Prosys ApS blir en del av ECIT
ECIT`s datterselskab ECIT Solutions A/S har kjøpt 100 % af aksjene i Prosys og oppkjøpet er et kontantoppgjør. Prosys vil bli fusjonert inn i ECIT Solutions A/S.
- Oppkjøpet styrker ECIT`s IT og skyleveranser og vår posisjon i managed services samt rådgivning og IT-support. Prosys` tjeneste- og kundeportefølje komplementerer IT-divisjonen og ECIT’s fotavtrykk i Danmark. Vi ser frem til å ønske kunder og medarbeidere i Prosys velkommen til ECIT, sier Peter Lauring, CEO in ECIT.
Om Prosys ApS
Prosys, lokalisert i Stor-Københavnområdet i Danmark, er en dansk tilbyder av tjenester innen managed services. Prosys hjelper mellemstore og store virksomheter med sin digitale reise, gjennom managed services, sky- og nettverksdrift. Prosys har 5 medarbeidere og en omsetning på 7 MDKK i 2021.Les mer på https://prosys.dk
Nøkkelord
Kontakter
Iselin PaulsenHead of Communication
Tel:+47 90 14 01 66iselin.paulsen@ecit.comBilder
Om ECIT
ECIT ble grunnlagt i 2013 og hjelper en bred kundebase med IT, software og regnskap. ECIT har en velprøvd modell for oppkjøp og fusjoner, som sikrer nærhet til kunder og lokalt entreprenørskap kombinert med styrken fra et større internasjonalt konsern. ECIT har en proforma omsetning (2021) på 2.6 MRD. NOK og + 2,200 ansatte i over 10 land. Oppkjøp og fusjoner har vært nøkkeldrivere for selskapets vekst, og ECIT har fullført mer enn 125 oppkjøp siden 2013. Les mer på www.ecit.com
Følg pressemeldinger fra ECIT
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra ECIT på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra ECIT
Agidon A/S blir en del av ECIT16.12.2022 12:26:36 CET | Pressemelding
ECIT AS köper Agidon A/S, ett danskt konsult- och digitaliseringsbolag. - Uppköpet stärker ECITs kompetens och kundleverans inom digitalisering och är ett bra tillägg till vår konsultavdelning. Med Agidon vi får ett bra fotavtryck inom mode- och produktionsbranschen och ytterligare närvaro i Västdanmark. Vi är glada att kunna hälsa både kunder och medarbetare i Agidon välkomna till ECIT, säger ECITs koncernchef, Peter Lauring.
Agidon A/S bliver en del af ECIT16.12.2022 09:48:32 CET | pressemeddelelse
ECIT AS køber Agidon A/S, et dansk konsulent- og digitaliseringsselskab. Opkøbet styrker ECIT´s kompetencer og leverancer indenfor digitalisering, og er en positiv tilføjelse til vores konsulentafdeling.
Agidon A/S blir en del av ECIT16.12.2022 09:25:18 CET | Pressemelding
ECIT AS kjøper Agidon A/S, et dansk konsulent- og digitaliseringsselskap. - Oppkjøpet styrker ECITs kompetanse og kundeleveranser innen digitalisering, og er et godt tillegg til vår konsulentavdeling. Med Agidon får vi et godt fotavtrykk innen mote- og produksjonsbransjen, og ytterligere tilstedeværelse i Vest-Danmark. Vi er glade for å kunne ønske både kunder og ansatte i Agidon velkommen til ECIT, sier konsernsjef i ECIT, Peter Lauring.
ECIT resultater: Omsetningsvekst på 21.9 % til 2,115 MNOK for de tre første kvartaler 202218.11.2022 08:00:00 CET | Pressemelding
Det norskbaserte multinasjonale konsernet ECIT, som leverer tjenester innen IT, regnskap og teknologi, oppnådde en omsetning på 2,115 MNOK de tre første kvartaler i 2022, en vekst på 21.9 % sammenlignet med de tre første kvartalene i 2021. EBITDA-marginen har økt fra 13.0 % til 13.4 %, og selskapet oppnådde en organisk vekst på 9.3 % (6.8 %).
ECIT AS har indgået aftale om at købe 50.1% af aktierne i Intunor Services AS.17.10.2022 14:38:58 CEST | pressemeddelelse
ECIT AS (ECIT) har indgået aftale om at købe 50.1% af aktierne i det norske økonomi- og regnskabshus Intunor Services AS (Intunor). Samt en optionsaftale om at købe de resterende 49.9 % av aktierne.