Easee

Easee åpner opp for lading via solcelleteknologi: – Nå kan du la sola lade bilen

Del
Ladeselskapet Easee åpner for at kundene kan lade via solceller og kjøre strømmen rett i bilen første halvår 2023. Med hele 500.000 installerte ladere er Easee blitt en av de største aktørene innen lade- og smart strømsparing i Europa

Easee er et av de raskest voksende green-tech selskapene i Europa og viser vei med stadig utvikling av nye produkter. Nå blir det også mulighet for å kunne lade bilen med solenergi i løpet av første halvår 2023.

– Det er dette vi brenner for, å stadig gi våre kunder nytteverdi av våre produkter! Nå kan kundene få muligheten til å få mest ut av installasjonen sin og benytte seg av tilgjengelig strøm på best mulig måte. Lading via sol er et utvilsomt et stort steg i riktig retning for grønnere fremtid, sier CEO Jonas Helmikstøl.

Stavanger-selskapet har vokst raskt siden starten for fire år siden, og nå er lader nummer 500.000 installert. Hele 1 milliard kilowatt-timer har gått gjennom laderne til Easee, noe som tilsvarer energien som trengs for å kjøre 260 ganger frem og tilbake til månen, eller 5000 ganger rundt jorden med en elbil. 

– Samtidig er det en betydelig milepæl med å nå 500.000. Et tydelig bevis på at vi leder an det grønne skiftet i Europa, fra Energibyen Stavanger. Med dagens energiutfordringer med både tilgjengelighet og pris, blir det ekstra viktig å ha fokus på de bærekraftige elementene, sier Helmikstøl.

Europa er i betydelig endring
– Sol er en viktig del av fremtidens energimiks, og vi er stolte over å levere en tjeneste som dette når økte priser og inflasjon legger press på forbrukere. Vi heier på kunder som lader smart og tenker grønt i hverdagen, forteller product manager Magnar Gya.

Det er installert 165GW solceller i Europa, et tall som er forventet å doble seg til 2030, i følge SolarPower Europe. Prisnivået og sårbarheten i energimarkedet i Europa gjør at folk søker trygghet, forutsigbarhet og smartere energiløsninger.

Bruken av solceller i Norge har eksplodert. Per august var det 12.500 solcelleanlegg koblet på strømnettet i Norge ifølge NVE, og det vil etter alle solemerker bli langt flere i årene som kommer. Bransjeledere spår at innen 2030 har en av fire nordmenn solceller som en del av hjemmet.

– Kundene våre er mer bevisste på hva de kjøper og hvordan fremtiden formes. Solenergi er viktig – og i Easee lever vi opp til vår visjon om å forme fremtidens strømnett, forklarer Gya.

Kontakter

Bilder

Om Easee

Easee
Easee
Grenseveien 19
4313 Sandnes

https://easee-international.com/no/

Easee ble etablert av tre norske grundere i 2018, og utvikler, designer og produserer alle produkter i Skandinavia. Selskapet eksporterer til hele 23 land i Europa og har en eksportrate på nærmere 80 %, med Sverige, UK, Tyskland, Nederland, Sveits og Danmark som sine største markeder.

Med over 500 ansatte i 8 land har selskapet en ambisjon om å bli Europas største green-tech selskap innen 2026, og verdens største innen 2031.

Følg pressemeldinger fra Easee

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Easee på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Easee

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye