsparets Fond arbeider for at alle unge skal bli inkludert og engasjert i samfunnet. Det er akkurat det GET Academy gjør. Vi ser fram til å samarbeide med dem for at flere unge kan føle at de deltar i fellesskapet, sier Irene Lystrup, daglig leder i Kronprinsparets Fond. Fondet bidrar med kompetanse, penger og nettverk for at prosjektene skal bli bærekraftige og vokse.
GET Academy jobber systematisk styrkebasert. I løpet av 20 uker får unge en turboutdanning innen koding og programmering, og deretter får de praksis i ett år i en bedrift med tett oppfølging. I dag har GET Academy ca. 100 deltakere. Mange av dem har bakgrunn som gamere og har stått på utsiden av arbeidslivet. Siden 2017 har ca. 450 deltakere startet på GET Academy.
De aller fleste plassene sponses av bedriftene, som deretter får kvalifiserte IT-utviklere i praksis i sin bedrift. GET Academy holder til i Larvik, men har deltakere fra hele landet.
- Vi er ufattelig glade for å få støtte fra to av landets ledende aktører. Med denne solide støtten kan vi få enda flere unge ut i jobb, sier Eskil Domben, som er co-founder i GET Academy sammen med Terje Kolderup og Geir Sollid.
Nøkkelord
Kontakter
Irene L. LystrupDaglig leder
Tel:+47 412 87 656irene@kppfond.noBilder

Kronprinsparets Fond arbeider for at unge kan delta i fellesskapet.
Det gjør vi gjennom å støtte læringstilbudet UngInvest AIB, kaféen og iskremfabrikken Cousins, aktivitetstilbudet Dale Oen Experience og IT-opplæringen GET Academy. Vi driver ungdomsprogrammet Flyt og samler ungdom og voksne til det årlige Framtidsmøtet. Våre partnere er DNB, Egmont Fonden, Norsk Tipping, North Star, Schage Eiendom, Selvaag, Sparebankstiftelsen DNB, Stiftelsen Dam og Wilstar. Probonopartnere er Apeland, Attensi, McKinsey & Company, TRY, VNTX og Wiersholm.
Følg pressemeldinger fra Kronprinsparets Fond
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Kronprinsparets Fond på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Kronprinsparets Fond
Kronprins Haakon til stede når Cousins åpner kafé tirsdag 11. april27.3.2023 18:00:00 CEST | Pressemelding
Cousins (tidligere Sandwich Brothers) åpner kafé og konditori med isfabrikk i Oslo sentrum. Her vil flyktning-ungdommer få jobb og språktrening med å lage og servere bærekraftig, kortreist mat og drikke.
Kronprinsparets Fond åpner for søknader20.3.2023 18:00:00 CET | Pressemelding
Vi har nå plass til et nytt prosjekt til porteføljen, og tar imot søknader innen 12. april. Søkerne må arbeide for å styrke ungdom i Norge og kunne dokumentere resultater. Minst 100 ungdommer må ha hatt glede av tilbudet siden det startet.
UngInvest AIB løftes fram i ny rapport om sosial ulikhet10.3.2023 13:15:00 CET | Pressemelding
Helse- og omsorgsminister Ingvild Kjerkol fikk i dag overlevert en rapport om sosial ulikhet i helse. UngInvest AIB løftes fram som en opplæringsarena som bidrar til å utjevne helseforskjeller for ungdom. Rapporten er utarbeidet av University College London (UCL) i samarbeid med NTNU.
Kronprinsparets Fond satser videre på UngInvest AIB2.3.2023 14:00:00 CET | Pressemelding
Kronprinsparets Fond fortsetter å støtte det styrkebaserte skoletilbudet UngInvest AIB. Det besluttet Fondets styre nylig. Håpet er å bidra til at enda flere unge kan få hjelp til å gjennomføre videregående skole.
Framtidsmøtet 2022: Ungdom med ti konkrete ønsker for god psykisk helse 7.11.2022 07:00:00 CET | Pressemelding
«Hobbylag», «klassekos» og en russetid som inkluderer alle. Det er blant budskapene fra ungdom som deltok på Framtidsmøtet. Budskapene ble overlevert kommunenes organsasjon KS.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom