Trygve BergslandAnsv. redaktør og leder av kommunikasjonsavdelingen i ParatTel:+47 90585639trygve.bergsland@parat.com
Parat: Enighet i oljetransportoppgjøret19.6.2026 15:44:48 CEST | PressemeldingParat og NHO er enige om en ny oljetransportavtale. Resultatet omfatter ansatte ved drivstoffterminaler og ansatte som jobber med flytanking.
Grossistansatte får et solid lønnsløft19.6.2026 06:25:09 CEST | PressemeldingParat har akseptert Riksmeklerens forslag til løsning i meklingen med Virke om Grossistoverenskomsten. Dermed blir det ikke streik på grossistområdet.
Grossistmeklingen fortsetter på overtid19.6.2026 00:06:39 CEST | PressemeldingMeklingen om Grossistoverenskomsten mellom Parat og Virke fortsetter på overtid hos Riksmekleren.
Parat: Sikret reallønnsvekst i HUK-oppgjøret18.6.2026 05:20:02 CEST | PressemeldingEtter forhandlinger siden mandag er Parat kommet til enighet med Virke i HUK-oppgjøret. Resultatet sikrer medlemmene reallønnsvekst.
Parat og YTF møter Virke hos Riksmekleren: Krever løft for grossistansatte17.6.2026 09:36:58 CEST | PressemeldingParat og Yrkestrafikkforbundet møter Virke hos Riksmekleren i meklingen om Grossistoverenskomsten. Dersom partene ikke blir enige innen fristen, kan oppgjøret ende i streik.
Parat: Enighet i forhandlingene for kirkelige virksomheter12.6.2026 01:03:09 CEST | PressemeldingParat og KA er enige om Hovedtariffavtalen for kirkelige virksomheter. Resultatet gir Parats medlemmer reallønnsvekst, generelle tillegg og midler til lokale lønnsforhandlinger.
Parat og Virke enige om Begravelsesbyråavtalen9.6.2026 23:14:02 CEST | PressemeldingParat og Virke er enige i forhandlingene om Begravelsesbyråavtalen. Avtalen gir medlemmene økt lønn og tydeligere rammer for arbeidstid og vaktordninger.
Parat: Brudd i flyavtaleforhandlingene9.6.2026 16:23:08 CEST | PressemeldingParat og NHO/NHO Luftfart kom ikke til enighet i forhandlingene om flyavtalen. Oppgjøret går dermed videre til mekling.
Parat og NHO Service og Handel enige om Handelsoverenskomsten7.6.2026 10:44:04 CEST | PressemeldingParat og NHO Service og Handel ble søndag enige i meklingen om Handelsoverenskomsten. Resultatet gir et generelt tillegg på 6,50 kroner i timen, økte minstelønnssatser og lengre forskuttering av sykepenger.
Parat: Enighet om Reiselivsavtalen4.6.2026 17:27:40 CEST | PressemeldingParat og Virke er enige i årets oppgjør for ansatte omfattet av Reiselivsavtalen. Resultatet gir en økonomisk ramme på linje med frontfaget og flere forbedringer i avtalen.
Parat: Ingen vekterstreik nå – resultatet går til uravstemning31.5.2026 04:02:58 CEST | PressemeldingParat har akseptert meklerens skisse i meklingen med arbeidsgiverforeningen NHO Service og Handel om Vekteroverenskomsten. Resultatet skal nå ut til uravstemning blant Parats medlemmer. Dermed blir det ingen vekterstreik i denne omgang.
Parat og NHO mekler på overtid for vekterne31.5.2026 00:00:00 CEST | PressemeldingMeklingen mellom Parat og arbeidsgiverforeningen NHO Service og Handel om Vekteroverenskomsten fortsetter på overtid hos Riksmekleren.
Vektere kan bli tatt ut i streik fra søndag30.5.2026 08:00:00 CEST | PressemeldingLørdag klokken 10.00 møter Parat arbeidsgiverforeningen NHO Service og Handel hos Riksmekleren i meklingen om Vekteroverenskomsten. Dersom partene ikke kommer til enighet innen fristen ved midnatt natt til søndag, blir vektere tatt ut i streik fra søndag morgen, og Oslo Lufthavn Gardermoen kan raskt bli rammet.
Enighet i farmasioppgjøret29.5.2026 02:18:57 CEST | PressemeldingParat/Farmasiforbundet og Virke er enige i forhandlingene om Farmasiavtalen. Oppgjøret er i tråd med frontfagets ramme på 4,4%. Det gis et generelt tillegg til alle på 10,50kr i timen fra 1. april. Minstelønnssatsene økes med det samme beløpet. I tillegg skal det gjennomføres reelle lokale forhandlinger.
Streiken over også for Parat28.5.2026 14:11:46 CEST | PressemeldingEtter over seks ukers streik har også Parat-medlemmene i hotell- og restaurantbransjen kommet til enighet med NHO Reiseliv, men fikk ikke gjennomslag for kravet om et ekstra bransjetillegg.
Parat streiker videre28.5.2026 02:56:34 CEST | PressemeldingParat har ikke kommet til enighet med NHO Reiseliv, og Parat-ansatte i hotell- og restaurantbransjen fortsetter derfor sin streik.
Parat: Mer i lønn til ansatte i studentsamskipnadene21.5.2026 21:36:05 CEST | PressemeldingParat og Virke nærmer seg enighet i forhandlingene om Landsoverenskomst for Studentsamskipnadene. Resultatet gir ansatte både generelle tillegg, lavlønnstillegg og økte ubekvemstillegg.
Brudd i forhandlingene for anleggsbransjen20.5.2026 15:57:46 CEST | PressemeldingParat brøt onsdag forhandlingene med MEF (Maskinentreprenørenes forbund) på anleggsoverenskomsten. Også i disse forhandlingene var forskuttering av sykepenger et sentralt tema.
PRESSEINFO - Markering og demonstrasjon under NHO Reiselivs årskonferanse20.5.2026 14:50:08 CEST | PressemeldingTorsdag 21. mai kl. 15.00 arrangerer Parat markering og demonstrasjon på Europarådets plass i Oslo, rett utenfor Clarion Hotel The Hub.
Brudd i forhandlingene for SAS kabin20.5.2026 12:10:19 CEST | PressemeldingNatt til onsdag ble det brudd i forhandlingene mellom Parat og NHO Luftfart om flykabinavtalen. – SAS ligger langt bak de andre selskapene i lønn, sier leder i SAS Norge kabinforening i Parat, Martinus Røkkum.