150 måter å se RiksTV på
- Vi er eneste tv-distributør som tilbyr digital-tv rett i flatskjermen. Giganter som Sony, Samsung og Philips er blant produsentene som har fått godkjent en rekke flatskjermer med innebygd mottaker for RiksTV, sier kommunikasjonsdirektør Svein Ove Søreide i RiksTV.
I løpet av ca et halvt år regner RiksTV med at alle de store flatskjermprodusentene som er i det norske markedet vil ha flatskjermer med innebygd RiksTV-mottaker.
Velg riktig til jul
Foreløpig har drøyt halvparten av landets befolkning skaffet seg flatskjerm. RiksTV har følgende råd til dem som har tenkt å skaffe seg flatskjerm til jul.
- Skal du kjøpe ny flatskjerm, er det lurt å velge en flatskjerm som har innebygd mottaker for det digitale bakkenettet. Da slipper du nemlig å ha en ekstern digital-tv-boks for å se tv. Du kan sette programkortet vårt inn i en kortholder og rett inn i flatskjermen og kan styre hele tv-kvelden med en fjernkontroll. At skjermen er RiksTV-godkjent betyr ikke at den er dyrere enn andre skjermer, så her er det bare fordeler for forbrukerne, sier Søreide.
Sony, Samsung, Phillips, Pioneer og Panasonic har allerede fått godkjent en rekke flatskjermer med innebygd RiksTV-mottaker. Samsung har alene hele 67 godkjente modeller. Flatskjermene som fungerer med RiksTV finnes i ulike størrelser, helt ned til 26 tommer. Enda mindre skjermer kommer til våren.
Mange basismottakere
Også utvalget av vanlige mottakere har vokst kraftig. Til nå har syv forskjellige produsenter fått godkjent basismottakere for det digitale bakkenettet. To av produsentene, Grundig og Sagem,
har også PVR-mottakere med opptaksfunksjon.
- I motsetning til våre konkurrenter, har vi valgt en modell med et åpent marked for mottaksutstyr. Det betyr at så lenge minimumskravene er oppfylt, kan alle produsenter som ønsker det lage utstyr og få det godkjent for det norske bakkenettet. Det har gitt norske forbrukere stor valgfrihet. Det innebærer også stor konkurranse mellom produsentene, noe som gir lavere priser for forbrukerne, sier Søreide.
RiksTV har nå 308 000 kunder på landsbasis. Hele Norge (98 prosent av husstandene) har nå tilgang til RiksTV etter at det digitale bakkenettet åpnet i de seks siste fylkene i landet i november.
Kontaktperson: Kommunikasjonsdirektør Svein Ove Søreide, 902 03 995 - sos@rikstv.no
Bilder

Om RiksTV
RiksTV har snaue 250 000 kunder, og er Norges eneste TV-distributør som gir deg digital-TV via antenne, internett og fiber. I tillegg til tilgang via SMART-boks er RiksTV tilgjengelig via apper til Apple TV, mobil, nettbrett og via nett-TV. Ifølge Norsk Kundebarometer 2018 har RiksTV de mest fornøyde kundene i kategorien TV-distribusjon.
RiksTV tilbyr digital-TV i det digitale bakkenettet, som 98 prosent av husstandene og ca. 90 prosent av fritidsboligene i vårt langstrakte land kan få inn med vanlig TV-antenne.
Kapasiteten i det digitale bakkenettet disponeres av NRK og RiksTV. NRKs TV- og radiokanaler er fritt tilgjengelig i det digitale bakkenettet, mens alle øvrige kanaler og innhold er en del av RiksTVs tilbud. RiksPakken er RiksTVs største og mest populære kanalpakke.
Følg pressemeldinger fra RiksTV
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra RiksTV på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra RiksTV
Strim og fotball.tv lanserer granskende Qatar-dokumentar10.11.2022 14:00:35 CET | Pressemelding
Strim og fotball.tv lanserer “Kampen om sannheten”. Dokumentaren belyser Norges Fotballforbund sitt nei til boikott av årets fotball-VM.
Strim har markedets mest fornøyde TV-kunder31.10.2022 07:40:00 CET | Pressemelding
Strim går helt til topps i EPSI Ratings ferske kundetilfredshetsundersøkelse som offentliggjøres i dag.
RiksTV og Strim med Premier League-avtale og ny sportspakke30.6.2022 10:00:00 CEST | Pressemelding
RiksTV, som også tilbyr strømmetjenesten Strim, har inngått en ny langsiktig Premier League-distribusjonsavtale med Viaplay Group. Samtidig lanserer Strim en helt ny sportspakke med både Premier League, UEFA Champions League og masse annen sport, til svært konkurransedyktig pris.
Strømmetjenesten Strim utvider sportstilbudet med Champions Leauge og LaLiga.22.11.2021 20:16:28 CET | Pressemelding
Strømmetjenesten Strim har blitt enige med TV 2 om å inkludere Champions League og LaLiga i Strim sine sportspakker. Innholdet vil være på plass i Strim til den viktige Champions League-kampen mellom Villareal og Manchester United 23. november.
Den norske strømmetjenesten Strim kun slått av global gigant på kundetilfredshet.26.10.2021 07:36:37 CEST | Pressemelding
I EPSI Rating sin kundetilfredshetsmåling troner Strim helt i toppen med en kundetilfredshet på 70,2%, kun slått av Disney+.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom