Nye salater fra McDonald’s

Nye salater fra McDonald’s
McDonald’s lanserer to helt nye salater for de som ønsker et alternativ til burgeren. De to salatene, Hummussalat og Hoisinsalat, er begge med kylling og består av friske ingredienser og smaksrike dressinger.
Hummussalaten inneholder i tillegg til kylling og hummus, soyabønner, linser, grønnkål og en deilig Hot Mojo-saus. Hot Mojo er en spicy paprikasaus som setter ekstra piff på den friske salaten.
Til Hoisinsalaten har McDonald’s som navnet tilsier hentet inspirasjon fra det kinesiske kjøkken. Salaten inneholder råkost med hodekål og gulrot, brokkoli, grønnkål, bulgur og kylling. Det hele toppes med smaksrik hoisinsaus med sesamfrø.
– Vi er opptatt av å levere variasjon og menyalternativer for alle, og mange av kundene våre har sagt at de ønsker muligheten til å velge lettere og friskere alternativ. Derfor har vi lansert nye og spennende salater som er enkle å ta med på farten, sier Henriette Conradi, Brand Manager for McDonald’s i Norge.
Salatene kommer i egen boks og passer godt til et raskt måltid enten til å ta med eller spise i restauranten. De er å finne i alle McDonald’s-restauranter.
Nøkkelord
Kontakter
Henriette Conradi
Marketing manager
henriette.conradi@no.mcd.com
Tlf: 40545944
Bilder
Om McDonald's Norge
McDonald's er en av Norges største restaurantkjeder, med 70 restauranter, og en årlig omsetning på over 1,5 milliarder kroner. Restaurantene strekker seg fra Kristiansand i Vest-Agder, til Steinkjer i Nord-Trøndelag.
Vi har over 2.500 medarbeidere, og er i 2018 kåret til en av Norges beste arbeidsplass blant store bedrifter. En stor andel av våre medarbeidere er unge mennesker. Dette gjør oss til en av Norges største og beste arbeidsgivere for ungdom. Våre medarbeidere er også en etnisk og kulturell smeltedigel; over 80 kulturer er representert, noe som skaper et spennende og energisk arbeidsmiljø.
Følg pressemeldinger fra McDonald's Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra McDonald's Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra McDonald's Norge
Ny McDonald’s-restaurant åpner i Orkanger – nytt arbeidssted med snart 60 arbeidsplasser10.4.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Orkanger, 10. april 2025 – Vi er glade for å endelig kunne åpne McDonald’s Orkanger, sier Sharko Nejad, Country Manager for QSC Restauranger AS, som eies av franchisetager Claes-Göran Jönsson som står bak denne utvidelsen. Kl.10 i dag er alle velkommen til åpningen og muligheten for å spise den første Big Mac’en produsert i Orkanger.
McDonald’s åpner i Lillestrøm27.2.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Den nye McDonald’s-restauranten i Lillestrøm åpner dørene i dag, torsdag 27. februar. Restauranten har rundt 200 sitteplasser med både uteservering og balkong. I tillegg til McDonald’s velkjente meny, kan gjestene nyte håndlaget baristakaffe fra restaurantens nye kaffebar - McCafé.
Sammen om noe større3.2.2025 12:41:57 CET | Pressemelding
BamseBonanza er mer enn en hockeykamp - det er et symbol på fellesskap, håp og støtte for de barna som trenger det mest. Lørdag 1. februar gikk arrangementet nok en gang av stabelen på DNB Arena i Stavanger.
Sammen for en trygg barndom31.1.2025 13:54:08 CET | Pressemelding
Vi kan alle bidra til å skape tryggere barn! I desember samlet restaurantene våre inn penger til Stine Sofies Stiftelse gjennom Ronald McDonald Barnefond. Nå er resultatene klare, og vi har gleden av å overrekke over en halv million kroner til stiftelsen.
McDonald’s vil åpne restaurant i Hokksund – 50 nye arbeidsplasser27.1.2025 11:00:00 CET | Pressemelding
McDonald’s avslører spennende planer om å åpne en ny restaurant på Eiker Senter i Hokksund, Øvre Eiker kommune. Åpningen, som er planlagt til november 2025, vil skape rundt 50 nye arbeidsplasser.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom