Norges ishockeyforbund støtter Zaineb Al-Samarai som ny president i Norges idrettsforbund
NIHF var en av flere forslagsstillere som sendte inn Al-Samarai som presidentkandidat til valgkomiteen i NIF. Etter det har vår holdning vært at valgkomiteen skal få arbeidsro til å legge frem sin innstilling. Norsk idrett trenger nå et styre som ønsker og evner å jobbe sammen som et lag. Med den bakgrunnen er vår konklusjon at vi støtter innstillingen til flertallet i valgkomiteen og Zaineb Al-Samarai som vår neste idrettspresident.
Sitat fra ishockeypresident Tage Pettersen:
- Jeg har behov for å si at Berit Kjøll har fremstått tydelig, og har fått viktige gjennomslag, på vegne av norsk idrett gjennom både pandemien og strømkrisen.
- Norsk idrett har på den andre siden de siste årene hatt utfordringer knyttet til manglende åpenhet og flere saker som er blitt håndtert på en måte som har utfordret omdømmet til idrettsorganisasjonen. Vi, tror som valgkomiteens flertall, at Al-Samarai nå vil være den rette til å samle norsk idrett og stake ut kursen videre.
Kontakter
Tage PettersenIshockeypresident
Leder av NIHFs forbundsstyre.
Om Norges Ishockeyforbund
Følg pressemeldinger fra Norges Ishockeyforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Ishockeyforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Ishockeyforbund
SpareBank 1 ØSTLANDET inn på jentehockey26.9.2025 12:22:20 CEST | Pressemelding
Avtalen, som er over 5 sesonger, vil støtte opp under den helhetlige jentesatsningen til ishockeyforbundet gjennom prosjektet "Flere og bedre Jenter 2030", noe som også inkluderer alle landslag på jentesiden, samt ligasponsorat.
Sjur Robert Nilsen ny landslagstrener23.9.2025 15:37:37 CEST | Pressemelding
NIHF har i dag offentliggjort at Sjur Robert Nilsen, Jonas Holøs og Daniel Jørgensen skal lede det norske senior-landslaget menn kommende sesong. Nilsen blir hovedtrener, Holøs assistent, mens Jørgensen fortsetter i rollen som målvaktstrener. Avtalen med Nilsen strekker seg over inneværende og neste sesong. Nilsen skal kombinere oppdraget som landslagstrener med sin trener-jobb i Frisk Asker.
Pressekonferanse NIHF22.9.2025 09:56:18 CEST | Presseinvitasjon
NIHF inviterer til pressekonferanse på Ullevål Stadion tirsdag 23.09.25 kl. 14.00. Bruk hovedinngang NIF.
Pressekonferanse NIHF18.8.2025 14:17:17 CEST | Presseinvitasjon
NIHF inviterer til Pressekonferanse
Johansson og NIHF enige om å avslutte15.8.2025 10:10:51 CEST | Pressemelding
Norges ishockeyforbund og Tobias Johansson har blitt enige om å avslutte engasjementet som Topphockeysjef i NIHF.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom