Sylvia Brustad til Spekter

- Spekters politiske relevans har økt kraftig de siste årene med påfølgende økte forventninger fra medlemmene og omverdenen. Derfor er det med stolthet og glede jeg ønsker Brustad velkommen om bord på Spekterlaget. Med sin tunge politiske bakgrunn vil hun være en viktig ressurs i vårt arbeid med å videreutvikle Spekters posisjoner og engasjement særlig innen helsesektoren sammen med våre medlemsvirksomheter, sier Anne-Kari Bratten, administrerende direktør i Spekter.
- Fra mine ulike posisjoner og roller i norsk samfunnsliv har jeg opplevd Spekter som en svært kompetent, nytenkende og offensiv arbeidsgiverorganisasjon som organiserer medlemmer med et viktig samfunnsoppdrag. Jeg ser frem til å bli en del av en organisasjon som står fram med en tydelig og framsynt stemme i samfunnsdebatten og som organiserer virksomheter som har så stor samfunnsbetydning som det Spekters medlemmer har, sier Sylvia Brustad.
Kontakter
Sylvia Brustad
Tel:916 17 177Gunnar LarsenDirektør for kommunikasjon og samfunnspolitikk
Tel:+47 988 41 531gunnar.larsen@spekter.noAnne-Kari BrattenAdministrerende direktør
Tel:934 41 831anne-kari.bratten@spekter.noBilder

Lenker
Om Spekter
Spekter er en arbeidsgiverforening som organiserer virksomheter med over 238 000 ansatte og er dominerende innen sektorene helse, samferdsel og kultur.
Følg pressemeldinger fra Spekter
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Spekter på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Spekter
Geir Bergkastet valgt inn i styret i Arbeidsgiverforeningen Spekter5.6.2025 18:12:43 CEST | Pressemelding
Geir Bergkastet, administrerende direktør i Den Norske Opera & Ballett, ble valgt inn i styret i Arbeidsgiverforeningen Spekter under generalforsamlingen i dag. Styret preges ellers av stor grad av kontinuitet.
Ingen godstogstreik i CargoNet3.6.2025 21:53:10 CEST | Pressemelding
- Spekter er fornøyd med at vi med meklerens hjelp kom til enighet med LO/ Norsk Lokomotivførerforbund, og dermed unngikk en streik som kunne ha rammet CargoNet og godstransporten på jernbanen, sier Spekters administrerende direktør, Anne-Kari Bratten.
Presseinvitasjon: Velkommen til Kulturtalen 202527.5.2025 14:27:52 CEST | Pressemelding
For tredje år på rad inviterer Arbeidsgiverforeningen Spekter og LO til Kulturtalen, der kultur- og likestillingsminister Lubna Jaffery trekker opp de lange linjene, visjonene og prioriteringene for kulturpolitikken.
Spekter er positive til avgrenset forsøk med arbeidsfradrag for unge27.5.2025 12:46:40 CEST | Pressemelding
– Det er viktig at flere unge går fra trygd til lønnet arbeid. Derfor er Spekter positive til et avgrenset forsøk med arbeidsfradrag for unge. Nå må ordningen få en god innramming slik at flere kan inkluderes i arbeidslivet, sier Spekters administrerende direktør, Anne-Kari Bratten.
– Oljepengene må ikke bli en omstillingsbrems15.5.2025 16:19:35 CEST | Pressemelding
– Det er positivt at regjeringen prioriterer beredskap og viktig infrastruktur i forslaget til revidert nasjonalbudsjett. Samtidig er vi bekymret for at den høye oljepengebruken kan fungere som en brems for den nødvendige omstillingen i samfunnet, sier Spekters administrerende direktør Anne-Kari Bratten.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom