Farmen kjendis blir tidenes TV 2-suksess

Den forrige rekorden må vi helt tilbake til 2004 for å finne. Den gang fikk premiere-sesongen av Jakten på kjærligheten et snitt på 933.000 seere. Den rekorden har blitt stående – frem til nå.
Med to episoder igjen av Farmen kjendis og med et snitt på 948.000 seere kommer det til å bli tidenes rekord for TV 2. Farmen kjendis har så langt en andel 52,9 prosent blant alle seerne over 12 år.
- Det er nesten litt uvirkelig å få oppleve en slik seersuksess i 2017. Den forrige rekorden er Dette er ikke bare en seier for TV 2 og for produksjonsselskapet Strix, men det er en seier for norskprodusert innhold. Vi lever i en beinhard konkurransesituasjon hvor utenlandske serier fra Netflix, HBO og andre aktører er lett tilgjengelig. Farmen kjendis evner å samle folket rundt TV-skjermene på en helt unik måte og når programmet har godt over 60% andel i de kommersielle gruppene på en vanlig ukedag så sier det alt om at velprodusert norsk innhold slår alt annet, står sterkt blant seerne og har en gjennomslagskraft som både vi i TV 2, norsk produksjonsbransje og alle som jobber med å skape unikt innhold burde være stolte av, sier programdirektør Jarle Nakken i TV 2.
TV 2 har allerede bestilt en ny sesong av Farmen kjendis som vil bli sendt på TV 2 i 2018.
Kontakter
Jan-Petter DahlKommunikasjonssjef i TV 2. Kontaktperson for spørsmål om seertall for TV 2-kanalene.
Tel:928 60 363jan-petter.dahl@tv2.noBilder

Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Presseinvitasjon: Velkommen til Gullruten 202524.4.2025 13:54:32 CEST | Presseinvitasjon
TV 2 ønsker pressen velkommen til å dekke tv-bransjens store festkveld i Grieghallen i Bergen fredag 9. mai.
TV 2 med hele 38 Gullruten-nominasjoner10.4.2025 14:23:06 CEST | Pressemelding
22 nominasjoner til Gullruten og 16 nominasjoner til Gullrutens fagpris gir et av de beste Gullruten-årene for TV 2 noensinne.
Desta Marie Beeder er årets Gullruten-programleder10.4.2025 09:52:12 CEST | Pressemelding
– En drøm som går i oppfyllelse, sier Desta Marie Beeder om jobben med å lede tv-bransjens store festkveld på TV 2 9. mai.
Her er årets deltakere i «Sommerhytta»8.4.2025 10:32:10 CEST | Pressemelding
En ny sesong av TV 2-suksessen «Sommerhytta» er snart i gang. Her er de fire deltakerparene som skal konkurrere om å vinne sin sommerhytte.
TV 2 tildelt den prestisjetunge SKUP-prisen for «Russerhyttene»6.4.2025 12:02:02 CEST | Pressemelding
TV 2 mottok SKUP-prisen, Norges fremste utmerkelse for undersøkende journalistikk, under SKUP-konferansen i Tønsberg lørdag kveld. TV 2 vant prisen for avsløringsprosjektet «Russerhyttene», i hard konkurranse med 47 andre sterke bidrag fra redaksjoner over hele landet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom