Vedlikeholdsarbeid på jernbanen påsken 2020
Det skal utføres vedlikehold og fornyelse av jernbanenettet påsken og sommeren 2020 over deler av det sentrale østlandsområdet.

Fornyelse og vedlikehold er nødvendig for å utvikle en sikker og mer moderne jernbane. Bane NOR bygger også nytt, blant annet Follobanen som skal redusere reisetiden mellom Oslo og Ski. For reisende vestover pågår arbeidene hele påsken. For Østfoldbanen starter arbeidene først natt til torsdag 9. april. 2. påskedag kjører togene som normalt.
Her blir det stengt for togtrafikk i påsken:
Lieråsen tunnel:
4. april til og med 12. april: Stengt for togtrafikk mellom Asker og Drammen.
4. april til og med 12. april: Stengt mellom Lysaker og Asker for lokaltog (L1).
9. april til om med 12. april: Stengt for togtrafikk mellom Skøyen og Drammen.
9. april til og med 12. april: Spikkestadbanen er stengt fra Skøyen til Spikkestad.
Drammen stasjon:
9. april til og med 12. april: Stengt for togtrafikk mellom Drammen og Gulskogen, og Drammen til Sande.
Østfoldbanen:
9. april til og med 12. april: Stengt for togtrafikk mellom Oslo S og Halden, og Oslo S til Kråkstad.
Alternativ transport
Det tilbys alternativ transport på strekningene. For reisende betyr det at reisen kan ta noe lenger tid. Mer informasjon fås hos Vy, Go-Ahead, Flytoget og Entur.
Arbeider på T-banen og vei som berøre de reisende:
Fra 4. til 13. april blir det utført arbeider på T-banen. Alle linjer blir påvirket og det settes opp alternativ transport for berørte linjer. Mer informasjon finnes på reiseplanleggeren RuterReise eller ruter.no.
4. til 14. april stenges Festningstunnelen i ett felt på dagtid i vestgående retning.
I Vålerengtunnelen foregår det nattarbeid fra januar til april, og i påsken er ett tunnelløp stengt. Mer informasjon fås hos Statens Vegvesen.
Sommerarbeider på jernbanen 2020
Bane NOR skal også til sommeren gjøre omfattende arbeider på Østlandet. Strekningen Asker til Drammen og Østfoldbanen blir berørt. Nytt av året er at arbeidene vestover starter en uke før arbeidene på Østfoldbanen. Uken etter at arbeidene er avsluttet vil det også være saktekjøring slik at skinnene får satt seg.
Uke 26 til 31:
Asker til Drammen er stengt for togtrafikk 20. juni til 3. august.
Uke 27 til 31:
Stengt mellom Sandvika og Asker for lokaltog (L1) fra 27. juni til 3. august.
Uke 27 til 32:
Byggingen av Follobanen fører til at strekningen Oslo S til Rygge og strekningen Oslo S til Mysen/Rakkestad på Østfoldbanen stenger fra 27. juni til 10. august.
I dette tidsrommet vil det også pågå anleggsarbeid mellom Sandbukta og Såstad, og fornyelse av strekningen Oslo S til Ski.
I tillegg vil det bli utført arbeider i kortere perioder på enkelte andre strekninger. På Banenor.no legges det ut en detaljert oversikt.
Nøkkelord
Kontakter
Kontaktpersoner:
Bane NOR: Pressevakt, telefon 916 56 565
Vy: Kommunikasjonssjef Gina Scholz, telefon 952 48 622
Statens vegvesen: Senior kommunikasjonsrådgiver Lars Helge Rasch, telefon 901 01 005
Ruter: Pressevakt, telefon 400 01 518
Flytoget: Kommunikasjonsrådgiver Elisabeth Gjestland, telefon, 991 66 016
Go-Ahead: Salgs- og Markedsansvarlig, Dag Brekkan, telefon 916 77 521
Døgnåpen pressevakt
For alle typer spørsmål, ikke minst for hendelser i togtrafikken der pressevaktene uttaler seg på relativt kort varsel.
Bilder


Om Bane NOR
Bane NOR er et statlig foretak med ansvar for den nasjonale jernbaneinfrastrukturen.
Foretaket har ansvaret for planlegging, utbygging, forvaltning, drift og vedlikehold av det nasjonale jernbanenettet, trafikkstyring og forvaltning og utvikling av jernbaneeiendom. Bane NOR har det operative koordineringsansvaret for sikkerhetsarbeidet og operativt ansvar for samordning av beredskap og krisehåndtering.
Bane NOR har om lag 3.500 ansatte og har hovedkontor i Oslo.
Følg saker fra Bane NOR
Registrer deg med din epostadresse under for å få de nyeste sakene fra Bane NOR på epost fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste saker fra Bane NOR
Ha en god plan når du krysser planovergangen21.12.2020 11:26:45 CET | Pressemelding
Mange må krysse jernbanen på vei hjem til jul. – Havner du mellom bommene, tenker du ikke på bilen og julegavene. Da kjører du ned bommen eller løper, sier Pål Buset i Bane NOR.
Nord-Europas største sliter får et løft16.12.2020 10:31:25 CET | Pressemelding
Mange tiår som Nord-Europas travleste, enkeltsporede jernbanetunnel har krevd sitt. Nå får den gamle Ulriken tunnel en velfortjent oppgradering verdt nær 400 millioner kroner.
Nytt lokomotiv bedrer godskapasiteten i Norge16.12.2020 10:00:00 CET | Pressemelding
Med et nytt og sterkere lokomotiv kan ett godstog frakte like mye som 30 lastebiler. Lokomotivet takler den tøffe norske naturen, krever mindre energi og kan bidra til færre forsinkelser på jernbanenettet.
Bane NOR svarer Riksrevisjonen: – Vi er ikke helt i mål, men vi er på god vei!15.12.2020 11:30:00 CET | Pressemelding
Riksrevisjonen retter kritikk mot Bane NOR i en ny rapport. – For oss er dette kjente utfordringer. Vi er godt i gang med flere tiltak og jobber kontinuerlig for å fornye og modernisere jernbanen, sier konsernsjef Gorm Frimannslund.
Ny tunnel gjennom Ulriken åpnet13.12.2020 11:00:00 CET | Pressemelding
Fra i dag får alle togreisende mellom Arna og Bergen glede av nye UIriken tunnel. – En milepæl i moderniseringen av jernbanen i Bergensområdet, sier samferdselsminister Knut Arild Hareide.
Bergen får Norges grønneste godsterminal18.11.2020 14:31:56 CET | Pressemelding
I 2024 åpner landets første godsterminal som kan driftes helt utslippsfritt. For Bergen sentrum kan det bety 400 færre lastebiler hvert døgn – til glede for myke trafikanter og bedring av luftkvaliteten.
Bane NOR kunngjør stort byggeprosjekt i Bergen på en ny måte10.11.2020 12:42:25 CET | Pressemelding
Med en såkalt forhåndskunngjøring inviterer Bane NOR entreprenører til tidlig involvering om konkurransegrunnlaget og inndelingen av kontraktene i storprosjektet Nygårdstangen-Bergen-Fløen.
I vårt presserom finner du alle våre siste saker, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom