Universal Music Norge

Alessandra er tilbake med smashen Non Stop – en låt skapt for dansegulvet!

25.4.2025 08:30:00 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Del
Janne Rugland / Island Records Norway

Fredag 25. april slipper Alessandra Non Stop – et fyrverkeri av en låt for dansegulvet.

“Non Stop handler om at man ikke trenger å gå rundt grøten når man liker hverandre. Ikke vær så kjedelig eller mystisk - Vær direkte! For meg betyr låten DANSING og jeg gleder meg veldig til å kunne bevege meg til denne både på scenen og dansegulvet.” – Alessandra

Hør låten HER!

I “Non Stop”, oppfølgeren til “Language Of Love”, får det unge stjerneskuddet igjen vist frem energien og attituden fra monsterhiten “Queen of Kings” som for alvor satte henne på kartet. Om oppfølgeren sier Alessandra:

“Non Stop er som søsteren til Language of Love, de er veldig ulike i lydbilde og tempo, men har begge klassiske elementer i produksjonen og melodiene som jeg er veldig glad i bruke – det minner meg om Italia!”

Låten er laget sammen med Anders Nilsen, Mathias Nilsen og Lise Reppe, og Alessandra kan melde at det umiddelbart oppstod kjemi med gjengen hun nå elsker å jobbe med:

“Da vi gikk inn i studio var det en instant kjemi mellom oss og alle er kjempefornøyde med resultatet. Vi lekte oss rundt med melodier og endte opp med en ekte pop-banger”.

Ved siden av å ha jobbet i studio for å lage sine beste låter hittil, har Alessandra utviklet en ny visuell retning som ble introdusert med første singel “Language of Love”. Her knyttes Alessandras energi, opprørskhet, humor og rett-i-trynet-faktor sammen med farger og referanser fra hennes elskede Italia. Alessandra lover masse ny musikk og en europeisk turné til høsten. “Jeg er veldig stolt og gleder meg til at alle skal få oppleve det!”

Mer om Alessandra

Til tross for sin korte karriere har Alessandra allerede markert seg som en stjerne både på den norske og internasjonale musikkscenen. Hennes karriere skjøt fart etter seieren i Melodi Grand Prix og den imponerende 5. plassen i Eurovision Song Contest med låten “Queen of Kings”, som i dag har samlet over svimlende 500 millioner strømninger på tvers av plattformer. Låten ble en global hit og oppnådde topp-plasseringer i en rekke land, og gikk inn på #28 på Spotifys globale toppliste. Alessandra fulgte opp suksessen med flere singler som “Pretty Devil” og “Narcissist”.

I det siste har Alessandra jobbet hardt i studio på sine beste låter hittil, samtidig som hun har utviklet en helt ny visuell retning som hun gleder seg til å dele med publikum. “All den tiden fansen har ventet på ny musikk har vært verdt det! Det er ikke bare ny musikk som er på vei, men også en ny Europa-turné i november, og andre spennende ting som er... secrreeeet!” jubler Alessandra selv.

25. april slipper hun “Non Stop”, oppfølgeren til “Language Of Love”, hvor det unge stjerneskuddet igjen får vist frem energien og attituden fra monsterhiten “Queen of Kings” som for alvor satte henne på kartet.

Denne musikken markerer et nytt kapittel i Alessandras musikalske reise, hvor hun fortsetter å imponere med sitt råe talent og ikke minst evnen til å engasjere sin fanskare. Alessandra har allerede bevist at hun er en stjerne å regne med, og med bde ny musikk og en kommende turné er det klart at hennes beste år er på vei.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Janne Rugland / Island Records Norway
Last ned bilde
Janne Rugland / Island Records Norway
Last ned bilde
Janne Rugland / Island Records Norway
Last ned bilde
Janne Rugland / Island Records Norway
Last ned bilde

Om oss

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Marcus og Martinus slipper duett med Synne Vo!20.2.2026 09:00:00 CET | Pressemelding

I dag slipper Marcus & Martinus og Synne Vo singelen «Nonchalant». Låten er en nytolkning av K-popgruppen Ive sin megahit fra 2022, "After LIKE", som André Jensen har vært med på å lage. I morgendagens duettepisode av Hver gang vi møtes får publikum se stjernelaget gi låten en helt egen vri på morsmålet: «Nonchalant er jo egentlig en mega hit i K-pop bransjen som André har vært med å skrevet og produsert! Vi tenkte med en gang at Norge selvfølgelig også må få høre den bangeren, men kanskje på norsk i stedet! Denne synes vi passer perfekt til både oss og Synne!» sier Marcus & Martinus. Hør låten HER! "Nonchalant" er ute nå på alle strømmetjenester. Mer om Hver gang vi møtes: Med årets sesong av HGVM markerer Marcus & Martinus sitt tilbakevendende fokus på norskspråklige låter. 8. mai 2026 inntar de scenen på Unity Arena i Oslo med “The Room” - en unik one night only konsertopplevelse som er en inngang i guttas eget univers og starten på en helt ny æra. Kjøp billetter HER. Espen Lind, Ma

Marcus og Martinus ute med ny vri av Hagles slager «Kjerring i fra by'n»!13.2.2026 10:45:00 CET | Pressemelding

I dag slipper Marcus & Martinus «Jente i fra by'n», en splitter ny versjon av hiten til Hagle. Låten fremføres i morgendagens episode av Hver gang vi møtes. I kjent HGVM-stil har duoen gitt låten sin personlige vri: «Kjerring i fra byen er en fet poplåt som vi skrev om til en litt yngre versjon av Hagle sin, den ble til Jente i fra byn! Vi likte hvordan låta hørtes ut fra før av, så nå var det bare å legge vår twist på den. Håper dere liker den!» sier Marcus & Martinus. Hør låten HER! Med «Jente i fra by'n» leverer Marcus & Martinus nok et sterkt norskspråklig øyeblikk i årets sesong av Hver gang vi møtes. Låten er ute nå på alle strømmetjenester. Mer om Hver gang vi møtes: Med årets sesong av HGVM markerer de sitt tilbakevendende fokus på norskspråklige låter. 8. mai 2026 inntar Marcus & Martinus scenen på Unity Arena i Oslo med “The Room” - en unik one night only konsertopplevelse som er en inngang i guttas eget univers og starten på en helt ny æra. Espen Lind, Marit Larsen, Herborg

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye