Her er årets Jaktenbønder

Etter fjorårets vellykkede sesong, der tre av fire par ble samboere under innspilling, har søknader fra bønder som vil finne kjærligheten strømmet inn.
- Det har vært rekordstor pågang fra bønder som ønsker å delta og rundt 400 søknader er kommet inn, sier programleder Katarina Flatland.
To kvinner og fire menn
Jaktenbøndene som er valgt ut til sesong 15, ble presentert til pressen i går ettermiddag på Gjestestuene til Norsk Folkemuseum på Bygdøy.
- I år er to kvinnelige bønder og fire mannlige som er valgt ut. De kommer fra ulike steder i landet og er fra 25 til 50 år. En av bøndene, Simen, er en av frierne som var med i forrige sesong. Han var frieren til bonden Beatrice Fjell og var den siste frieren som ble sendt hjem. Simen er selv odelsgutt og nå bytter han side fra frier til å bli Jaktenbonde.
Årets bønder har et stort ønske om å finne kjærligheten.
- Jeg håper virkelig at de som ser presentasjonsprogrammet med bøndene mandag 12. mars på TV 2 og får lyst å skrive til dem, tør å gjøre det. Kanskje dette kan bli den store kjærligheten, sier programlederen.
Nytt av året
I de siste sesongene har speed-dating funnet sted på Hoel gård i Hedmark. Denne sesongen kommer speed-datene til å foregå i nye omgivelser på en utvalgt gård som vil bli presentert ved en senere anledning.
- Ett annet nytt grep er at Jaktenparene denne sesongen kommer til å dra på ferie til samme sted samtidig. Der vil de også omgås hverandre.Tidligere har parene reist på romantiske turer alene til forskjellige land. Siden dette er en jubileumssesong håper vi også å kunne markere sesong 15 ved å samle alle tidligere bønder og jakten-parene til en feiring til høsten, sier programleder Katarina Flatland.
Her er de seks Jakten-bøndene 2018:
Gudrun Austli (38) Snåsa, Nord-Trøndelag
Gårdsdrift: Sauebonde
Gudrun er en livlig og glad bonde som har flyttet fra byen for å overta familiegården på Snåsa. Hun jobber i tillegg som filmprodusent. Latteren sitter løst hos Gudrun og hun ønsker seg en kar som er trygg, har masse humor, er kjapp i replikken og som ikke er redd for å være nær. Skjegg ingen hindring, heller en fordel. Gudrun ønsker seg en kar som vil ha familie og barn.
Janne Øiestad (50) Hjellebøl, Akershus
Gårdsdrift: Hester
Janne er raus og åpen, latteren sitter løst og hun er sosial. Hun bor på gården med sin 13 år gamle datter, går på jakt og steller dyrene. På sikt ønsker Janne å tilrettelegge «Inn på tunet» - et tilbud til barn som trenger det på grunn av livssituasjonen sin. Janne ønsker en omsorgsfull mann med humor, en bestevenn som er raus med klemmer og som er trygg på seg selv.
Bjørn Hammer (30) Selbu i Sør Trøndelag
Gårdsdrift: Sauebonde
Denne driftige bonden er både handy og huslig. I tillegg til gårdsdrift jobber han som landbruksentreprenør. Han padler kajakk, går på jakt, står på ski og kjører snøscooter om vinteren. Bjørn søker en blid og positiv jente som gjerne må være litt frempå og som tør å flørte med ham.
Ola Einar Hovrud (50) Leira i Oppland
Gårdsdrift: Skogsdrift og gressproduksjon
Ola Einar bor i et nybygd flott hus på gården. Han er utadvendt, blid og hyggelig kar som er hjelpsom. Han liker alt fra stillheten i naturen, være sosial, drikke kaffe med naboen og gå på bygdedans. Han savner klemmer og kos fra en kjæreste og vil gjerne finne den rette damen han kan bli gammel med.
Simen Gjølberg (25), Kråkstad, Akershus
Gårdsdrift: Korndrift
Simen er en av Jaktenbonden Beatrice Fjell sine friere i forrige sesong. Simen har alt på stell i livet. Han har gode venner, skal snart overta odelsgården og jobber som veiplanlegger i Veivesenet. Men han mangler drømmekjæresten. Simen ønsker brev fra jenter på sin egen alder og han liker tydlige, snille og bestemte jenter som vet hva de vil. Og ikke minst som skjønner at gårdsdrift ikke er en åtte til fire jobb.
Kristoffer Heldal (30), Drangedal i Telemark
Gårdsdrift: Sauer og skogsdrift
Kristoffer er en gjennomsnill kar med et godt hjerte. Han elsker å lage god mat og serverer gjerne en god vin til. Han liker å sove under stjernene i skogen og ha dype samtaler. Det er elevene han er lærer for som meldte han på til «Jakten på kjærligheten.» Kristoffer ønsker seg en snill og positiv jente som liker friluftsliv, seile, som liker gårdslivet, vil kokkelere på kjøkkenet og kose seg.
Presentasjons-programmet av «Jakten på kjærligheten» hvor vi får blir bedre kjent med bøndene hjemme på gårdene sendes på TV 2 mandag 12 mars kl 22.40.
Frist for å sende frierbrev er 20. april 2018.
Nøkkelord
Kontakter
Unn Grethe BergePR- og medierådgiver
Vårt lille land, Dokument 2, Mer en gull, Jakten på kjærligheten, Huskestue Gullruten, Senere med Tørnquist og Stian Blipp show.
Bilder




















Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Unikt eksperiment i ny TV 2-dokumentarserie11.6.2025 13:00:00 CEST | Pressemelding
I dokumentarserien «Skolebytte» danner 12 niendeklassinger fra Uranienborg skole på Oslo vest og 12 niendeklassinger fra Bjøråsen skole på Oslo øst en ny klasse. Programledere for dokumentarserien er Janne Amble og Kadafi Zaman.
Klare for fotballfest på TV 2 og NRK11.6.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Sommerens store fotballhøydepunkt får du på TV 2 og NRK. Norge har fått en drømmetrekning i forkant av årets EM. 2. juli braker det løs på TV 2 når kvinnelandslaget møter vertslandet i åpningskampen.
Her er deltakerne i høstens sesong av «Forræder»9.6.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Den femte sesongen av underholdningssuksessen «Forræder» får premiere denne høsten. 23 nye deltakere skal sjekke inn på Midtåsen i Sandefjord og spille et krevende sosialt spill - ledet av spillmester Mads Hansen.
Her skal «Vokteren» spilles inn5.6.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Den majestetiske fjelltoppen Kolåstinden (1432 moh.), også kalt «kongen av Sunnmørsalpene», er målet for deltakerne i sesong 2 av «Vokteren».
12 nye elever er klare for «Kokkeskolen»26.5.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Det forventes et høyt nivå når tolv nye elever starter et nytt semester på «Kokkeskolen med Truls og Hellstrøm». Anne Lindmo, Terje Sporsem, Thomas Numme, Benedicte Adrian og Cecilie Skog er blant de nye elevene som skal imponere i den tredje sesongen - som får premiere på TV 2 denne høsten.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom