KIWI Minipris

Oppgradering av elbilladerne hos KIWI Minipris

Del
Nå forbedrer vi ladetilbudet for elbilister ved KIWI-butikker: Alle butikkene som i dag har ladetilbud får splitter nye ladere.
63 elbilladere skal byttes ut, fordelt på omtrent 50 KIWI-butikker rundt omkring i landet.
63 elbilladere skal byttes ut, fordelt på omtrent 50 KIWI-butikker rundt omkring i landet.

–­ Laderne vi har benyttet ved KIWI-butikkene frem til nå har ikke hatt høy nok stabilitet, og vi velger derfor å bytte ut laderne. De mest utsatte laderne byttes først, sier leder Jan Haugen Ihle i Fortum Charge & Drive.

Laderne ble plassert ut gjennom et samarbeid mellom Nissan, KIWI og Fortum i 2014, og prosjektet ble kalt Grønn Parkering. Vi ønsket å utvide bruksområdet for dagens elbiler, slik at kundene kunne bruke bilen gjennom hele dagen og på lengre strekninger.

Totalt er 63 ladere er plassert på omtrent 50 KIWI-butikker rundt om i landet, og nå vil enda flere butikker få lademulighet.

– Vi er glade for at våre kunder får et enda bedre og mer stabilt ladetilbud sier KIWI-sjef Jan Paul Bjørkøy.

Alle laderne som har blitt montert i samarbeidet mellom Fortum, KIWI og Nissan er fra samme produsent. Disse vil fremover bli erstattet av ladere fra andre produsenter.

– Vi kommer til å benytte ladere som vi har god erfaring med, sier Haugen Ihle.

I tillegg til bytte av ladere, vil dessuten en del av KIWI-butikkene få et forbedret tilbud med flere ladere slik at flere kunder kan lade samtidig.

63 ladere skal byttes ut

Arbeidet med å bytte laderne er allerede i gang, og 22 av totalt 63 ladere er allerede byttet ut.

– Arbeidet med å skifte ut alle laderne vil være fullført innen utgangen av mai, sier Haugen Ihle.

De mest utsatte lokasjonene prioriteres.

Se en fullstendig oversikt over Fortums ladere ved KIWI-butikkene og andre steder i Norge på map.chargedrive.com.

For ytterligere kommentar eller mer informasjon, ta kontakt med Jacob Rolland, Miljøansvarlig i KIWI Minipris på mobil 90918297 eller Jan Haugen Ihle, Country manager for Fortum på mobil 90745215.

Kontakter

<p>KIWI Minipris Jacob Rolland mobil 90918297, Fortum Jan Haugen Ihle mobil 90745215</p>

Bilder

63 elbilladere skal byttes ut, fordelt på omtrent 50 KIWI-butikker rundt omkring i landet.
63 elbilladere skal byttes ut, fordelt på omtrent 50 KIWI-butikker rundt omkring i landet.
Last ned bilde

Om KIWI Minipris

KIWI Minipris
KIWI Minipris
Ringeriksveien
3412 Lierstranda

32 24 40 00http://www.kiwi.no

KIWI minipris er en av landets mest ekspansive dagligvarekjeder, og i 2016 åpnet vi 33 nye butikker. Vi er Norges største kjede i antall butikker, med 652 butikker over hele landet. I 2015 hadde vi en samlet omsetning på 33,6 milliarder kroner. KIWI minipris er med i NorgesGruppen, som er Norges største dagligvaregruppering.

Følg pressemeldinger fra KIWI Minipris

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra KIWI Minipris på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra KIWI Minipris

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye