Ving Norge

Sydenferie med baby – skal, skal ikke?

Del
Med et nytt familiemedlem i hus dukker det plutselig opp mange, nye spørsmål når ferien skal planlegges. Når er det trygt å ta med den vesle ut på tur? Når er babyen stor nok til å fly? Kan vi koke flasker på hotellrommet? Selger de bleier i Syden?
SKYGGE: På Sunwing-hotellene er det alltid et skyggeseil over babybassenget.
SKYGGE: På Sunwing-hotellene er det alltid et skyggeseil over babybassenget.

Om du føler deg klar for en utenlandstur med babyen eller ikke er naturligvis veldig individuelt. Noen orker ikke en gang tanken på å forlate huset det første halvåret, mens andre vil invitere hele storfamilien med på tur for å bli bedre kjent med det nye vidunderet.

Tilhører du gruppen som vurderer en ferie til varmere strøk? Da kan det være kjekt å vite at det faktisk finnes hotell som er spesielt tilrettelagt for dere som reiser med små (og eventuelt store) barn. Vi snakker om Sunwing-hotellene som gjennom 45 år har blitt forbedret ned til minste detalj for å sørge for at familier på tur skal få en så avslappet og vellykket ferie som mulig. Her er det tenkt på alt – slik at dere (nesten) ikke trenger å tenke på noe!

Glade barn – glade foreldre

På Sunwing-hotellene finner du leiligheter tilpasset familier med barn i ulike aldre. For dere med de yngste barna er Happy Baby-leilighetene gull verdt. De er utstyrt med det aller meste babyen din trenger i ferien: barnestol, barneseng, paraplytrille, badebalje, bleiebøtte, vippestol og stellebordunderlag - for å nevne noe. Voila! Kofferten ble plutselig litt enklere å pakke.

Leilighetene er dessuten utstyrt med både kjøleskap, kokeplater, mikroovn og vannkoker slik at det er enkelt å tilberede mat og koke tåteflasker. Du trenger heller ikke pakke kofferten sprengfull av (bade)bleier, grøt og annen barnemat. Dette, og mer til, får du kjøpt i hotellets eget Mini Market.

De aller fleste Happy Baby-leilighetene ligger på bakkeplan og har inngjerdet hage/terrasse med svalende skyggeområder. Alle Happy Baby-leilighetene ligger dessuten ved siden av hverandre slik at dere har andre småbarnsfamilier rundt dere. Det er heller ikke langt til babybassenget som aldri er dypere enn 40 cm. Over bassenget er det en solduk som beskytter små kropper mot sola.


Flere valgmuligheter med kort flyreise

Hvis det er tanken på flyturen som demper reiselysten kan det være lurt å velge et Sunwing-hotell i kort flyavstand fra Norge, for eksempel på Mallorca – flyturen tar bare tre og en halv time fra Oslo.

Alle barn under to år får ta med seg 10 kg bagasje og barnevogn gratis når de flyr med Thomas Cook Airlines til Sunwing. Hvis du tar med din egen barnevogn får du også en beskyttende emballasje til den på flyplassen, du trenger bare å si ifra i innsjekkingsskranken.

Les mer om å fly med barn


Easy Travel

Kronen på verket er Easy Travel! Du vet den deilige følelsen av ferieluksus? Den er vel sjelden mer fraværende enn hvis du må stå med en skrikende baby og svette i innsjekkingskøen på flyplassen. Bor du på Sunwing er Easy Travel inkludert i prisen, noe som betyr at du kan sjekke inn bagasjen på hotellet før du drar til flyplassen, og bare spasere rett forbi innsjekkingskøen. Det betyr også at bussturen mellom flyplassen og hotellet kjøres direkte, uten stopp på andre hotell. 

På mange av Sunwing-hotellene er det også mulig å bestille sen utsjekk. Flyr du sent hjem kan det være deilig å ha et eget hotellrom å trekke seg tilbake på i løpet av utsjekkingsdagen. NB! Dette må bestilles før du reiser hjemmefra!

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

SKYGGE: På Sunwing-hotellene er det alltid et skyggeseil over babybassenget.
SKYGGE: På Sunwing-hotellene er det alltid et skyggeseil over babybassenget.
Last ned bilde
BADEMORO: På Sunwing-hotellene er alt tilrettelagt så også de aller yngste skal kose seg.
BADEMORO: På Sunwing-hotellene er alt tilrettelagt så også de aller yngste skal kose seg.
Last ned bilde
HAPPY BABY: På Sunwing finnes det egne leiligheter for deg som reiser med småfolk. Happy Baby heter de.
HAPPY BABY: På Sunwing finnes det egne leiligheter for deg som reiser med småfolk. Happy Baby heter de.
Last ned bilde

Om Ving Norge

Ving Norge
Ving Norge
Dronning Eufemiasgate 16
0191 Oslo

915 08 888http://www.ving.no

Alle kundehenvendelser: 915 08 888 / Vings kundeservice


Ving er Norges største reisearrangør med reiser til mer enn 170 reisemål i over 40 land. Ving arrangerer charterreiser, fleksible pakkereiser med rutefly, i tillegg til flybilletter og hotell for de som vil reise på egen hånd. Reisene selges via internett, telefon og i utvalgte reisebyråer over hele landet. For hotell- og reisemålbilder, besøk Vings bildebank. https://www.ving.no/bildebank

Er du journalist og ønsker å kontakte Ving? Ring oss på pressetelefonen:  +47 23 15 58 38 eller skriv til presse@ving.no

Følg pressemeldinger fra Ving Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Ving Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Ving Norge

Nordic Leisure Travel Groups klimamål validert av Science Based Targets Initiative6.5.2025 14:59:21 CEST | Pressemelding

Vings morselskap, Nordic Leisure Travel Group, har nådd en viktig milepæl i sitt bærekraftsarbeid. Reisekonsernets klimamål har blitt validert av Science Based Targets Initiative (SBTi), en uavhengig instans som bekrefter at målene er i tråd med Parisavtalens ambisjon om å begrense den globale oppvarmingen til under 1,5 grader sammenlignet med førindustriell tid. Selskapet fokuserer særlig på to hovedområder - fly og hotell, som står for de største utslippene.

Sterk start på reiseåret 2024 – vinterferien er snart utsolgt31.1.2024 09:16:40 CET | Pressemelding

Kulde, frost, snø og vind har preget årets første måned, og vinterværet har påvirket bestillingene av reiser til solrike og varme reisemål. Ving, Norges største reisearrangør, har vært i full sving med salg av reiser siden nyttår og opplevde forrige uke en imponerende økning på hele 33 % i antall vinterbestillinger, sammenlignet med samme uke i fjor. I vinterferieukene (uke 8 og 9) er 97 % av alle charterreisene utsolgt og hele 9400 nordmenn har valgt Ving for å sikre seg en solfylt vinterferie.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye