Peab

Peab kjøper boligprosjekt i Ålesund

Del
Den 4. februar kjøpte Peab Eiendomsutvikling Nord AS 100% av aksjene i selskapet Erik Foss AS i Ålesund. Selskapet eier til sammen ca. 13.000 kvadratmeter eiendom i Borgundfjordvegen 70, rett i nærheten av Moa-området.
Borgundfjordvegen 70. Illustrasjon: Peab
Borgundfjordvegen 70. Illustrasjon: Peab

Eiendommene er regulert til boligformål gjennom en ny nyere reguleringsplan. Reguleringsplanen tilsier ca. 9700 m2 BRA-S bolig, som betyr rundt 90-100 leiligheter fordelt på 3 bygninger. Prosjektet ligger utrolig fint til i sjøkanten, med fantastisk utsikt mot Borgundfjorden.

− Vår strategi er å vokse som eiendomsutvikler både på Vestlandet generelt og Sunnmøre spesielt. Derfor er vi veldig fornøyde med at vi nå har overtatt dette prosjektet fra Erik Foss, sier Stig T. Johnsen, administrerende direktør i Peab Eiendomsutvikling Nord.

Fantastisk beliggenhet
Johnsen har stor tro på fortsatt god vekst i regionen. Han ser svært positivt på dette prosjektets beliggenhet og utviklingspotensial, med fantastisk utsikt og nærhet til sentrale funksjoner rundt Moa-området.

− Vi kommer til å starte opp med å videreutvikle prosjektet innenfor rammene av reguleringsplanen, og vil blant annet fremover fokusere nærmere på hvilke målgrupper som kan være aktuelle for dette prosjektet. Vi har en del spennende tanker om det, og ser for oss å lansere prosjektet i markedet mot slutten av 2020 eller i starten av 2021, sier han.

Peab K. Nordang totalentreprenør
Peab som konsern er vel etablert i regionen gjennom entreprenørselskapet Peab K. Nordang, som vil bli sentralt i videreutviklingen av prosjektet.

− Peab K. Nordang vil også være totalentreprenør for utbyggingen, som er forventet å starte i andre kvartal 2021, avslutter Stig T. Johnsen.

Fakta:

  • Prosjektnavn: Borgundfjordvegen 70
  • Byggherre: Peab Eiendomsutvikling Nord
  • Størrelse: 9700 m2 BRA-S, ca. 15.000 m2 BTA
  • Antall leiligheter: Ca. 90-100
  • Prosjektvolum salgsinntekt: Ca. 450 MNOK
  • Prosjektvolum entreprisekost: Ca. 300 MNOK inkl. mva
  • Byggestart: 2. kvartal 2021
  • Ferdigstillelse: 2023

Mer informasjon, kontakt:

Stig Tore Johnsen, administrerende direktør Peab Eiendomsutvikling Nord

Tlf. 91 30 64 11

Mail: stig.tore.johnsen@peab.no

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Borgundfjordvegen 70. Illustrasjon: Peab
Borgundfjordvegen 70. Illustrasjon: Peab
Last ned bilde
Borgundfjordvegen 70. Illustrasjon: Peab
Borgundfjordvegen 70. Illustrasjon: Peab
Last ned bilde

Om Peab

Peab
Peab
Drammensveien 288
0283 Oslo

+47 23 30 30 00https://peab.no

Peab er Nordens samfunnsbygger med 13 000 medarbeidere og en omsetning på 59 milliarder svenske kroner. Med lokal tilstedeværelse og fokus på egne ressurser utvikler, anlegger og bygger vi hverdagen der livet leves. Hovedkontoret ligger i Förslöv i Skåne, Sverige. Aksjen er børsnotert ved Nasdaq Stockholm. I Norge har Peab ca. 1500 ansatte og en omsetning på ca. 6,4 milliarder kroner.

Følg pressemeldinger fra Peab

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Peab på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Peab

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye