Ving Norge

Ungdom velger ferieluksus

Del
Norsk ungdom er ikke lenger fornøyd med tostjerners hotell og billige partysteder når de reiser på ferie. I følge Norges største feriearrangør, Ving velger syv av ti unge hotell i toppsjiktet denne sommeren.
Rhodos, Sunprime Miramare Beach.
Rhodos, Sunprime Miramare Beach.

- Ja, kravene til både reisemål og hotell er nok betydelig høyere enn det var da jeg reiste på min første sydentur alene til Korfu i 1991, smiler informasjonsansvarlig Elisabeth Larsen-Vonstett i Ving.

Nærmere syv at ti i aldersgruppen 18 til 29 år velger i sommer å bo på et hotell med fire eller fem stjerner. Det er en stor økning siden 2011 hvor drøyt fire av ti tok seg råd til hoteller i denne prisklassen.

- Vi ble faktisk litt overrasket da vi oppdaget av en tredjedel av gjestene på vår luksuriøse og barnefrie Sunprime-hotell viste seg å være i aldersgruppen 18 til 29 år. I utgangspunktet trodde vi at dette var et hotellkonsept som henvendte seg til en litt eldre aldersgruppe med mer penger mellom hendene, fortsetter Larsen-Vonstett.

Hun tror det er flere grunner til at unge mennesker endrer reisemønster.

- En viktig årsak er nok at mange ungdommer er godt vant. De har vokst opp med flere årlige utenlandsturer og mange har tilbragt sommerferiene på flotte familieanlegg i Syden. I tillegg så har en del unge i dag bedre økonomi enn for noen år tilbake. Jeg tror dessuten mange prioriterer å spare til én bra ferie fremfor å ta flere rimeligere turer, sier hun.

Totalt regner Ving med at rundt 40 000 nordmenn i alderen 18 til 29 år skal reise med selskapet denne sommeren.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Rhodos, Sunprime Miramare Beach.
Rhodos, Sunprime Miramare Beach.
Last ned bilde

Om Ving Norge

Ving Norge
Ving Norge
Dronning Eufemiasgate 16
0191 Oslo

915 08 888http://www.ving.no

Alle kundehenvendelser: 915 08 888 / Vings kundeservice


Ving er Norges største reisearrangør med reiser til mer enn 170 reisemål i over 40 land. Ving arrangerer charterreiser, fleksible pakkereiser med rutefly, i tillegg til flybilletter og hotell for de som vil reise på egen hånd. Reisene selges via internett, telefon og i utvalgte reisebyråer over hele landet. For hotell- og reisemålbilder, besøk Vings bildebank. https://www.ving.no/bildebank

Er du journalist og ønsker å kontakte Ving? Ring oss på pressetelefonen:  +47 23 15 58 38 eller skriv til presse@ving.no

Følg pressemeldinger fra Ving Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Ving Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Ving Norge

Sterk start på reiseåret 2024 – vinterferien er snart utsolgt31.1.2024 09:16:40 CET | Pressemelding

Kulde, frost, snø og vind har preget årets første måned, og vinterværet har påvirket bestillingene av reiser til solrike og varme reisemål. Ving, Norges største reisearrangør, har vært i full sving med salg av reiser siden nyttår og opplevde forrige uke en imponerende økning på hele 33 % i antall vinterbestillinger, sammenlignet med samme uke i fjor. I vinterferieukene (uke 8 og 9) er 97 % av alle charterreisene utsolgt og hele 9400 nordmenn har valgt Ving for å sikre seg en solfylt vinterferie.

Ving ser imponerende økning i antall reisende8.1.2024 08:37:54 CET | Pressemelding

Året 2023 var en betydelig opptur for reiselivet og reiseaktiviteten nærmer seg gradvis nivåene før pandemien. Norges største reisearrangør, Ving, kan rapportere om en imponerende økning på over 17 prosent i antall reisende i 2023 sammenlignet med året før. Dette understreker at reiser er noe som nordmenn prioriterer høyt og denne trenden ser ut til å fortsette inn i 2024. Dette til tross for økonomisk usikre tider, krig og uro, samt en svekket norsk krone.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye