Ny musikk fra ACRAZE, Olly Murs, almost monday og Birte Slettevoll!

Dagny er klar med sin nye singel Highs & Lows!
Torine med ny singel; bitches get lonely
Inn i skogen med Odd Nordstoga
Kevin Boine tilbake med dønn ærlig låt!
Fra å opptre på lokale utesteder til å selge ut konserter i løpet av et år, er historien til ACRAZE alt annet enn normal. Etter megasuksessen “Do It To It“ med Cherish, som har passert 10 milliarder totale streams, er ACRAZE tilbake med “Believe“, hvor han har hentet inspirasjon fra Fragmas store hit “Toca’s Miracle“ fra 2001.
Olly Murs har den siste tiden vært i sentrum som vert for ITVs Starstruck hvor han har hjulpet publikum til å virkeliggjøre sine musikalske drømmer med hjelp fra Shania Twain, Ronan Keating og Beverley Knight. Etter Starstruck vendte han tilbake til den roterende stolen i The Voice hvor han dukket opp som mentor sammen med Anne-Marie, Sir Tom Jones og will.i.am, dette var hans femte sesong på showet.
Men i artistverdenen har Murs vært utenfor radaren i over fire år. Debuten kom i 2010 og han har så langt hatt fire singler og fire album på toppen av hitlisten. Etter utgivelsen av sjette album i 2018, You Know I Know, trengte han en pause, men nå er han tilbake med låten “Die Of A Broken Heart“.
San Diego-bandet almost monday, som består av Dawson Daugherty, Luke Fabry & Cole Clisby slapp gladlåten “cough drops” på onsdag. Låten kommer i kjølvannet av suksessen til singlene “sunburn” og “sun keeps on shining”, som kom tidligere i år. Trioen var også aktuell med en turné Nord- og Latin-Amerika i sommer.
Multitalentet Birte Slettevoll fra Volda lanserer tredje singel - “Eventyr” - fra hennes kommende album. Birte er utdannet fra Norges Musikkhøgskole i Oslo og jobber blant annet som sangpedagog ved siden av musikken, som hun også produserer selv.
Nøkkelord
Kontakter
Wegahta GhideyEvent & Promotion Intern
wegahta.ghidey@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Ny musikk fra Lorde, YUNGBLUD, Tobias Sten, Veronica Maggio, Alessandra samt album fra GHOST og d4vd25.4.2025 09:30:00 CEST | Pressemelding
GHOST ute med albumet SKELETÁ Veronica Maggio kaster hele låtskrivermanualen i papirkurven! Tobias Sten synger om "Festens klovn" Alessandra er tilbake med smashen “Non Stop” – en låt skapt for dansegulvet! Lorde er tilbake med “What Was That”, hennes første store utgivelse på nesten fire år, co-produsert av Lorde, Jim-E Stack og Dan Nigro. Den tilhørende musikkvideoen ble filmet i New York, inkludert Washington Square Park, hvor Lorde overrasket fans med en pop-up-opptreden tidligere denne uken. “What Was That” signaliserer starten på en ny æra for Lorde. Søskentrioen HAIM har avslørt at de kommer med nytt album 13. juni. Albumet har fått tittelen I quit og inneholder de tidligerer utgitte låtene “Relationships”, “Everybody’s Trying To Figure Me Out” samt den nye singelen “Down To Be Wrong”. Albumet følger opp deres Women In Music Pt III fra 2021. YUNGBLUD, 27 åringen fra Doncaster i Storbritannia har, gjennom karrieren, gitt ut tre album og samlet seks milliarder steams globalt. I da
Alessandra er tilbake med smashen Non Stop – en låt skapt for dansegulvet!25.4.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Fredag 25. april slipper Alessandra Non Stop – et fyrverkeri av en låt for dansegulvet. “Non Stop handler om at man ikke trenger å gå rundt grøten når man liker hverandre. Ikke vær så kjedelig eller mystisk - Vær direkte! For meg betyr låten DANSING og jeg gleder meg veldig til å kunne bevege meg til denne både på scenen og dansegulvet.” – Alessandra Hør låten HER! I “Non Stop”, oppfølgeren til “Language Of Love”, får det unge stjerneskuddet igjen vist frem energien og attituden fra monsterhiten “Queen of Kings” som for alvor satte henne på kartet. Om oppfølgeren sier Alessandra: “Non Stop er som søsteren til Language of Love, de er veldig ulike i lydbilde og tempo, men har begge klassiske elementer i produksjonen og melodiene som jeg er veldig glad i bruke – det minner meg om Italia!” Låten er laget sammen med Anders Nilsen, Mathias Nilsen og Lise Reppe, og Alessandra kan melde at det umiddelbart oppstod kjemi med gjengen hun nå elsker å jobbe med: “Da vi gikk inn i studio var det en
Veronica Maggio kaster hele låtskrivermanualen i papirkurven!25.4.2025 08:06:08 CEST | Pressemelding
Tenk deg at du er Veronica Maggio. Du har pumpet ut hits som får folk til å gråte i taxier og danse på festivaler siden 2006. Men plutselig føles det som om du har satt deg fast i den samme loopen som alle andre. Hva gjør du? Jo, du pakker kofferten, flytter utenlands og bestemmer deg for å finne opp hjulet på nytt. Eller i det minste et album som ikke høres ut som noe en algoritme har spyttet ut. På sitt åttende album, Sciura, har Veronica Maggio skrudd ned den svenske radio-popen til null og kastet seg rett inn i en annen verden. Det er uforutsigbart og beveger seg mellom 90- og 00-tallet. Noe som Gesaffelstein på riviera-ferie. – Det svenska soundet har klonat sig självt för många gånger. Nu är vi inne på ren kannibalism. Alla låtar kommer från samma preset-bibliotek. Jag ville göra nåt med en annan känsla. Det är såklart stora ord. Jag menar inte att jag nödvändigtvis uppfunnit något, jag var bara tvungen att hitta inspiration på ett, för mig, mindre slitet ställe. Med produsenten
GHOST ute med albumet SKELETÁ25.4.2025 07:47:45 CEST | Pressemelding
De myteomspunnende rockerne i GHOST er i dag ute med sitt nye album SKELETÁ. SKELETÁ er bandets sjette album og deres mest introspektive hittil. Der tidligere album i hovedsak omhandlet å skildre eller observere ytre temaer, skildrer de ti låtene på SKELETÁ de personlige følelseslandskapene på en nær og personlig måte, noen ganger som en samtale med seg selv i speilet. Dette resulterer i en unik samling av tidløse, universelle følelser, sett gjennom et dypt personlig blikk. Til våren legger de ut på en omfattende verdensturné som strekker seg over 55 datoer, og de starter det hele i Manchester 15. april. De stopper innom et utsolgt Oslo Spektrum 24. mai, for så å spille sin første konsert i legendariske Madison Square Garden i New York. Turnéen er GHOSTs første siden RE-IMPERATOUR 2023, hvor bandet headlinet Tons of Rock på Ekebergsletta i Oslo. GHOST har gitt ut fem studioalbum og er et av verdens største rockeband. Deres tre siste album har alle vært topp 10 på Billboards Topp 200-li
Tobias Sten synger om "Festens klovn"24.4.2025 08:55:00 CEST | Pressemelding
Eg va visst blitt han Så alltid drakk mest Dei snudde i døro når dei såg meg på samme fest
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom