TV 2 satser videre på «Sofa»
10.5.2021 15:53:00 CEST | TV 2 | Pressemelding

- I helgen vant «Sofa» Gullruten for «Beste reality», og nå kan vi bekrefte at det kommer en ny sesong til høsten, forteller programredaktør Kathrine Haldorsen i TV 2.
Produksjonen er allerede godt i gang med castingen til en ny sesong.
- Noe av det vi nordmenn bruker aller mest tid på, er jo å snakke om ting vi har sett på tv, planlegger å se på tv, seriene vi er hekta på, deltagerne som har sjokkert oss og de gøye klippene du bare MÅ se om igjen. Sist sesong ble sett av nær en halv million, og serien var spesielt populær på TV 2 Sumo. I neste sesong blir det garantert gjensyn med noen kjente og kjære deltagere, men det vil også dukke opp noen nye og overraskende personer som ønsker oss velkommen inn i sine private stuer, forteller programredaktør Kathrine Haldorsen i TV 2.
Nekter å slippe taket
For deltagerne Abubakar Hussain og Mayoo Indiran var det en ære og et stort øyeblikk å få motta Gullrute-prisen for «Beste reality» på vegne av TV 2 og Strix på lørdag.
- Det var veldig gøy at «Sofa» vant. Det har jo vært en fantastisk cast, og det har vært spennende og morsomt å være en del av produksjonen. Mayoo og jeg har vært sammen siden lørdag fordi ingen av oss vil slippe Gullruten. Det begynner å bli slitsomt, men jeg gir ikke opp, sier Abubakar Hussain.
«Sofa» bygger på det britiske formatet «Gogglebox.» Det har gått i 16 sesonger på Channel 4 og er et av de mest populære formatene på kanalen. De siste årene har også kjendisversjonen, «Celebrity Gogglebox», gjort stor suksess. Formatet lages i lokale versjoner i en rekke land og er nå store suksess i Australia («Gogglebox Australia») og USA («Celebrity Watch Party»).
«Sofa» sesong 2 kommer på TV 2 og TV 2 Sumo til høsten.
Nøkkelord
Kontakter
Unn Grethe BergePR- og medierådgiver
Pressekontakt for Jakten på kjærligheten, Sporløs og Hver gang vi møtes.
Bilder

Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
TV 2 kåret til Årets mediehus: – En lagseier!6.5.2026 20:36:04 CEST | Pressemelding
BERGEN: Under medieprisene i Bergen i kveld ble TV 2 for første gang kåret til Årets mediehus. TV 2-sjef Olav T. Sandnes kaller utmerkelsen en anerkjennelse av hele laget, og trekker frem evnen til å kombinere samfunnsoppdraget med innovasjon som nøkkelen til suksessen.
Her er deltakerne i «Ekstrem gjemsel»5.5.2026 11:02:07 CEST | Pressemelding
I sommer er det klart for tredje sesong med «Ekstrem gjemsel – gi et lite pip». Programlederne Victor Sotberg og Christopher Omdahl, skal sammen med Robin Hofset jakte på kjendiser i nye spektakulære omgivelser. Premiere er 3. juli!
TV 2 avslører premieredato for Nepobaby 2 – se de første bildene4.5.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
TV 2 går ut med premieredatoen på neste sesong av fjorårets seriefavoritt Nepobaby. Kanalen slipper også første trailer for sesong to.
TV 2 skal vise Champions League de fem neste sesongene30.4.2026 13:07:05 CEST | Pressemelding
TV 2 har sikret seg rettighetene til å vise Champions League for fire nye år. Dermed blir det Champions League på TV 2 helt frem til 2031.
Presseinvitasjon: Velkommen til Gullruten 202622.4.2026 15:16:43 CEST | Presseinvitasjon
TV 2 ønsker pressen velkommen til å dekke årets største tv-fest, når Gullruten for første gang skal avholdes på Verftet i Bergen 8. mai.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
