Norges ishockeyforbund støtter Zaineb Al-Samarai som ny president i Norges idrettsforbund
NIHF var en av flere forslagsstillere som sendte inn Al-Samarai som presidentkandidat til valgkomiteen i NIF. Etter det har vår holdning vært at valgkomiteen skal få arbeidsro til å legge frem sin innstilling. Norsk idrett trenger nå et styre som ønsker og evner å jobbe sammen som et lag. Med den bakgrunnen er vår konklusjon at vi støtter innstillingen til flertallet i valgkomiteen og Zaineb Al-Samarai som vår neste idrettspresident.
Sitat fra ishockeypresident Tage Pettersen:
- Jeg har behov for å si at Berit Kjøll har fremstått tydelig, og har fått viktige gjennomslag, på vegne av norsk idrett gjennom både pandemien og strømkrisen.
- Norsk idrett har på den andre siden de siste årene hatt utfordringer knyttet til manglende åpenhet og flere saker som er blitt håndtert på en måte som har utfordret omdømmet til idrettsorganisasjonen. Vi, tror som valgkomiteens flertall, at Al-Samarai nå vil være den rette til å samle norsk idrett og stake ut kursen videre.
Kontakter
Tage PettersenIshockeypresident
Leder av NIHFs forbundsstyre.
Om Norges Ishockeyforbund
Følg pressemeldinger fra Norges Ishockeyforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Ishockeyforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Ishockeyforbund
VM-troppen offentliggjøres tirsdag5.5.2025 09:28:42 CEST | Presseinvitasjon
Det inviteres til pressekonferanse der VM-troppen i ishockey offentliggjøres.
VM-troppen offentliggjøres2.5.2025 14:25:56 CEST | Presseinvitasjon
Det inviteres til pressekonferanse der VM-troppen i ishockey offentliggjøres.
Nytt Klubblisens-reglement vedtatt30.4.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Forbundsstyret i NIHF vedtok mandag 28. april nytt Klubblisensreglement for klubber i Eliteserien menn og 1 div. menn. Reglementet har vært gjennom den lovpålagte høringsprosessen med klubbene, og vil bli implementert med umiddelbar virkning – gjeldende fra og med sesongen 25/26.
Pressetreff onsdag 30. april30.4.2025 07:48:57 CEST | Pressemelding
Velkommen til pressetreff i Dressmann-butikken på Sandvika Storsenter fra kl. 15.00-17.00 onsdag 30. april.
Møt hockeygutta før avreise til VM i Danmark28.4.2025 10:11:33 CEST | Pressemelding
Onsdag 30. april samles det norske herrelandslaget i ishockey i Asker, hvor de siste oppkjøringskampene før VM skal spilles. Norge møter Latvia til to landskamper i Varner Arena fredag 02. mai og lørdag 03. mai.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom