St1 fullfører kjøpet av Statoil Fuel & Retail Marine AS i Norge
SFR Marine leverer drivstoff til marinesektoren langs norskekysten. Alle ansatte i SFR Marine vil fortsette i det samme juridiske foretaket som de jobbet i før salget, og kundetilbudet vil ikke endres som følge av transaksjonen.
Det norske Konkurransetilsynet satte krav om at St1 Norge AS måtte selge sin eksisterende marinevirksomhet i Stavanger-regionen, og denne har blitt solgt til Bunker Oil.
– Vi er glade for at prosessen nå har blitt fullført, slik at vi kan fokusere på våre nye kunder og styrke vår tilstedeværelse i det norske markedet, sier Mika Wiljanen, administrerende direktør i St1 Norge AS.
- De ansvarlige hos begge parter har gjort en strålende jobb med å tilrettelegge dette salget. Vi føler oss sikre på at dette vil sikre videreutviklingen av marineforretningen, sier Christoffer Sundby, norgessjef i Circle K.
For mer informasjon, ta kontakt med:
Mika Wiljanen, administrerende direktør, St1 Norge AS, +358 40 1946 784, mika.wiljanen@st1.fi
Liisa Joenpolvi, Kommunikasjonssjef, St1 Nordic Oy, + 358 50 4110 025, liisa.joenpolvi@st1.fi
Pål Heldaas, Senior kommunikasjonsdirektør, Circle K AS, +47 97 07 97 63, palhel@circlekeurope.com
Kontakter
Pål HeldaasSenior Director Communication
Pål er kommunikasjonsdirektør i Circle K AS, vår europeiske organisasjon, med ansvar for 9 land.
Om Circle K Norge
Vi kaller oss energistasjon, helt enkelt – fordi vi tilbyr energi til bilen og deg som er på farten.
Om Circle K Norge AS
-
Circle K Norge driver 456 energistasjoner i Norge, 259 av dem er bemannede stasjoner som tilbyr drivstoff, bilvask, kaffe og mat.
-
Vi bygger ut vårt nettverk av hurtigladere, over 100 stasjoner har til sammen 800 hurtigladere for elbiler.
-
Vi er også drivstoffgrossist og har en rekke terminaler og depoter som forsyner stasjoner og kunder i hele Norge.
-
Ca. 3 000 personer jobber på våre kontorer og stasjoner over hele landet.
-
Circle K har en hundreårig historie i Norge, som Norsk Brændselsolje A/S med merkenavnene MIL og BP, Norsk Olje as (Norol), Statoil Norge AS og Statoil Fuel & Retail AS (Statoil) og nå Circle K Norge AS (Circle K).
Om Couche-Tard
- Circle K er en del av Alimentation Couche-Tard Inc. («Couche-Tard»), en ledende, global aktør innen eMobility, drivstoff og detaljhandel med hovedkvarter i Laval, Canada.
- Couche-Tard opererer i 24 land med nesten 14 100 butikker, hvorav omtrent 10 700 tilbyr drivstoff til veitransport. Omtrent 122 000 mennesker er ansatt i hele nettverket.
Følg pressemeldinger fra Circle K Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Circle K Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Circle K Norge
Nå er det tungtransportens tur til å få lade-boost7.2.2025 10:30:35 CET | Pressemelding
Åpningen av en ny, kraftig ladepark med hurtigladere for lastebiler på Sekkelsten i Askim, markerer et stort steg fremover for elektrifiseringen av tungtransporten – en sektor som hittil har ligget langt bak personbilmarkedet.
Frykter trakassering på jobb27.1.2025 10:33:42 CET | Pressemelding
Én av fem nordmenn nøler med å anbefale en karriere i servicebransjen på grunn av mobbing og sjikane fra kunder. Nå lanserer en av landets største butikkjeder «godhetsuke» på sine om lag 250 betjente stasjoner i Norge.
1000 ladere på Circle K – feirer med sommerturné1.7.2024 10:18:05 CEST | Pressemelding
Aldri har det stått så mange ladestasjoner langs norske sommerveier som nå. Nå har ladevertene til Circle K lagt ut på en månedslang turné for å bistå sommertrafikanter med lading.
Rundstykke-suksess for Circle K25.6.2024 09:26:13 CEST | Pressemelding
Nysmurte, rimelige rundstykker har blitt stasjonskundenes nye matfavoritt. Siden i fjor har Circle K Norge solgt 2,1 millioner av dem til folk i farta.
Circle K med prisstunt på drivstoff19.6.2024 07:52:52 CEST | Pressemelding
Circle K gjentar prisstuntet fra tidligere år og gir to kroner pr. liter i rabatt gjennom sitt fordelsprogram EXTRA i tidsrommet mellom kl. 0700 og 1900 i dag, onsdag 19. juni.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom