Nattestenging Atna bru på riksveg 3 natt til 2. og 3. mai

Atna bru på riksveg 3 går over Glomma, rett nord for tettstedet Atna i Stor-Elvdal kommune.
Montering av stillas
– Brua stenges på grunn av montering av stillassystemer som skal benyttes i det videre vedlikeholdsarbeidet på brua, sier byggeleder i Rolf Storsveen i Statens vegvesen.
Statens vegvesen startet 11. april et større vedlikehold av Atna bru med ny kantdrager, nytt brurekkverk, mindre breddeutvidelse av brudekket, forsterkning av stålbjelkene ved pilarer under brua, utskifting av fuger og ny asfaltbelegning på hele brudekket.
Pressemelding 20. mars forteller mer om prosjektet og arbeidene som skal gjøres:
Stengingene blir altså slik:
- Mandag kveld 1. mai klokken 21:00 til tirsdag morgen 2. mai klokken 06:00.
- Tirsdag kveld 2. mai klokken 21:00 til onsdag morgen 3. mai klokken 06:00.
Omkjøringsalternativene
Fylkesveg 219 kan benyttes for kjøretøy under 7,5 tonn. Omkjøring for lastebiler blir via E6. Nødetater i utrykning slippes forbi. Omkjøring vil bli skiltet og det vil være trafikkdirigenter til stede under nattestengingene.
– Vi beklager ulempene nattestenginga medfører for trafikantene, men for å gjennomføre monteringa av stillassystemene er vi avhengig av å stenge disse to nettene.
Planlegg i henhold til stengingsperiodene
Atna bru stod ferdig bygd i 1975. Brua har fem spenn og er bygd som ei stålbjelkebru med betongdekke. Brua har en total lengde på 254 meter, hvor lengste spenn er 60 meter.
– Vi ber om at trafikantene merker seg og planlegger reiser i henhold til stengingsperiodene og omkjøringsalternativene, understreker Storsveen.
Etter nattestengingen 3. mai er det igjen lysregulert trafikk i ett kjørefelt. Frist for ferdigstillelse av arbeidene er 15. september 2024.
Hold deg oppdatert
Trafikantene finner oppdatert trafikkinformasjon på dit.vegvesen.no og i appen Vegvesen trafikk.
Nøkkelord
Kontakter
Rolf StorsveenByggelederStatens vegvesen Drift og vedlikehold
Tel:97051980rolf.storsveen@vegvesen.noPressevakt Drift og vedlikehold
* Drift, vedlikehold og forvaltning av riksvegnettet * Brøyting/strøing/salting * Asfalt * Rekkverk * Bruer * Tunneler * Fjelloverganger * Rasteplasser * Inspeksjoner * Ferje
Bilder


Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Fortsetter å luke ut trafikkfarlige kjøretøy9.7.2025 09:52:48 CEST | Pressemelding
- Tilstanden på kjøretøyene som ferdes på veien blir stadig bedre, men kontrollene våre viser at vi fremdeles har en jobb å gjøre for at trafikantene skal være så trygge som mulig.
Mjøsbrua på E6 vil være nattestengt fram til 18. juli8.7.2025 14:48:51 CEST | Pressemelding
Arbeidet i Moelvtunnelen på E6 i Innlandet er forsinket. Dermed vil tunnelen og også Mjøsbrua være nattestengt en ekstra uke.
Parkeringskaos: Innfører strengere regler i Lofoten og på Stegastein4.7.2025 12:20:27 CEST | Pressemelding
Fra midten av juli tester Statens vegvesen ved Nasjonale turistveger om strengere parkeringsregler kan løse flokene med camping og parkering i Lofoten og på Stegastein på Aurlandsfjellet.
Må asfaltere E16 Dysterud–Sandnesmoen også på søndag3.7.2025 13:41:21 CEST | Pressemelding
Asfalteringen på E16 i Sør-Odal er godt i gang, men været har gjort at det også blir asfaltering førstkommende søndag.
Bruk sommeren til å øvelseskjøre3.7.2025 09:06:48 CEST | Pressemelding
Øvelseskjøring gir bedre sjåfører og fører til at flere består teoriprøven og oppkjøring første gang de prøver.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom