Tilbakekaller Hard Rocx Mean Machine 27R sykler etter rammebrudd

- Vi oppfordrer alle som har kjøpt Hard Rocx Mean Machine 27R sykkel med rammestørrelse 13,5, 15 og 16 tommer fra 2018, 2019 og 2020 om å slutte å bruke den og levere den tilbake til butikken eller nærmeste Hard Rocx forhandler for å få byttet rammen, sier markedsdirektør Marianne Borchgrevink i Brav.
Alle berørte sykler er merket med hvit etikett under sykkelen der produksjonsåret og rammestørrelse fremkommer. Rammenummer (frame no) starter med HR18, HR19, HR20 for de aktuelle produksjonsårene. Rammestørrelsen kan også finnes på en etikett nederst på seterøret.
Brav beklager ulempen dette medfører for kunder og forhandlere. Det er solgt 971 sykler av denne typen i Norge i den aktuelle perioden og det vil ta noe tid å få byttet rammen på alle syklene.
- Vi tar produktsikkerhet på største alvor. Et rammebrudd kan i verste fall føre til en ulykke med alvorlig personskade. Det er derfor svært viktig at man ikke bruker syklene før man har fått byttet rammen, sier Borchgrevink.
Brav solgte i januar 2021 merkevarerettighetene til Hard Rocx tilbake til Hard Rocx AS etter å ha markedsført og solgt syklene siden 2016.
Kontakter
Pressehenvendelser: Markedsdirektør Marianne Borchgrevink i Brav, marianne.borchgrevink@brav.com eller på tlf. 930 12 245
Kunder og forhandlere: Daglig leder Steinar Karlsen i Hard Rocx på tlf. 900 70 809
Bilder
Om Brav
BRAV er en innflytelsesrik aktør innen sport- og fritidsmarkedet, og forvalter de sterke merkevarene Swix, Toko, Lundhags, Ulvang og Helsport. Vi tilbyr også teambekledning gjennom Brav Teamwear, samt at vi eier og drifter den digitale plattformen Skisporet.no.
Følg pressemeldinger fra Brav
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Brav på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Brav
Er dette verdens lengste skistav? Swix jakter Guinness-rekord6.3.2025 06:00:00 CET | Pressemelding
Swix sine karbonstaver skal prøve skrive seg inn i rekordbøkene som verdens lengste skistav. Torsdag gjennomfører de rekordforsøket på VM-arenaen i Granåsen.
Verdens mestvinnende langrennsstav blir enda bedre til VM i Trondheim26.2.2025 09:47:10 CET | Pressemelding
Utviklet sammen med verdens beste skiløpere – Swix presenterer stolt den helt nye Triac 5.0
Team Swix styrker laget: - Verdens nest beste distanselag i langrenn9.5.2024 10:00:00 CEST | Pressemelding
Henrik Dønnestad fikk sitt store gjennombrudd på den øverste scenen forrige sesong. Denne vinteren blir han en av tre nye løpere på Team Swix, som ser frem til å utfordre etablerte landslagsløpere.
Espen Falck Engelstad går av som CEO i Brav, Erik Sønsterud utnevnt til interim CEO18.12.2023 14:24:58 CET | Pressemelding
Espen Falck Engelstad går av som administrerende direktør i Brav.
Swix blir offisiell klespartner for Ski-VM i Trondheim16.12.2023 08:00:00 CET | Pressemelding
Skiglede og folkefest står i fokus når oppmerksomheten nå rettes mot VM i Trondheim.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom