Julie Dahle Aagård slipper singel med TORA

Julie Dahle Aagård er tilbake med første singel fra sitt kommende album.
På låten «There Is Always One More Time» går Dahle Aagård tilbake til sjangerne som har størst plass i hjertet hennes, nemlig gospel og soul. Med seg på innspillingen har hun, i tillegg til duettpartner TORA, også fått med seg en av landets fremste jazzpianister, Anders Aarum.
Hør «There Is Always One More Time» her!
– Jeg ville spille inn en duett som første singel og vurderte flere ulike duettpartnere, men plutselig slo det meg at denne låten som jeg er så glad i, er skrevet for søstera mi Tora og meg. Selv om vi løfter hverandre opp og støtter hverandre, så liker vi egentlig ikke å snakke så høyt om slike følelser. Da er det enklere å synge det, forklarer Julie.
Hverken Tora eller Julie har tidligere hatt tanker eller planer om å spille inn noe sammen med det første, men etter litt jam hjemme i stua bestemte de seg for å få låten på tape.
– Det viste seg at dette ble siste gang Tora og jeg spilte sammen på lenge. Verden ble plutselig litt annerledes og veldig stille for både oss musikere og alle andre. Låta gir håp og litt styrke, og det tror jeg vi trenger i den situasjonen vi alle er i akkurat nå.
Lite visste vi da at det å spille inn og fra sin egen stue skulle bli en så stor del av musikeres arbeidssituasjon som det er i dag.
Kontakter
Nicolay WoldsdalPromotion Manager
Tel:97 14 36 49nicolay@grappa.noBilder
Om Sounds Like Gold
Følg pressemeldinger fra Sounds Like Gold
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sounds Like Gold på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sounds Like Gold
Fra drøm til driv: Liv Andrea Hauge Trio slipper singelen «Karja»1.8.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
I dag slipper Liv Andrea Hauge Trio sin andre singel «Karja», fra det kommende albumet Døgnville, som lanseres 5. september på Hubro. Der første singel, «Natt natt natt», inviterte lytteren inn i et drømmelignende rom, åpner «Karja» dørene til et annet landskap – beatdrevet, rytmisk komplekst og fullt av energi.
From Dream to Drive: Liv Andrea Hauge Trio Releases New Single “Karja”1.8.2025 09:00:00 CEST | Press release
Today, Liv Andrea Hauge Trio releases their second single, “Karja,” from the upcoming album Døgnville, out September 5th on Hubro.
Frode Alnæs med nytt album - "Cooderland" er ny positiv musikk, pakket inn i herlig og varmende Ry Cooder-landskap - siste singel ute i dag!25.7.2025 09:30:00 CEST | Pressemelding
Den 29.august slipper Frode Alnæs sitt nye album "Cooderland", som er inspirert av en av hans gitarhelter. Sammen med et stjernelag av norske musikere, har han skapt optimistisk musikk med en helt unik og rik instrumentering.
Tiril Heide-Steen med norsk gjentolkning av "Once Upon A Summertime" - "Husker du den sommeren?" er ute nå!18.7.2025 09:45:00 CEST | Pressemelding
Tiril Heide-Steen gir nytt liv til jazzklassikere i norsk språkdrakt. Hennes debutalbum "Vi sees" er ute 19.september og feires med konsert på Victoria Jazzscene 21. september.
Frode Alnæs synger om "Ferie", andre singel i varmende Ry Cooder-landskap er ute i dag!20.6.2025 09:45:00 CEST | Pressemelding
Låta "Ferie" er en låt for sommeren, andre singel fra kommende album «Cooderland». Sammen med et stjernelag av norske musikere, som Adam Douglas, Monica Rennan Hjelle og Rikke Normann på kor, er det umulig å ikke synge med!
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom