
Fattigdomsbekjemper nummer en til Oslo
28.8.2008 15:12:19 CEST | Norec | Pressemelding
Prof. Yunus
er kanskje den enkeltperson som har gjort mest for fattigdomsbekjempelsen i verden, og vil tale for Fredskorpsets 350 partnerdelegater fra Afrika, Asia og Latin Amerika i Oslo rådhus 4. september kl 14.
I tillegg til Dr Yunus vil følgende tale:
Lederen for Christ University i Bangalore India;
Dr.Thomas C. Mathew.
Stortingspresident
Torbjørn Jagland
Knut Vollebæk
, høykommissær for nasjonale minoriteter i OSSE (organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europa).
Dr Yunus foredrag har tittelen : We Can Create A Poverty Free World!
Media er velkommen. Ta kontakt med :
Kommunikasjonssjef Håkon Ødegaard på telefon. 95045667 eller e-post:
hakono@fredskorpset.no
Om Norec
Norsk senter for utvekslingssamarbeid (Norec) er eit nasjonalt kompetansesenter for internasjonal utveksling, nettverksbygging og utvikling av ungt leiarskap.
Vi legg til rette for utveksling av arbeidskraft mellom institusjonar, verksemder og organisasjonar i Norge, Afrika, Asia og Latin-Amerika. Sidan 2000 har rundt 10.000 menneske jobba og budd i eit anna land.
Utveksling for utvikling.
Følg pressemeldinger fra Norec
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norec på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norec
Aksello og Norec samarbeider om næringsliv og internasjonalisering3.5.2019 07:23:47 CEST | Pressemelding
Aksello og Norsk senter for utvekslingssamarbeid (Norec) har inngått samarbeid. Målet er å få næringslivet på vestlandet ut i verden.
FN lanserer spesialrapport om Norec19.3.2019 15:46:06 CET | Pressemelding
Spesialrapporten vert lansert på ein stor konferanse i Buenos Aires tirsdag 19. mars.
Norec-partnar Julia Mwashi (42) omkom i Ethiopian Airlines-styrten10.3.2019 22:12:32 CET | Pressemelding
Julia Mwashi var på veg heim frå Norge, der ho deltok på ei vekeslang partnarsamling saman med 112 andre Norec-partnarar.
Norec lanserer ny rapport: Slik fører utveksling til læring6.2.2019 08:00:00 CET | Pressemelding
Gode rutiner, samarbeidsvilje og eigerskap til prosjektet er ting som må vere på plass hos ein organisasjon for at utveksling skal ha noko for seg.
Fredskorpset flyttes til Førde21.6.2017 12:30:38 CEST | Pressemelding
Utenriksdepartementet orienterte i dag de ansatte i Fredskorpset om at Regjeringen har vedtatt å flytte Fredskorpset til Førde, som del av planen om å flytte statlige arbeidsplasser ut av Oslo.
Norec