Zupermaria slipper debutalbum

Det har gått litt over et år siden 24 år gamle Zupermaria fra Fyllingsdalen i Bergen debuterte med P3-listede «Unnskyld». Siden det har hun gitt oss flere radiolistede og dansbare poplåter på bergensdialekt, blant annet «Balenciaga» og «Ingenting er lenger som det var». På kort tid har hun markert seg som en solid artist i det norske poplandskapet, og nå er hun klar for å slippe debutalbumet «Ka har du gjort nå Maria». Et album som leker med tekst og melodier, store refrenger og ærlige historier om livets ups and downs fra en jente som er nysgjerrig på livet.
«Albumet handler om flere ting. Hvordan det er å være ung og rastløs. Det handler om ex’r og y’er. Fortapt kjærlighet og ny kjærlighet. Det handler om å gå på en smell og så å føle seg på topp og man bare vil fly med kappe og FÅ D PÅ. En liten reise i livet mitt jeg velger og blottlegge. Kanskje kjenner folk seg igjen? D hadde vært digg» - Zupermaria
På «Ka har du gjort nå Maria» finner vi tekster som er skrevet for flere år siden, men som ikke har blitt til låter før nå. Sånn sett har hun jobbet med albumet lenge, men prosessen med innspillingen begynte ikke før i fjor, hvor hun hun jobbet med et bredt spekter av produsenter som Coucheron (Lemaitre, EMIR), Frode Kvinge Flatland (Lars Vaular), Simen Hope (Halie, Jesper Jenset), Even Gillebo og Thomas Nordvik.
«Jeg har fått jobbet med noen helt fantastisk flinke produsenter som virkelig kan sakene sine. Vi har møttes på midten. For meg var det viktig at hver produsent får *gjøre seg*, da blir det ektefølt fra begge parter. Pluss at det er gøy å eksperimenter med lydbilder og forskjellige produksjoner» - Zupermaria
Med karismatiske og ærlige tekster på norsk, om festing, brudd, forhold og om å være ung og rastløs, deler hun egne og andres erfaringer gjennom storslagne refreng i lekne produksjoner. På kort tid har Zupermaria imponert med radiolistinger på både P3 og mP3, og spilte for en applauderende bransje på både Vill Vill Vest i fjor og by:Larm i år. Det er mye som tyder på at Zupermaria kan bli landets neste store popkomet.
Debutalbumet «Ka har du gjort nå Maria» er ute 25. september.
Kontakter
Lisa BjorheimPromotion Manager, Local repertoire
Tel:+47 98 13 90 24lisa.bjorheim@sonymusic.comBilder
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Britisk nykommer og pophåp Skye Newman slipper første del av debut-EP24.10.2025 12:47:03 CEST | Pressemelding
Etter et rekordsterkt gjennombruddsår markert av over 117 millioner globale streams og to topp 20-singler i UK har Skye Newman raskt markert seg som et navn å følge med på. I dag debuterer hun med sterke og ærlige EP-en «SE9 Part 1» som gir et innblikk i livet, styrken og stemmen som har gjort henne til et pophåp å regne med.
Tyla slipper låten «Chanel»24.10.2025 11:15:18 CEST | Pressemelding
Den sørafrikanske artisten Tyla, kjent for sin unike blanding av Amapiano og moderne pop, er endelig tilbake med singelen “Chanel”. Etter å ha gjort internasjonal suksess med debutalbumet og vunnet en GRAMMY®, fortsetter Tyla å sette sitt preg på musikkverdenen. I november legger hun ut på sin første headlineturné i Asia, med konserter i Tokyo, Bangkok, Hongkong, Manila og Singapore.
Første singel fra Karoline hele året!23.10.2025 16:41:55 CEST | Pressemelding
Karoline Karlsen er låtskriver og vokalist, kjent fra det kritikerroste bandet Klossmajor. Nå debuterer hun som soloartist med prosjektet Karoline hele året, hvor hun inviterer lytteren inn i et personlig og ujålete univers fullt av varme, humor og ærlighet.
Madison Beer annonserer nytt album "locket"23.10.2025 14:45:14 CEST | Pressemelding
I dag kunngjør den to ganger GRAMMY-nominert og platinaselgende artisten Madison Beer at hennes tredje studioalbum, "locket", slippes 16. januar 2026 via Epic Records US. Albumet er skrevet og medprodusert av Beer, og inkluderer produksjonsbidrag fra hennes mangeårige samarbeidspartnere One Love, LOSTBOY og Leroy Clampitt. Låtene "bittersweet" og "yes baby", som Beer har gitt ut så langt i 2025, er en del av det kommende albumet.
Spelloppmaker slipper nytt album: «4»23.10.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Etter å ha satt sitt tydelige preg på norsk musikkliv de siste årene, er Spelloppmaker klare med sitt fjerde album – enkelt kalt «4». Albumet inneholder ti låter som spenner fra energiske festanthems til dypt personlige sanger om sorg, selvransakelse og livets mest sårbare øyeblikk.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

