Byråd for arbeid, integrering og sosiale tjenester i Oslo åpner Fagskolen Diakonova 28. august
Den offisielle åpningen av Fagskolen Diakonova finner sted på studiested Oslo 28. august kl 11.00. Usman Ahmad Mushtaq, byråd for arbeid, integrering og sosiale tjenester, foretar den offisielle åpningen på Campus VID.
Fagskolen Diakonova har blitt tildelt driftstilskudd som tilsvarer 30 studieplasser i Oslo for sitt første studietilbud Aktiv omsorg for eldre. I dag vil disse utgjøre det første kullet på Fagskolen.
- Vi har jobbet i over to år med oppbyggingen av denne helt nye Fagskolen. Vi gleder oss enormt til den offisielle åpningen. Ikke minst gleder vi oss til endelig å møte våre første studenter på studiestedet Oslo, sier rektor Gry Ulvedalen.
- All tilgjengelig kunnskap om samfunnsbehov innenfor eldreomsorg tilsier at det er behov for ansatte med høyere yrkesfaglig utdanning innen helse- og omsorgsyrker i Norge. Jeg er glad for å møte hver og en av studentene som har valgt å satse på dette.
I tidsrommet 11.30 – 12.30 er det avsatt tid til lunsj, kake og muligheter for å hilse på studenter, ansatte og øvrige gjester.
Kontakter
Gry UlvedalenRektorFagskolen Diakonova
www.fagskolendiakonova.no
Fagskolen Diakonova
Fagskolen Diakonova er en privat ideell fagskole innen helse med lokasjoner i Oslo og Bergen.
Fagskolen Diakonova eies av Stiftelsen Diakonhjemmet, Haraldsplass Diakonale Stiftelse, Stiftelsen Diakonova og Ferd AS gjennom Fagskolen Diakonova Holding AS.
Følg pressemeldinger fra Diakonhjemmet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Diakonhjemmet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Diakonhjemmet
Diakonhjemmet stiftelse blir gullpartner i Health2B22.1.2025 13:49:44 CET | Pressemelding
Diakonhjemmet stiftelse blir nå en partner i Health2B og en aktør på arenaen for helseinnovasjon. Dette markerer en viktig milepæl innen utvikling av bærekraftige løsninger for helsetjenestene.
Gjentatte koronavaksiner gir god beskyttelse for personer med nedsatt immunforsvar3.1.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Mer enn 50.000 nordmenn bruker en vanlig type medisin for å dempe immunforsvaret. En ny studie viser at disse pasientene ikke lenger har høy risiko for alvorlig covid-19.
Urinsyregikt: Slik unngår du smerter i julen18.12.2024 09:20:18 CET | Pressemelding
Mange opplever at julens gleder ødelegges av urinsyregikt. Den kroniske sykdommen kan gi ekstreme smerter i tåen. Da er det viktig å komme seg til lege for å få riktig behandling.
Fagskolefusjon: Ny rektor og nytt styre klar for våren 202511.12.2024 13:48:08 CET | Pressemelding
Folkeuniversitetets Fagskole og Fagskolen Diakonova fusjonerer 1. januar, med nytt styre og rektor på plass. Fusjonsprosessen er timet for studentopptak våren 2025 og har som mål å styrke og utvide utdanningstilbudet som én samlet fagskole.
Poteter kan bidra til riktig medisindose10.12.2024 08:15:11 CET | Pressemelding
Norske forskere har avdekket at et stoff fra potet kan gi viktig informasjon om hvordan medisiner brytes ned i kroppen. Dette gjør det mulig å skreddersy dosering av legemidler i behandlingen av psykiske sykdommer. Dermed kan man få best mulig effekt og samtidig redusere risikoen for bivirkninger.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom