TV 2 klare for skifest fra Holmenkollen

På TV 2 starter skifesten allerede torsdag 3. mars, med langrenn og verdenscuprennene i sprint i Drammens gater fra kl. 09.55, før det braker løs i Holmenkollen to dager etter.
TV 2 sender direkte fra Kollen lørdag 5. mars fra kl. 08.00 – først med kombinertguttas hopprenn, deretter med kvinnenes tremil og kombinert langrenn. Søndag 6. mars blir det også kombinert hopp, femmila for herrer og kombinert langrenn, med sendinger gjennom hele dagen fra kl. 09.00.
Her blir det altså gjensyn med flere av heltene fra det nylig avsluttede vinter-OL i Beijing - blant andre skidronning og gullgrossist Therese Johaug, og kombinertgutta som leverte strålende. Det er også duket for en ny Klæbo-Bolsjunov-duell.
TV 2s sendinger skal også speile folkefesten – som alle håper vi kan få i Holmenkollen i år.
— Det er gått tre år siden det sist det var skifestival i Kollen med tilhørende folkefest. I TV 2 klør vi i fingrene etter å få være med på å servere seerne både store idrettsøyeblikk og en ramme som kun Holmenkollen kan levere. Vi mobiliserer stort, og målet er å levere tidenes dekning av verdenscup i Holmenkollen. Så får det være opp til seerne å avgjøre om vi lykkes, men det skal i hvert fall ikke stå på verken ambisjoner eller innsats, lover Vegard Jansen Hagen.
På kommentatorplass i Holmenkollen vil vi finne Marius Skjelbæk, Petter Northug og Fredrik Aukland under langrennsøvelsene, mens Peder Mørtvedt og Joachim Hauer kommenterer kombinert. Siri Nilminie Avlesen-Østli skal lede TV 2s sendinger fra Holmenkollen fra indre bane, sammen med eksperter og gjester.
I tillegg blir Odd-Bjørn Hjelmeset, Christian Paasche, Ida Moseng og Petter Skinstad (sprint i Drammen) sentrale i sendingene - sammen med en stor teknisk og redaksjonell stab både i Kollen og Bergen.
Kontakter
Håvard SolemSenior PR- og medierådgiver
Pressekontakt for The Voice, Skal vi danse, Allsang på grensen, Gullruten, TV 2 Sporten og TV 2s høstlansering.
Bilder





Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Unikt eksperiment i ny TV 2-dokumentarserie11.6.2025 13:00:00 CEST | Pressemelding
I dokumentarserien «Skolebytte» danner 12 niendeklassinger fra Uranienborg skole på Oslo vest og 12 niendeklassinger fra Bjøråsen skole på Oslo øst en ny klasse. Programledere for dokumentarserien er Janne Amble og Kadafi Zaman.
Klare for fotballfest på TV 2 og NRK11.6.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Sommerens store fotballhøydepunkt får du på TV 2 og NRK. Norge har fått en drømmetrekning i forkant av årets EM. 2. juli braker det løs på TV 2 når kvinnelandslaget møter vertslandet i åpningskampen.
Her er deltakerne i høstens sesong av «Forræder»9.6.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Den femte sesongen av underholdningssuksessen «Forræder» får premiere denne høsten. 23 nye deltakere skal sjekke inn på Midtåsen i Sandefjord og spille et krevende sosialt spill - ledet av spillmester Mads Hansen.
Her skal «Vokteren» spilles inn5.6.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Den majestetiske fjelltoppen Kolåstinden (1432 moh.), også kalt «kongen av Sunnmørsalpene», er målet for deltakerne i sesong 2 av «Vokteren».
12 nye elever er klare for «Kokkeskolen»26.5.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Det forventes et høyt nivå når tolv nye elever starter et nytt semester på «Kokkeskolen med Truls og Hellstrøm». Anne Lindmo, Terje Sporsem, Thomas Numme, Benedicte Adrian og Cecilie Skog er blant de nye elevene som skal imponere i den tredje sesongen - som får premiere på TV 2 denne høsten.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom