Volkswagen ble Norges mest kjøpte bilmerke for ellevte året på rad
5.1.2021 21:28:44 CET | Volkswagen | Pressemelding

- Vi er ydmyke og takknemlige for den fantastiske laginnsatsen fra hele vår dyktige forhandlerorganisasjon, som bidro til at 2020 ble nok et suksessår for oss i Volkswagen, og det i et år med Covid-19 pandemi. Vi har forventninger til at 2021 vil bli et viktig år for oss hvor vi skal lansere flere attraktive modeller, ikke minst ID.4, sier Volkswagen-direktør Harald Edvardsen-Eibak.
- Elbilene er i ferd med å få et solid feste i Norge. Det er både forventet og gledelig at elbilandelen i Norge vokser så raskt som den gjør. Etterspørselen etter alle våre elektriske biler, e-up!, e-Golf og ID.3, var formidabel i 2020. Med et enda bredere utvalg av ID.3-modeller og ikke minst ID.4, i flere varianter, forventer vi en enda høyere elbilandel i 2021.
ID.3 1st var første modell ut fra Volkswagens nye ID.-familie, en serie med nullutslippsmodeller, basert på en helt ny og fremtidstilpasset arkitektur (MEB-plattformen). Volkswagen ID.-modellene skal bidra til at vi ligger helt i front når det kommer til elektrisk mobilitet, sier Edvardsen-Eibak.
Det kommer også en rekke andre spennende modeller fra Volkswagen i 2021. Fabrikken satser på R-modellene og det kommer hele tre nye varianter til Norge; Golf R, Tiguan R og Touareg R. Det kommer også flere ladbare hybrider med ny Golf GTE, Golf eHybrid, Tiguan eHybrid og Touareg som ladbar hybrid.
Størst på nyttekjøretøy for sekstende året på rad
Volkswagen var også i 2020 desidert det største merket i segmentet for varebiler under 3,5 tonn. 8378 registrerte biler i løpet av året ga en markedsandel på 26,1 prosent, sier Håkon Wirak, direktør Volkswagen Nyttekjøretøy.
De to mest populære varebilene i Norge er begge Volkswagen-modeller. Øverst på registreringsstatistikken troner Transporter med 3558 registrerte eksemplarer, mens Caddy følger rett bak med 3257 registrerte eksemplarer i 2020.
- I tillegg leverte vi personbilregistrerte biler av modellene Caravelle, Transporter, Multivan, Caddy og Amarok, samt busser og lastebiler på Crafter over 3,5 t, noe som gjorde at Volkswagen Nyttekjøretøy totalt sett leverte 9201 biler i 2020, sier Wirak.
- Takket være våre dyktige forhandlere og organisasjon er det gledelig at vi nok en gang er Norges mest populære arbeidsplass på fire hjul. Vi vil i starten av året lansere nye Caddy, som vi har store forventninger til i 2021, sier Wirak.
Der var med stolthet og ydmykhet at vi ble valgt som leverandør til Forsvarsmateriell for Volkswagen Amarok, som er den største enkeltkontrakten fra vår importør gjennom tidene, der de siste bilene ble levert Forsvaret på tampen av 2020.
Nøkkelord
Kontakter
Anita SvanesKommunikasjonssjef
Tel:+ 47 995 69 660 / +47 240 33 300anita.svanes@moller.noBilder






Om Volkswagen
Volkswagen er Norges mest kjøpte bilmerke, og det for ellevte året på rad i 2020. Volkswagen har modeller for enhver smak, og ligger helt i tet når det gjelder teknologi, sikkerhet og miljø. Volkswagen er ledende på ladbare biler i Norge med sine elbiler og ladbare hybrider. Globalt skal Volkswagen bli verdensledende innen elektrisk mobilitet, med en produksjon på en million elbiler fra 2025.
Besøk oss gjerne på:
https://www.volkswagen.no/no.html
https://moller.no/no/nyhetsrom
Følg pressemeldinger fra Volkswagen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Volkswagen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Volkswagen
Verdenspremiere: Nå kan du bestille Volkswagen ID. Cross15.7.2026 12:02:26 CEST | Pressemelding
Volkswagens nye kompakt-SUV får en startpris på 279.900kr.
Raskere, gøyere, nærmere bakken – her er ID. Polo GTI15.5.2026 13:30:35 CEST | Pressemelding
50 år etter Golf GTI kom susende for første gang, avduket Volkswagen den første helelektriske GTI-modellen under det historiske 24-timersløpet i Nürburgring.
Verdenspremiere: nå kommer nye ID. Polo til Norge29.4.2026 12:30:00 CEST | Pressemelding
Årets største lille nyhet fra Volkswagen er endelig klar for bestilling, sammen med en stor oppgradering av ID.3.
Møller Bil Egersund er årets Volkswagen-forhandler15.1.2026 12:46:15 CET | Pressemelding
- Et sterkt og sammensveiset team, som setter kunden først hele året.
Se Volkswagens nye interiørkonsept5.1.2026 12:54:19 CET | Pressemelding
Volkswagen åpner dørene til den helt nye ID. Polo for første gang – og gir samtidig en tydelig pekepinn på hvordan interiøret i fremtidige ID.-modeller vil se ut.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
