Skuterud gjenvalgt som styreleder i Felleskjøpet Agri

Torsdag formiddag ble hun gjenvalgt for en ny periode som styreleder i Felleskjøpet Agri. Valget ble gjennomført under samvirkets årsmøte på Gardermoen. Skuterud fra Gjerdrum kom inn som tillitsvalgt i Felleskjøpet første gang i 2013, og har vært styreleder siden 2016.
Samtidig ble også nestleder Arne Elias Østerårs fra Stange gjenvalgt som nestleder.
Valgkomiteen hadde innstilt Theodora Tangen Fretheim fra Nannestad som nytt styremedlem, og at hun skulle erstatte styremedlem Karl Oskar Fosshaug, som har vært styremedlem siden 2016. Før valget kom det benkeforslag på Fosshaug, men flertallet i årsmøtet valgte Fretheim som nytt styremedlem.
Det nye styret i Felleskjøpet Agri er som følger:
Leder:
Anne Jødahl Skuterud, Gjerdrum
Nestleder:
Arne Elias Østerås, Stange
Eiervalgte styremedlemmer:
Else Horge Asplin, Nesbyen
Thor Johannes Rogneby, Østre Toten
Elisabeth Holand, Leknes
Erling Aune, Levanger
Grim Erik Gillestad, Sunnfjord
Theodora Tangen Fretheim, Nannestad (Ny)
Vara:
1. vara: Trond B. Holt, Roa
2. vara: Bernt Aune, Ytre Snillfjord (Ny)
3. vara: Torbjørg Kylland, Nordre Follo (Ny)
Ansattvalgte styremedlemmer:
Frank Gjøran Fandin
John Arild Leirnes
Elisabeth S. Nilsen
Eini Sevaldsen Linn
Anders Eggen ble gjenvalgt som årsmøtets ordfører. Silje Eckdahl ble valgt som ny varaordfører. Unni Solberg Johnsrud ble valgt som leder av kontrollkomiteen, med Wiggo Paulsen som nestleder. Randi Hokland ble valgt som ny leder av valgkomiteen, og her ble Hanne Guåker gjenvalgt som nestleder.
Nøkkelord
Bilder

Om Felleskjøpet Agri
Felleskjøpet Agri har en omsetning på 20,2 milliarder i 2022, og har i overkant av 4 000 ansatte. Felleskjøpet er viktigste leverandør av teknologi og driftsmidler til norsk landbruk, og har rundt 100 butikker rettet mot bønder og forbrukere i Norge. Felleskjøpet eier Granngården i Sverige som også har rundt 100 butikker rettet mot samme målgruppe. Vår virksomhet omfatter også eiendomsdrift, brød og bakervarer, samt utstyr til park, anlegg og kjæledyr. Felleskjøpet Agri er et samvirke eid av i rundt 39 000 bønder. Felleskjøpet Agri er markedsregulator for korn og innkjøps- og salgssamvirke for medlemmene. Felleskjøpet Agris hovedmål er å bidra til å styrke medlemmenes økonomi på kort og lang sikt.
Følg pressemeldinger fra Felleskjøpet Agri
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Felleskjøpet Agri på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Felleskjøpet Agri
Felleskjøpet offentliggjør granskingsrapporten om Vitamin D-saken30.4.2025 12:01:33 CEST | Pressemelding
DNV har på oppdrag fra konsernstyret i Felleskjøpet Agri undersøkt hva som skjedde da det ble produsert fôr med alvorlige forhøyde nivåer av vitamin D. Rapporten gir også anbefalinger om hvordan samvirket generelt kan jobbe enda bedre og sikrere fremover.
Resultat 1. kvartal 2025, Felleskjøpet Agri: Økt driftsresultat, vekst innen landbruk30.4.2025 11:39:06 CEST | Pressemelding
Felleskjøpet Agri leverer omsetning 5,3 prosent over fjoråret. Driftsresultat før avskrivinger (EBITDA) endte på minus 11 millioner kroner i første kvartal, det er 87 millioner kroner bedre enn i samme periode i fjor. Første kvartal er sesongmessig alltid et svakt kvartal for Felleskjøpet.
Offentliggjøring av granskningsrapport etter produksjonsfeil28.4.2025 15:11:30 CEST | Presseinvitasjon
Invitasjon til pressen. Styret i Felleskjøpet Agri engasjerte DNV til å gjennomføre en granskning av hva som skjedde da det ble levert fôr med alvorlig forhøyede verdier av D-vitamin.
Nordmenn har svart: Vi må dyrke mer mat sjøl28.4.2025 12:17:24 CEST | Pressemelding
75 prosent av det norske folk mener vi må dyrke mer sjøl for å bidra til økt sjølforsyning. Halvparten av oss ønsker mer kunnskap om å dyrke vår egen mat, men de fleste gjør det ikke.
Én av tre nordmenn frykter for mattilgangen24.4.2025 08:07:08 CEST | Pressemelding
Felleskjøpet peker på behovet for økt satsing på norsk matkorn, og utfordrer samtidig alle nordmenn til å bidra til økt sjølforsyning.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom